Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

14 prostych rad na złagodzenie nudności w ciąży

Data utworzenia : 2017-01-03 09:44 | Ostatni komentarz 2018-03-03 16:25

Redakcja LOVI

8501 Odsłony
68 Komentarze

Ponad połowa kobiet w ciąży cierpi z powodu nudności. Bywa, że prowadzą one do wymiotów, ale choć bardzo nieprzyjemne – rzadko bywają groźne. Przeczytaj nasze rady na ich złagodzenie.

2018-03-03 16:25

@Mama_gratki jasne ! Jak najbardziej, Ale te tabletki też są naturalne. Wit B6, kwas foliowy i imbir. Jak wspomniałam, ja nie toleruję smaku imbiru w ciąży, nie wypiłabym herbatki. Przegryzałam migdały, niestety..to nie pomagało. Zanim brałam tabletki, szukałam naturalnie w kuchni co mi może pomóc :)

Konto usunięte

2018-03-03 15:02

Justys jeśli nie chcemy od razu faszerować się tabletkami to warto spróbować herbaty z dodatkiem imbiru i przekąszać migdały. Jestem zwolenniczką naturalnych metod, a dopiero w ostateczności tabletek.

2018-03-03 10:54

Moja druga ciąża to masakra wymiotowa. W pierwszej też miałam mdłości, odrzucilo mnie od wielu potraw w tym mięsa przez całe 9 miesięcy, ale w drugiej doszło do tego, że od 5 tygodnia wymiotowalam, nic nie mogłam jeść. Czułam sie jakbym się czymś zatruła. Schudłam pierwsze 3m 3kg. Jedyne co mogłam to bulkę z masłem i herbatę, wodę. Lodówki otworzyć nie mogłam, obiadu zrobić, każde umycie garnka po zupie, sosie wiązalo się z biegiem do toalety :( W nocy budziły mnie silne mdłości, żułam gumy do żucia non stop. W domu, na mieście, w sklepie. Nigdy tak przy synku silnie nie miałam, teraz przy córci to było straszne. Chwilami z braku sił i tak naprawdę głodu załamywałam się, bo ile można jeść jałowo, a i tak lądowalo w toalecie. Lekarz mi nakazał jeść, bo powiedział, że jak nie zacznę, to skończe w szpitalu i wzmocnią mnie kroplówkami. Wyszukałam w aptece tabletki na mdłości w ciąży Pre-vomit. Na bazie imbiru, witB i kwas foliowy. Samego imbiru nie byłam w stanie nawet spróbować. Brałam jedną tabletkę dziennie, potem zwiększyłam na dwie, bo mdłości się nasiliły w 3m. Ale dzięki tym tabletkom przeżyłam najgorsze, mogłam coś więcej zjeść niż tylko bułkę. Mdłości mi przeszły k. 21 tygodnia ciąży, Bardzo długo to trwało. Do dzisiaj wielu potraw nie zjem, mięso pokroję, przygotuję, ale niekoniecznie zjem. Przynajmniej mogę lodówkę otworzyć :) Polecam dla przyszlych mam te tabletki, jeżeli macie takie cierpienia jak ja :)

2017-02-04 15:01

Natka macie jakieś problemy hormonalne ? Jak sie czuje Mikołaj po zabiegu ? Co za straszna baba , nie mam pojecia skąd się biora tacy ludzie . Widzi ze ty z małym dzieckiem i nawet nie przepuszci chociaz i tak miałyscie na ta sama godzinę .

2017-02-02 13:56

Z tymi kolejkami to nie tylko te "stare babska". Dzis bylam w szpitalu u endokrynologa dzieciego (niestety maly odziedziczyl to po mnie ) i okazalo sie ze mam na taka sama godzine co inna Pani. Ja przyszlam pierwsza i juz czekalam jakies 30 min. PO czym przyszla Pani i oznajmila ze ona wejdzie pierwsza bo ma na ta godzine i juz. Wiec ja mowie ze ja tez, i skoro przylam pierwsza i to z 8tyg dzieciek to wydaje mi sie ze jakas kolejka obowiazuje, poza tym ona jest z 10 letnia corka i jej moze wytlumaczyc ze trzeba zaczekac, a ja mojemu rozplakanemu malcowi nie bardzo to wylumacze. Wiec Pani zaczela krzyczec na pol szpitala :D dzieki bogu okazalo sie ze lekarz wyczytuje nazwizka i ja weszlam pierwsza :D mina Pani bezcenna haha

2017-02-02 10:27

Mi wymioty towarzyszyły w pierwszej i drugiej ciąży. Teraz do 26 tygodnia i wcześniej tez długooooo. Było ciężko i nic nie pomagało. Nie wiem co to poranne nudności bo mnie mdliło cały czas nawet o 23 w nocy. Schudłam 3kg na początku. Teraz wreszcie jest ok 30 tydzień ale męczy mnie zgaga i pomaga tylko mleko na trochę lub Rennie.

2017-01-31 19:07

Dziubuś dokladnie to samo napisałam pare komentarzy wczesniej hehe

2017-01-31 19:01

Bo wiecie jak za komuny były kolejki to nikt nikogo nie przepuszczał :D