Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Poród przedwczesny

Data utworzenia : 2017-09-04 22:35 | Ostatni komentarz 2018-02-10 11:00

Redakcja LOVI

7141 Odsłony
68 Komentarze

Poród przedwczesny może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia dziecka, które nie jest jeszcze w pełni przygotowane do życia poza łonem matki. Dowiedz się jakie czynniki zwiększają ryzyko porodu przed nadejściem właściwego terminu.

2018-02-10 11:00

Ja obecnie mam ryzyko przedwczesnego porodu i tak czytając artykuł jest to ryzyko skrajnie przedwczesnego porodu póki co.... Mam jednak ogromna nadzieję że donoszę ciążę i Malutka urodzi się w terminie.

2018-01-09 21:41

Mi groził przedwczesny poród. Szybko mi się skracała szyjka macicy. Brzuch mi się robił twardy i nisko zszedł. Kilka razy trafiłam do szpitala podczas ciąży. Pamiętam za którymś razem pobtu w szpitalu miałam już 4 centymetry rozwarcia ale było jeszcze za wcześnie na poród. Później jak wylądowałam w szpitalu to dostawałam zastrzyki by dziecku się płuca wykształciły. Potem mieli mi zakładać pessar. Ale go w końcu nie założyli. Do 38 tygodnia ciąży przyjmowałam luteine dopochwowo. Koniec końców urodziłam dwa dni po terminie.

2018-01-09 18:06

ja w 1 ciazy miałam łozysko przodujace centralnie.plod praktycznie przez caly czas byl polozony poprzecznie i trzymałam sie dzielnie. kiedy obrocila sie glowka w dol lozysko zaczelo sie odrywac i z krwawieniem trafilam doszpitala i urodzilam przez cc w 36 tyg ciazy. Mam zdrowa coreczke :) Wszyscy dziwili sie ze bardzo rzadko zdarza sie lozysko przodujace centralnie w 1 ciazy ale 4 miesiace przed zajsciem w ciaze mialam rozlegla operacje usuniecia torbieli z endometriozy i mysle ze to po czesci przyczynilo sie do takiej sytuacji...

2018-01-09 14:54

Jestem w 26 tygodniu ciąży, to moja pierwsza ciąża. W zeszłym tygodniu na wizycie kontrolnej miałam zbyt wysokie ciśnienie, wysłano mnie do szpitala na bardziej szczegółowe badania. Oczywiście zanim tam pojechałam przejrzałam chyba cały internet na ten temat. Włos mi się na głowie zjeżył :( źle rozwijające się dziecko, możliwość wcześniejszego porodu, możliwość cesarki_ coooo???? pojechałam do szpitala i całe szczęście ten skok ciśnienia był chwilowy. Badanie krwi i moczu też ok. Teraz już wiem, że nie warto martwić się na zapas. Ale cieszę się, że lekarz nie zlekceważył podwyższonego ciśnienia.

2017-12-23 09:41

Witarz naprawdę niesamowita historia, super że malutka była taka dzielna i dała radę. Aneta, to i tak jeszcze nie aż tak wcześnie, ja urodziłam 2 tygodnie wcześniej. O zatruciu ciążowym czytałam tylko, ale paskudnie to brzmi. pewnie, że na wszystko przyjdzie czas, wcale nie jest powiedziane, że to jest wynikiem wcześniejszego porodu.

2017-12-15 18:44

Moja koleżanka urodziła dwa czy trzy tygodnie wcześniej. Miała poród wywoływany, bo miała zatrucie ciążowe. Robiły jej się obrzęki. Miała nadciśnienie tętnicze i miała za dużo białka w moczu. Jak wody odeszły to były już te wody zielone. Jak kuzynka rodziła to była pod stałą kontrolą. Jej córeczka mogła mieć paciorkiwca. Kontrolowali ją i dziecko by w razie czego w odpowiednim momencie dać jej zastrzyk. Na cztery godziny przed porodem. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Córeczka urodziła się cała i zdrowa. A drugiej straty dziecka zaraz po porodzie by nie zniosła. Już by się nie pozbierała psychicznie. Więc dobrze że się udało. Co prawda jej córka strasznie wolno się rozwija. Ale widocznie potrzebuję więcej czasu. Rozwija się w swoim tempie. Na wszystko przyjdzie czas w swoim czasie.

2017-12-15 15:19

Z tym porodem przedwczesnym to czasem jest zupełnie dziwnie. U mnie nie było żadnych czynników ryzyka. A urodziłam w 6tym mies. (Ten najwczesniejszy wczesniak, na szczęście mała była silna i dała rade) Przyczyna? Prawdopodobnie infekcja, bo CRP miałam wysokie. A co ciekawe - żadnych objawów tej infekcji nie było (poza crp). Tak więc czasami można chuchać i dmuchać, a i tak życie ma swój scenariusz.

2017-09-19 12:27

Gabi wszystko napisałam w Twoim wątku. :)