Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Zdrowe odzywianie

Data utworzenia : 2017-07-05 16:29 | Ostatni komentarz 2018-12-24 11:03

S.Rucinska

1836 Odsłony
19 Komentarze

Witam przyszłe mamy.. przed ciążą zaczęłam sie odchudzac . chociaż bardziej bym to nazwała zdrowym odzywianiem. Czy przez to nie bede tyle tyć i czy zaszkodzi to dziecku ?

2018-12-24 11:03

Na to co jemy i ile to trzeba patrzeć zawsze, super że wyrobiłaś sobie takie nawyki i gratuluję rzucenia papierosów:-)

2018-12-24 06:47

A. Bakowska również jestem zdania zeby sie w ciazy nie odchudzac ale zwracac uwage na to co jemy :) Im mniej przetworzone jedzenie tym lepiej dla nas i naszego dziecka :) Ja osobiście osiągnęłam juz taka wage ktora w zyciu u siebie nie widzialam i gdyby nie mąż który twierdzi, ze pięknie wyglada to chyba bym sie załamała. Wiem, ze po porodzie duzo strace, jednak rozumiem osoby ktore byly na diecie lub dużo ćwiczyły aby osiagnac swoj cel, a tu nagle ciaza. Myślę, ze po 20 tygodniu kiedy czuje sie ruchy dziecka nastawienie sie zmienia i zaczynamy myslec o dziecku, a nie jaka miałyśmy figure :) Oczywiscie zdaza sie narzekać "Wygladam jak wieloryb" ale w moim przypadku wynika to z tego, ze ciezko mi juz jest robić wszystkie czynnosci i odczuwam +9kg (w tym 2,5kg szczescia)

2018-12-23 21:14

W ciąży nie powinno się odchudzać.bo dziecku trzeba dostarczać jak najwięcej witamin i żelaza. Można nabawic się problemów i leżeć co chwilę w szpitalu.organizm matki i dziecka będzie osłabiony.

2018-12-23 07:51

Ja jak zaczęłam starac sie o dziecko to najpierw zaczęłam od rzucania palenia. Papierosów nie pale od 2 stycznia. Po jakims czasie zaczęłam tyć. Papierosy powodują, ze sie mniej odczuwa glod oraz smak jedzenia. Aby nie wrocic do papierosów postanowilam troche ćwiczyć (jezdzilam duzo na rowerze) i zwracac uwage na to co jem. Moja dieta, a bardziej zdrowe odżywianie polegalo na tym, ze unikalam fast foodów, szybkiego jedzenia (dań mrozonych lub gotowych w 5min), słodkich napojów gazowanych i slodyczy (chociaz slodycze bardzo rzadko jadlam). Ooczywiscie raz w tygodniu pozwalalam sobie na dzien bez diety :) Schudłam okolo 5kg i juz prawie zblizalam sie do mojej idealnej wagie (brakowalo 1kg) i dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy. Od początku kiedy wiedzialam, ze jestem w ciąży przestałam jezdzic na rowerze ale nadal zaczelam zwracac uwage na to co jem. Bardzo duzo jem slodyczy chociaz staram sie je ograniczać. A przynajmniej stosuję zasade, ze najpierw cos normalnego (kanapka), a pozniej batonik :) Jem nieregularnie. Wszystko zalezy od tego w którym tygodniu ciazy bylam i o ktorej wstawalam. Na poczatku bylam spiochem i moglam spac do 10, a teraz budze sie o 3 w nocy i musze cos zjesc bo jestem strasznie glodna. Obecnie jestem w 37tygodniu i przytylam 9kg. Dziecko rozwija sie prawidłowo i to jest dla mnie najważniejsze bo wiem, ze do wagi wrócę :)

2018-12-23 00:14

Jeżeli chodzi o odchudzanie typu "nic nie jem" to nie jest dobry pomysł w ciąży...tym bardziej że pod wpływem hormonów to raczej może mieć prędzej czy później odwrotne skutki i rzucisz się na jedzenie... aleeee Jeżeli dietę zamieniamy na zdrową no to wręcz wskazane w ciąży:-) tylko zdrową

