Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

8 groźnych objawów w ciąży

Data utworzenia : 2017-03-02 14:03 | Ostatni komentarz 2017-03-31 08:47

Redakcja LOVI

7386 Odsłony
67 Komentarze

Mdłości, bóle pleców czy nadmierna senność to zwykłe niedogodności, towarzyszące kobietom w ciąży i nie budzące niepokoju. Jednak niektóre objawy, które mogą pojawić się w tym okresie, wymagają natychmiastowej konsultacji i interwencji lekarskiej.

2017-03-31 08:47

Ja wodę przybierała mniej więcej od 20 tygodnia. Te leki Zaczęłam brać w 35 tygodniu. I Uwierzcie że od kiedy zaczęłam je brać momentalnie przybrałam 2 razy tyle co od 20 do 35 tygodnia. Jak odstawiłam te leki to przytyłam w 3 tygodniu około kg A biorąc leki w 3 tygodnie 6 kg. To chyba od razu widać że po odstawieniu leków przytulam i dużo mniej i przebrałam dużo mniej wody niż biorąc leki.

2017-03-31 08:32

Siostra w obydwu duszach brala Duphaston i nie szczegolnie przytyla. W pierwszej ciąży wiecej nabrala ciała ale objadala sie słodyczami;) W drugiej malo co przytyla, tyle co dzidzius i wody. Chyba ze masz taki organizm, który inaczej reaguje na te leki, różnie bywa. Na jednych nie ma wplywu a na innych az za duzy;)

2017-03-31 06:15

Tez brałam duphaston, ale nie puchłam po nim. Za to kompletnie nie miałam apetytu i być może to właśnie skutek stosowania progesteronu... Moj lekarz trochę dmuchal na zimne, bo nie do końca mu sie podobał kształt pęcherzyka na początku, później gdzieś sie zaczął delikatnie odklejać, wiec wolał mi przepisać leki i kazac wypoczywać, niż żeby później żałować... Donnavito nie wiedziałam ze na NFZ są tańsze te leki... Ja prywatnie faktycznie płaciłam chyba ok 30zl za opakowanie.

2017-03-30 23:02

Zamarancza, znam mnóstwo dziewczyn co brały te hormony, ja zreszta tez, ale puchnięcie to raczej nie od nich, puchną nogi niezaleznie od leków, jednym tak sie robi, innym nie, zas same hormony nawet w konskich dawkach tylko wspierają nature, kolezanka brala 4 razy 100 luteine i nawet utyła niewiele, Co zas do cen to oba leki sa tanie na recepte od lekarza panstwowego, za to prywatnie wychodzi całkiem sporo

2017-03-30 21:45

O matko to co to za lekarzyna Ci tak nakazał brać!!!

2017-03-30 20:30

Bo to jest ten sam lek. Dostawalam podwójną dawkę hormonu!! Luteina dopochwowo i Duphaston doustnie... Dziwię się, że nikt mi nie kazał zrobić badań ile mam hormonu zanim dowalil mi podwójną dawkę... Cieszę się, że odstawiłam i nie zaszkodziło to dziecku. Uwierzcie po tym Puchałam Tak, że lydke miałam jak udo...

2017-03-30 20:26

Ja brałam tylko Duphaston,ale tak się źle po nim czułam,że poprosiłam lekarza czy już mogę skończyć go brać.A ciążę udało się donosić. Z tego co wiem to luteina i duphaston to ten sam lek zawierający progesteron.Jeden tańszy i naturalny(luteina) a drugi to syntetyczny progesteron i droższy.

2017-03-30 19:47

Zamarancza po luteinie i duphastonie? O kurcze, swoją drogą śmieszna nazwa