Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

9 powodów, dla których warto mieć przytulankę

Data utworzenia : 2018-05-04 20:38 | Ostatni komentarz 2019-07-08 21:20

Redakcja LOVI

3735 Odsłony
65 Komentarze

Niektórzy rodzice niepokoją się tym, że ich dziecko nie rozstaje się z wysłużonym misiem, wyliniałym liskiem czy małpką, która już dawno straciła jedno ucho. Po co dziecku przytulanka? Czy tak silna więź z przedmiotem jest powodem do niepokoju? Odpowiadamy.

2019-07-08 21:20

Agnieszka -1989 to może spróbuj tak obok rączki albo pod rączkę?

2019-07-08 18:40

Magicznypazur w sumie myślałam, żeby że tak powiem z maskotka się przespać by nabrała mojego zapachu i potem dac synkowi do snu tylko mam jakoś obiekcje by wkładać pluszaka do łóżeczka Koło głowy

2019-07-05 17:27

Agnieszka -1989 każde dziecko przyzwyczaja się do przytulanki w innym tempie. A niektóre dzieci nie zwiążą się na tyle z pluszakiem... Mój synek, kiedy był w wieku Twojego nie interesował się przytulankami, pluszakami, misiami i tak dalej. dopiero, jak miał dwa latka, to dostał w prezencie na urodziny Marshalla z Psiego Patrolu i przez około 1,5 roku była jego przytulanką i do spania i na co dzień. Później ukochał sobie SpongeBoba, którego podarowała mu babcia i tutaj szał może był przez pół roku. Teraz obecnie, wszystkie przytulanki leżą w szufladzie i nie ma swojej ulubionej. Za to mój bratanek ma swojego ukochanego misia odkąd skończył pół roku... Teraz ma już 10,5 roku i dalej go ma. Co prawda nie przytula się do niego, ale trzyma go w pokoju.

więc może Twój synek nauczy się do przytulanki, jak będzie troszkę starszy? Proponowałabym mu dawać mu ją do snu, to może akurat się nauczy :)

2019-07-04 22:16

A czy jest jakiś sposób by przyzwyczaić dziecko do przytulanki? 

 

Synek nie za długo interesuje się maskotkami, czy zabawkami. Nie wiem czy to kwestia lęku separacyjnego bo zabawa w akuku przynosiła efekty jak był młodszy a teraz ma 13 miesięcy i jak tylko znikne mu z oczu to dostaje istnej histerii nawet jak tata jest tuż obok niego, nawet ciężko mi wyjść do kuchni przygotować coś do jedzenia a to jest bardzo problematyczne.

 

Może taką Przytulanka by nam ulatwila życie tylko czy idzie dziecko nauczyć mieć Przytulanke?

2018-11-16 18:27

Pluszowy KTOŚ do przytulania, ma w naszym życiu ważne zadania. Empatii uczy od najmłodszych lat, wraz z nim odkrywamy wspaniały świat. Kształci właściwe postawy, uczy samodzielności w ramach zabawy. Jest pierwszym przyjacielem, powiernikiem, w zabawach pierwszorzędnym zawodnikiem. Sprawia, że czujemy się ważni i kochani, docenieni, bezpieczni, zadbani. Ułatwia zasypianie i rozstanie z rodzicami, przyspiesza walkę z lękami. Jest cierpliwy i nigdy nie zawodzi to najlepiej, że jest wart dziecięcej miłości, dowodzi. Natomiast, gdy dorastamy bywa szkolnym amuletem, druhem po rozstaniu z pierwszym facetem. W dorosłym życiu sentyment do pluszaków wciąż mamy, bo przypominają dobre chwile i ich darczyńców - bliskich, których kochamy.

2018-06-09 08:53

Nasza kosztowała coś koło 50-60 zł właśnie. Jakościowo warta swojej ceny :)

2018-06-04 20:12

Warto nawet zapłacić więcej, ale żeby było to dobrej jakości porządnie wykonane i wytrzymałe, bo jednak taka przytulanka dużo przejdzie ;)

2018-06-04 20:02

Ja kupiłam w KIKu za jakieś małe pieniądze i jakościowo jest ok. Po praniu nadal jak nowy.