Rodzice (428 wątków)

Ewcia88

Problem z miesiączka

wątek utworzony: 2018-10-12 11:34
ostatni komentarz: 2018-10-16 19:48

Hej dziewczyny. Dawno mnie tu nie było. Nie wiedziałam gdzie wstawić to pytanie i ostatecznie wybrałam ten wątek, mam nadzieję że trochę Was tu się pojawi i coś mi poradzicie.
Otóż ogólnie okres miałam regularny , co 26 dni. Teraz powinnam dostać w środę, od poniedziałku chodziłam już napuchnieta jak balon i już czułam wszystko w środku i nagle się wszystko rozeszlo...czy to możliwe? Fakt było trochę u mnie stresu i nerwów ostatnio, i z córką w przedszkolu sporo przeszłam i w ogóle...Z mężem kochalismy się tylko dwa razy w tym miesiącu ale za każdym razem się zabezpieczalismy...mnie już z nerwów brzuch boli , w nocy nie spałam bo stale myślę o tym...czy któraś z Was z czymś takim się spotkała?

Dodaj komentarz

Eleonorka13

2018-10-12 12:56

Jest to bardzo prawdopodobne, że miesiączka przesunęła się pod wpływem stresu. Czasami nasz organizm również wybija się z rytmu i na kilka dni rozstraja. Teraz mamy jesień więc kolejne przesilenie dla całego organizmu. U mnie o tej porze roku było to typowe.

Jednak... również miałam bardzo regularne cykle i owulację. Wszystko miałam dograne jak w zegarku. Pomimo stresów, nerwów, częstych wyjazdów w różne strefy klimatyczne, nieprzespane noce i dużego wysiłku podczas podróży nic się nie zmieniało. Dlatego też kiedy w lutym dwa dni minęły od terminu kolejnej miesiączki, to już wiedziałam. Okazało się, że jestem w ciąży.
Jeśli spóźnia się miesiączka, to warto zrobić test dla pewności. W razie czego poziom beta hCG w razie ewentualnej ciąży jest już wykrywany przez zwykłe testy dostępne w aptekach. Koniecznie daj znać jak się czujesz i czy coś się wyjaśniło w tej sprawie.

Mama_Gratki

2018-10-12 16:14

Ewcia, przyczyn może być mnóstwo. Do tych, które wymieniła Ela można dołożyć zmiany hormonalne. Tutaj warto żebyś zbadała poziom TSH czyli zajęła się tarczycą. Zatrzymanie jak najbardziej może być ze stresu i przemęczenia. Wyśpij się, odpocznij, zrelaksuj.

Pcheła

2018-10-12 18:57

Ewcia przede wszystkim zrób test - najszybciej sprawdzisz, czy nie jesteś w ciąży. Spróbuj się mniej stresować i uspokoić. Warto, abyś się zapisała na wizytę do ginekologa. Nawet jeśli nie jesteś w ciąży to może zlecić Ci standardowe badania, aby sprawdzić stan zdrowia.

Eleonorka13

2018-10-12 19:45

Daj znać czy coś się wyklarowało. Test zrób z samego rana tuż po przebudzeniu.

paulina.leszczynska

2018-10-12 20:05

Ja na ciążę bym nie stawiała zwłaszcza że się zabezpieczasz. Może faktycznie to stres.

Agnieszka -1989

2018-10-12 20:43

Ewcia wg mojego ginekologa regularna miesiączka to 28 +/- 4 dni czyli jeszcze się łapiesz w tym przedziale, ale faktycznie ja miałam podobne objawy gdy miałam dostać miesiączkę niby się spóźniała i już byłam pewna, że przyszła bo miałam takie odczucie a się okazało, że jestem w ciąży z tą różnicą, że my się akurat staraliśmy i dodam, że też mam bardzo regularne miesiączki, ale zdarza się, że o te kilka dni się przesunie a jestem też bardzo nerwową osobą więc jak najbardziej to też może być od nerwów

Ewcia88

2018-10-12 20:49

Cześć dziewczyny. O 20 zasnęła dopiero druga córką, ogarnęłam kuchnię i mogę w końcu tu zajrzeć.
Dziękuję za wpisy, propozycje i wsparcie. Miło widzieć znajome niki;) A koleżankę Elżbietę witamy w drużynie. Nie było mnie tu dwa miesiące więc pewnie mam tyły...A wracając do mojego tematu w końcu....przed 19 będąc w łazience podczas toalety zauważyłam plamienie, zobaczymy czy coś się z tego rozwinie....Może faktycznie stres, a jak nie pojawił się od razu ja swoją panika jeszcze go napedzilam bardziej....A wracając do tego TSH - myślicie że tarczyca też wpływa na miesiaczke? Przy każdej ciąży miałam badana i była ok....Ale różnie może to być...do ginekologa też czas się wybrać- już rok i miesiąc lub dwa minęły od mojej ostatniej cytologii...Może też zapytać o jakieś usg by sprawdzić czy w środku wszystko ok, co? Jak myślicie?

