Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Jak dbać o bliznę po cesarskim cięciu

Data utworzenia : 2016-08-08 19:50 | Ostatni komentarz 2021-03-31 22:29

Redakcja LOVI

14586 Odsłony
398 Komentarze

Ze względów estetycznych, przyszłe mamy często obawiają się blizny, która powstaje podczas porodu poprzez cesarskie cięcie. Przeczytaj, dlaczego powstaje blizna i jak o nią dbać, by była jak najmniej uciążliwa.

2021-03-31 22:29

powoli na spokojnie a wszystko się uda 

2021-03-31 15:40

Misiowa jasne rozumiem nie ma co się nakręcać. Myślałam,że jeszcze nie masz dzieci 😊

 skoro raz się udało to trzeba spokojnie poczekać tak jak piszesz jeszcze rok się nie staracie

2021-03-31 15:33

Ja właśnie myślę taki test sobie kupić owulacyjny 

2021-03-31 14:18

Misiowa przy karmieniu to może być problem, chociaż podobno tylko pierwsze pół roku karmienia regularnego jest dobrym zabezpieczeniem przed ciążą.

Ja korzystałam z aplikacji Flo, świetna była. Mierzyłam sobie temperaturę w buzi pod językiem dziennie o tej samej porze i zapisywałam, plus zaznaczałam okres wiadomo, stosunki itd. Obserwacji śluzu nie robiłam.

Testy owulacyjne miałam od koleżanki, które kupiła w wielkiej paczce na allegro ale mi zawsze pokazywały owulację... Potem kupiłam z Rossmanna 5 w paczce i te były świetne. Plus wiedziałam, że mi wzrasta temperatura, miałam regulowany cykl tabletkami, więc trochę się skrócił i tak mniej więcej uznałam po tych wszystkich obserwacjach, że koło 19 dnia cyklu powinna być ta owulacja. Zaczęłam robić te testy od 17 dnia cyklu i faktycznie każdy kolejny był ciemniejszy. No i wtedy udało mi się zajść w ciążę. 

2021-03-31 12:43

Testy owulacyjne są też w Rossmanie i każdej aptece. Misiowa a cykle masz regularne? 

2021-03-31 12:42

Monia, nie wyliczyć to raczej umiem, tak mniej więcej tylko, bardziej po objawach ze względu na nieregularny cykl. Plus karmię nadal i gin mi powiedział, że z moimi cyklami i z karmieniem, to szybko mi się to nie ustabilizuje.

Mazia, testy myślę, że są w miarę wiarygodne, ale na razie nie chcę ich kupować, bo nie chcę się nakręcać. Chcę tak po prostu. Bo z pierwszym dzieckiem się zdziwiłam, że tak gładko poszło, a tutaj już trwa to dłużej. Jednak niedługo będzie pół roku, już, albo i aż. Jednak tak na prawdę zaleca się robić badania, czy szukać przyczyny po roku starań. Więc nie chcę się nakręcać, ale siedzi to w głowie.

2021-03-31 09:23

Misiowa no czasem jest ciężko,ale trzeba być dobrej myśli. Może akurat w połowie cyklu warto się wybrać do lekarza by określił czy może dojść do zapłodnienia. Tak zrobiła przyjaciółka i w końcu się udało. Choć chyba z tego co pamiętam Ty masz nieregularne cykle to może te testy owulacyjne ,ale nie wiem nawet czy są one bardzo wiarygodne

2021-03-31 09:03

Monia  a Ty tak zrobiłaś ?