Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Dziecko zmieni Twój styl pracy

Data utworzenia : 2013-09-04 00:11 | Ostatni komentarz 2014-02-10 21:10

Redakcja LOVI

3727 Odsłony
8 Komentarze

Przebojowi, wręcz bezwzględni, nastawieni na sukces. Kiedyś bez pardonu dążyli do założonych z góry celów, inni ludzie w pracy byli dla nich tylko kolejnym z czynników, który trzeba wziąć pod uwagę. Teraz inaczej patrzą na wiele spraw: uświadomili sobie, jak ważne są relacje z innymi. Nauczyli się słuchać. Słuchać i rozumieć. A to wszystko dzięki temu, że... urodziło im się dziecko.

2014-02-10 21:10

Od kiedy wrocilam do pracy nie wiem w co mam rece wlozyc. Rano spedzam z godzine ale dwie z synem. Potem ide na cztery godziny do pracy wracam i jakies dwie, trzy godziny jestem z synem ale przez ten czas trzeba tez cos w domu zrobic a potem znowu na cztery godziny do pracy. Kiedy mam dzien wolny staram sie go piswiecac synkowi alewiadomo ze zawsze cos trzeba w tym domu zrobic...

2014-02-06 11:07

Oj to prawda dziecko przewraca życie do góry nogami, ale ja to odbieram pozytywnie. Powiem szczerze, że teraz jestem bardziej zorganizowana niż przed porodem. Początki były ciężkie i nie było łatwo tego opanować, ale z czasem wszystko się unormowało. Trzeba tylko przezwyciężyć trudne początki, a dopiero później zacząć uczyć się jakby na nowo.

2014-02-05 23:19

Fajny artykuł :D U nas puki co nie będzie rozstań bo do pracy nie wracam na razie się uczę a za to też jakieś stypendium jest więc szkoda mi tracić czas z dzieckiem .Drugie w planach ,więc jak może trochę urosną to dopiero . Dzieci są najważniejsze <3

2014-01-15 11:08

Ja za dwa tygodnie wracam do pracy i szczerze mówiąc na razie nie wyobrażam sobie tego zupełnie. Jest to normalna sprawa, większość mam pracuje, a ja czuję się jakbym dostała jakąś straszną karę. Może to nie odpowiedni ku temu wątek ale uważam, że mama powinna mieć możliwość być z dzieckiem do 3 roku życia. No niby ma ale za free :(

2014-01-14 23:00

Mraczek kazda mama to przeżywa. Ja chciałam zalozyc swoja dzialalnosc zeby nie wracac do pracy w korporacji...no i zeby moje dziecko nie widzialo sfrustrowanej mamy. Po urodzeniu dziecka moje nastawienie do spraw i obowiazkow zmienilo sie prawie w 99% jak w tym artykule

2014-01-13 21:20

Ja właśnie teraz ze strachu przed za wczesnym rozstaniem z dzieckiem staram się odnaleźć swoja nową droge jeżeli chodzi o pracę, chciałabym się zajac czymś żebym nie musiała się tak szybko rozstać z Jasiem. Mam jeszcze 7 miesięcy na przemyślenia i podjecie jakiś decyzji , licze że coś wymyśle przez ten czas.

2013-09-04 07:31

Bardzo fajny artykuł! Pokazuje jak odnajdujemy się w nowej rzeczywistości po urodzeniu dziecka. Bo faktycznie mały człowiek przewraca nasze uporządkowane życie do góry nogami :) I bardzo dobrze bo niekiedy potrzeba przewartościowania pewnych naszych celów i założeń. Oprócz wyrabiania odpowiednio wysokiego obrotu w pracy jest coś ( a raczej mały ktoś ) co bardziej zaprząta naszą uwagę. Jedni z nas odnajdując się w roli rodzica muszą zwolnić obroty i znaleźć czas dla powiększonej rodziny, inni muszą wziąć się w karby i realizować się zawodowo w innym tempie bez pogaduszek przy kawie, surfowania po internecie. Ja chyba najbardziej chciałabym móc połączyć pracę i opiekę nad dzieckiem. Wiele kobiet jednak cieszy się z odskoczni jaką od domowych pieleszy daje powrót na stanowisko pracy.

2013-09-04 00:17

Rzeczywiście dużo prawdy odnajduję w tym artykule! Sama po sobie wiem, że teraz gdy mam mniej czasu na pracę pracuję bardziej wydajnie. Nie rozkminiam, nie rozdrabniam, jestem nastawiona na cel i to działa :) Kiedyś zgadzałam sie z opinią, ze rodzice są gorszymi pracownikami, bo zwolnienia, dzieci chorują, problemy etc. Teraz gdy sama jestem mamą - mam inne zdanie :) I nie chodzi tylko o to, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia :) Po prostu rzeczywiście widzę różnicę w swoim stylu pracy.