paulina.leszczynska

2018-10-12 21:38

Ewcia to rwij do lekarza u mnie po roku wyszła 3 z cytologi

Ewcia88

2018-10-13 08:34

To 3 to bardzo źle? Nie czytałam w necie, więc nie znam się....u mnie zawsze była ok, raz wyszło zapalenie...Ale do tego mam skłonność . W każdej ciąży walczyłam co chwilę z zapaleniem, bakteriami.....A więc norma u mnie...Nie no, muszę się zebrać i umówić na wizytę bo i tak prędzej niż za miesiąc nie dostanę...muszę zadzwonić w poniedziałek

paulina.leszczynska

2018-10-13 09:19

No aż bardzo źle nie ale też nie dobrze. Ja miałam niedawno wycinane wycinki z szyjki macicy i czekam. Na wyniki czy to bakterie czy coś gorszego

Eleonorka13

2018-10-13 23:34

Dziękuję Ewcia :)
Jeśli chodzi o poziom TSH, to może mieć jak najbardziej wpływ na miesiączkę. Jeśli już masz małe zaległości w badaniach, to jak najbardziej pędź do lekarza i poproś o skierowania na badania. Przynajmniej będziesz spać spokojnie i znowu na jakiś czas będzie z głowy ;)

Ewcia88

2018-10-15 21:29

Wiem , że mam zaległości w badaniach ....Ale aż się boję iść by czegoś nie wykazało ;( i tym sposobem tak mi czas zleciał...

Eleonorka13

2018-10-15 22:15

Czasem lepiej żyć w niewiedzy niż dowiedzieć się o najgorszym. Jednak pamiętaj, że dziecko potrzebuje zdrowej mamy. Dlatego też staraj się znaleźć motywację w najbliższych :)

paulina.leszczynska

2018-10-16 09:12

Moja ciotka tak się bała ginekologa że nie chodziła. Poszła w tamtym roku i wszystko musieli jej wyciąć.

Pcheła

2018-10-16 10:54

Ewcia - na prawdę? Wolisz pisać na forum i w internecie niż iść do lekarza?

btw. dostałaś okres? robiłaś test? skorzystałaś z jakiejś Naszej rady?

Dodaj komentarz
© by Lovi . Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń do nas:
tel. +48 46 858 00 00
(obsługa klienta czynna w godzinach od 8 do 15)
Newsletter
Zostaw nam swój adres e-mail, a co miesiąc
otrzymasz newsletter wypełniony nowościami.
W ramach naszej witryny wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.
AKCEPTUJĘ
';
ZAMKNIJ

Karmienie piersią jest jedynym naturalnym sposobem żywienia niemowląt i żaden preparat zastępujący mleko kobiece nie posiada identycznych właściwości, co mleko kobiece.
Bardzo dziękujemy za zgłoszenie się do testów butelki LOVI Medical+.
Z góry bardzo dziękujemy za opinię.

ANKIETA DOTYCZĄCA UŻYTKOWANIA BUTELKI LOVI MEDICAL+

Uprzejmie prosimy o zaznaczenie właściwej odpowiedzi lub odpowiedź na poniższe pytania:

Cz. I - wypełnić przed przetestowaniem butelki LOVI Medical+:

1. Czy używała Pani butelki LOVI Medical+?
    TAK NIE
  2. Czy słyszała Pani o butelce LOVI Medical+? Jeśli tak, to skąd?
    nie słyszałam
    tak, z Internetu
    tak, od koleżanki/znajomej
    usłyszałam o niej w innych okolicznościach (jakich?):

cz. II - wypełnić po użyciu butelki LOVI Medical+:

1. Czy butelka LOVI Medical+ spełniła Pani oczekiwania? W jakim stopniu?
  2. Czy smoczek dobrze się odpowietrza?
  3. Czy przejrzystość butelki jest porównywalna do innych butelek do karmienia?
  4. Jakie zalety posiada według Pani butelka LOVI Medical+ z dynamicznym smoczkiem?
  5. Czy zauważyła Pani różnice między karmieniem butelką LOVI Medical+ z dynamicznym smoczkiem a innymi butelkami ze smoczkiem z jednorodnego silikonu? Jeśli tak to jakie?
  6. Czy miała Pani jakiekolwiek problemy z użytkowaniem butelki LOVI Medical+? Jeśli tak to jakie?
  7. Czy zauważyła Pani różnicę pomiędzy poprzednio używaną przez Panią butelką LOVI (pyt. do Mam używających wcześniej butelki LOVI)
WYŚLIJANULUJ