Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

7 zasad, których warto przestrzegać na sali poporodowej

Data utworzenia : 2017-10-10 09:56 | Ostatni komentarz 2018-04-26 16:32

Konto usunięte

10560 Odsłony
275 Komentarze

Po porodzie razem z maleństwem zostaniecie jeszcze co najmniej 2 – 3 dni w szpitalu. Czas ten spędzicie na sali poporodowej, którą najprawdopodobniej będziecie dzielić z jeszcze jedną mamą i jej dzieckiem. Na co zwrócić uwagę by pobyt ten był jak najmniej uciążliwy dla każdej z Was? Podpowiadamy.

Konto usunięte

2018-04-26 16:32

Ważne żeby pamiętać o wypełnieniu wniosku, inaczej ZUS nie wypłaci. Istotne jest też to, że L4 można wziąć na matkę dziecka - niekoniecznie żonę

2018-04-26 16:16

Pcheła pewnie niezwłocznie, u mnie to była mała firma, kadry to firma zewnętrzna, więc było jak było. Nawet teraz moje L dostarczane są nie jak ja je dostarczę, tylko na koniec miesiąca.

2018-04-26 16:13

Myślę, że ten artykuł bedzie bardzo pomocny dla wielu mam; sama byłam w szpitalu to babka ciągle nawijała a ja nawet zdrzemnąć się nie mogłam. Ale z kultury nic nie mówiłam ;) Ale co do odwiedzin to sama mama jest zmęczona porodem i początkami więc do szpitala powinien być tata i najwyżej ktoś mega bliski

Konto usunięte

2018-04-26 14:49

magros - dzięki za informację :) Nie mam pojęcia, kiedy dziewczyny z pracy męża przekazują dokumenty, ale w takim razie wiemy już że i tak będziemy czekać.

2018-04-26 11:56

Pcheła, za opiekę mąż dostanie bezpośrednio przelew od ZUSu, który na wypłatę ma miesiąc praktycznie od dostarczenia dokumentów. Ilekroć z córką byłam na zwolnieniu, a np w lutym byłam cały miesiąc, kadry do zusu dokumenty dają ostatniego dnia miesiąca, więc na pensję musiałam długo czekać;/ Za opiekę nad członkiem rodziny zawsze płaci ZUS i to po wypełnieniu dodatkowo specjalnego wniosku.

Konto usunięte

2018-04-24 20:56

Agata - mi za każde zwolnienie płacił pracodawca bo pracuję w dużej korporacji. Mężowi też. Teraz jakoś kazały dziewczyny z kadr wypełnić druk ZUS i powiedziały że ZUS wypłaci... ah... zobaczymy na koniec miesiąca.

2018-04-24 01:34

Pcheła wydaje mi się, ze normalnie jak za każde zwolnienie. Czyli ZUS ma na wypłatę 30 dni, od daty dostarczenia niezbędnych dokumentów.

2018-04-23 21:27

Poza tym połóg, zwłaszcza początek, to często ciężkie doświadczenie. Drugi był spoko ale po pierwszym porodzie tzn po nacięciu, nie mogłam chodzić, siadać ,- ogólnie jakiś stan zapalny i masakra. Pomoc i opieka męża bywa bardzo bardzo potrzebna.