Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Noworodek w urzędzie - zmiany od marca 2015 r.

Data utworzenia : 2015-04-02 08:58 | Ostatni komentarz 2017-08-27 20:57

Redakcja LOVI

12622 Odsłony
145 Komentarze

Od 1. marca 2015 roku zmieniają się niektóre przepisy dotyczące formalności związanych z urodzeniem dziecka. Sprawdź, dokąd należy pójść, kiedy i co ze sobą zabrać, by otrzymać akt urodzenia, meldunek i numer PESEL.

2017-08-27 20:57

Mnie też nikt o takie rzeczy nie pytał, głównie o choroby, operacje itd. Raczej standardowe pytania :) Ulka, zarówno w takich przypadkach, czy własnie w związkach nieformalnych warto pilnować wielu formalności, by potem nie było kłopotu dodatkowego.

2017-08-14 09:59

ja się zdziwiłam jak mi koleżanka powiedziała że ją pytali o kosmetyczkę i fryzjera. Dziękuję Wam kochane za odpowiedź jak zawsze można na Was liczyć :*

2017-08-13 21:09

I jeszcze jedna rzecz, jeżeli jest się małżeństwem, ale nosi się inne nazwiska (każdy został przy swoim) to do szpitala trzeba też zabrać akt małżeństwa, żeby automatycznie nie wpisali tylko nazwiska matki.

2017-08-13 17:10

Antoś dostał PESEL przy rejestracji plus akt urodzenia. Zabusia nikt nie zadawał mi takich pytań :) pytania były takie która to ciaza, mnoga czy pojedyncza ,czy zagrożona ,czy jakieś choroby/alergie ,czy czuje ruchy ,czy odeszły wody, data ostatniej miesiączki i data planowa porodu, ile mam lat :) tak mniej więcej :) ale nikt nie pytał o fryzjera czy kosmetyczkę ;)

2017-08-13 14:21

Mi do szpitala kazli mieć wybraną przychodnię dla dziecka,żeby mogli wysłać tam dokumenty Maluszka. A jeśli chodzi o związki nieformalne to jak ma ktoś uznanie dziecka nienarodzonego to powinien to pokazać od razy w szpitalu (nie oddawać im tego papierka), aby położne odpowiedni wpisały nazwisko dziecka i zeby tata nie miał problemów przy samodzielnej rejestracji (trzeba mu dac ten papierek, ktory dostało sie przy tym uznawaniu i pokazywało w szpitalu).

2017-08-10 00:08

Zabusia nic takiego nikt mnie nie pytał. Jedynie pytali czy wyrażam zgodę na szczepienia dziecka, czy jestem uczulona na coś, czy zgadzam się na plan porodu napisany przez szpital i to chyba tyle... Pesel nadaje się od razu w USC. Idziesz zarejestrować dziecko i od razu masz nadany nr PESEL.

2017-08-09 20:38

Zabusia mnie nie pytali o nic takiego, o żadne wizyty u fryzjera ani u kosmetyczki. Pytali czy jestem uczulona na jakieś leki, czy zgadzam się na szczepienie dziecka. Wszystko w trakcie porodu, więc mogło mi coś z bólu umknąć.

2017-08-09 17:01

Kochane a o co pytali Was w szpitalu? Bo słyszałam że pytają o wizyty u fryzjera czy kosmetyczki ? Jakie antybiotyki przyjmowałyśmy ? Powiedzcie mi a te wszystkie pytania są przed czy po porodzie?