Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Pożegnanie ze smoczkiem

Data utworzenia : 2017-11-16 10:46 | Ostatni komentarz 2017-12-28 17:06

Redakcja LOVI

2983 Odsłony
20 Komentarze

Prędzej czy później nadejdzie dzień, kiedy dziecko będzie musiało pożegnać się ze smoczkiem. Kiedy najlepiej zacząć odzwyczajanie od smoczka i jak to zrobić nie stresując dziecka? Podpowiadamy.

2017-12-28 17:06

Pewnie, że im starszy tym trudniej, bo i nałóg trwa dłużej. Najważniejsza jest konsekwencja,bo jak dziecko zobaczy, że popłacze, zrobi awanturę i dostaje to co chce, to wie że następnym razem musi robić tak samo. Rodzic ma dość, poddaje się i koło się zamyka.

2017-12-13 21:17

Super artykuł i cos dla mnie :-) Pisze ze smoczek najleoiej oduczyc do 18 miesiaca bo starszemu dziecku jest gorzej i niestety tak jest.Moj synek ma 3,5 roku i jeszcze używa smoczka.Nieraz probuje chowac i tłumaczyć mu ze juz jest duzy.Ale jest ciężko płacz i krzyk bez smoczka a jest taki cwany bo mysli ze krzykiem wszystko załatwi.Do spania też musi byc smoczek jak tylko zaśnie to zaraz mu smoczek wyciągam z buzi.Upomina się o smoczek jak mu sie nudzi dlatego staram sie go czyms zabawic żeby o smoczku zapomniał ale jak się szykuje do spania to smoczek musi byc.

2017-12-13 21:01

U nas przez długi czas, jakieś 6 miesięcy smoczek był nieodłącznym atrybutem i nocy i dnia. Gdy zaczęły potem wychodzić ząbki to jakoś córa odpuszczała go i został nam już tylko na noc i na drzemki właśnie już w okolicy roku. Jak miała około półtora roku to smoczek był już tylko do usypiania, więc stopniowo ograniczaliśmy, w nocy potem już nie podawałam i tak teraz smoczek pod ręką jest w razie jakiegoś kryzysu, ale córa już praktycznie w większości zasypia bez smoczka.

2017-12-12 16:00

Mariee kiedy zaczęłaś odstawiać małej smoczek. Mniej więcej na ile miesięcy?

2017-12-10 21:19

Moja córka miała dosyć długo smoczek tylko do zasypiania, kiedy tylko zasnęła wypluwała go, albo jej go wyciągałam. Nie miałam ciśnienia. Kiedy ssała smoczek, robiła sobie drzemki popołudniu. Wraz z rezygnacją ze smoczka, drzemki poszły w odstawkę. U nas ostawienie przeszło bezboleśnie. Na szczęście.

2017-11-21 22:42

Mojej odstawiłam przed ukończeniem dwóch lat - ale miała go tylko do spania lub jak się uderzyła i płakała no to też to wolała ;) U mnie było tak ze po prostu wzięłam w pracy 2 dni wolnego plus weekend i zaczęłam akcje ; ) wcześniej ja do tego przygotowywaliśmy - czyli tylko do spania a tak to się go chowalo by nie widziała. Potem zaczęliśmy kłaść w południe bez smoczka i tylko na noc miała. No a jak wzięłam wolne to już całkowicie w odstawke . U nas było ze sroczka porwała ;))) pierwszy dzień super kolejne słabsze ale się nie poddalam . Smoczki wszystkie pochowana tak by mąż i teściowa nie znaleźli bo wiem że oni by dali ;) i jakoś poszło. Przy zasypianiu wspominała alecto ja zagadywalam ze dziadzia czy tata poszli poszukać dydusia ;) potem najgorsze były choroby bo wolała w tym czasie smoka. Kto jechał do miasta to mu mówiła by jej kupił nowy ;) i trwało to naprawdę długo długo kto wie czy jakoś nie do 3roku - te takie przeblyskiprzypomnienia . Myślałam ze jak urodzi się mala to będzie jej zabierać czy coś ale nie. Nawet wyciaglam pudełeczko z jej starymi i też ani ani.. ;) Ważne jest żeby podchodzić do sprawy stopniowo bo tak gwałtownie to też nie można by dziecko takiego szoku nie dostało

2017-11-20 12:43

Mój synuś smaczek miał tylko do spania i to chwilę ciągnął a później wypluwał. Zaraz po urodzeniu nie chciał skoczka Babcia wymyślała, że nie taki kupiliśmy i zaczęła swoje eksperymenty a Nasz Maluszek po prostu nie miał ochoty na smoka :) Całkowicie odrzucił go jak miał 15 miesięcy :)

2017-11-19 23:05

rewers342 to synek w dzien juz sie udalo i super;) ale w nocy czasem ma chwilowe takie ze pociumka sobie kciuka to czasem mu wyciagam delilatnie i spi dalej spokojnie;-) ale na pewno jeszcze potrwa jak w nocy.przestanie ale mowia ze nawet dorosli ciumkaja z przyzwyczajenia z dziecinstwa;-) jak piszesz sama ze siostra meza w tym wieku ciumka, a ja raz na placu zabaw gadalam z jedna mama jak opowiadala ze ona w dzieciństwie.ssala palca i az glupio sie jej przyznac ale ona czasem.pociumka jak czyta książkę;-) , a jedna znow taka starsza sie zatrzymała kiedyś jak widziala synka jak ssal kciuka to mowila, ze nie ma jak paluszek i mowila ze jej syn tez tak ssal i przestal dop jak mial 17lat.hak poznal dziewczyne;) he...dobrze ze synek w dzien nie ssie...a z noca moze.kiedyś sie uda...czase mjest noc ze nic nie ssie a czasem jeszcze possie.