Konto usunięte

2018-10-18 17:47

tormando - odchudzanie w ciąży nigdy nie jest wskazane. Nawet gdy kobieta zaczyna przybierać za szybko dodatkowe kilogramy, wówczas powinna zredukować ilość cukrów i ściśle przestrzegać regularnego spożywania posiłków. Można zmniejszyć ich kaloryczność, ale nie powinna być niższa niż dla normalnej zdrowej kobiety prowadzącej umiarkowany tryb życia. W trakcie ciąży kaloryczność powinna wzrosnąć o ok 300 kcal czyli średnio jedną kromkę chleba. Mama_Gratki dobrze mówi. Regularność to podstawa i umiarkowanie. Ja jeśli miałam ochotę na słodkie, to jadłam ale z głową. Nie pochłaniałam całej paczki ciastek tylko częstowałam się jednym lub dwoma. Najlepiej zapoznać się z piramidą żywienia, która widnieje w większości broszurek dla przyszłych mam. Tam są przykładowe jadłospisy oraz proporcje poszczególnych pokarmów jakie powinnyśmy spożywać w ciągu dnia. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to ZAWSZE musimy konsultować to z lekarzem. Ja ograniczyłam aktywność do spacerów. W domu mam sporo schodów, dlatego też uznałam to za trening. Oszczędzam się i specjalnie nie przybrałam na wadze. W sieci są dostępne kalkulatory wagi gdzie można sprawdzić jaką wagę powinnyśmy mieć w danym etapie ciąży uwzględniając nasz wzrost i wagę sprzed ciąży. Ja przytyłam 13.5 kg i do mojego wzrostu jest to idealna waga. Tak więc bez restrykcji i diet wszystko jest w normie. Nie przerażaj się dodatkowymi kilogramami, ponieważ głównie pochodzą ze wzrostu objętości wody w organizmie, zwiększenie objętości krwi, wzrost biustu, wody płodowe, macica, łożysko, dziecko oraz obrzęki. Pamiętaj, że teraz maluszek najważniejszy oraz Twoje zdrowie. Musisz dbać o oboje :) po ciąży gdy skończysz karmić maluszka, to na spokojnie wrócisz do bardziej zaawansowanej diety.

2018-10-18 14:28

Jeśli o mnie chodzi to zdrowo odżywiam się już od kilku miesięcy, staram się też dużo ćwiczyć żeby być w formie. Fajne i przydatne informacje znalazłam na zdrowyportal.org gdzie naprawdę dużo artykułów pomogło mi osiągnąć to czego potrzebowałam.

2018-06-20 20:00

Powiem tak, wiem że w ciąży warto zdrowo się odżywiać dla siebie i dla dziecka i staram się tak robić, natomiast nigdy nie miałam jakiejś ustalonej diety, nigdy nie byłam u żadnej dietetyczki itp, wiem tyle co przeczytałam w internecie co usłyszałam w szkole rodzenia Ja ogólnie lubię jeśc, na szczęście uwielbiam warzywa i jem ich na prawde sporo, potrafię sobie nakroic taka spora miche najczęściej sałata, pomidor, ogórek rzodkiewke, i zależy co tam jeszcze mam często z serem feta i moge to zjeść na raz Nie jadam za dużo słodyczy, po prostu nie za bardzo lubię, ale zdarzają się dni że muszę sobie kupić czekoladę i zjadłam cała na raz, ale to sporadyczne sytuację Do żadnych fast food nie chodzenia bo mnie poprostu nie stać, ale od czasu do czasu lubię zjeść dobrego kebaba. Nie wiem czy moja dieta jest dobra czy nie, bo nigdy to z nikim nie konsultowalam, ale w dwóch pierwszych ciążach nie miałam problemu, więc chyba nie jest tak źle ;-)