Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

9 zasad prawidłowej higieny intymnej w czasie ciąży

Data utworzenia : 2016-04-03 23:10 | Ostatni komentarz 2017-05-23 13:01

Redakcja LOVI

14587 Odsłony
297 Komentarze

Prawidłowa higiena intymna w okresie ciąży pozwala uniknąć infekcji bakteryjnych i grzybiczych groźnych dla rozwijającego się maleństwa. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas pielęgnacji narządów rodnych.

2017-05-23 13:01

Chciałabym powrócić do wątku depilacji w ciąży. Pierwsza kwestia to czy uważacie, że depilator jest zabroniony? Przejrzałam to i inne forum i są co do tego negatywne opinie ze względu na ból. Ja używam go od dawna i już nie sprawia mi to większego bólu. Czy w związku z tym mogę go używać czy mimo to lepiej nie? Niestety mam mocne i ciemne włosy i maszynka daje efekt na krótko. Druga kwestia to depilacja do porodu. Ja już wiem, że będzie cc. Na wcześniejszych stronach napisano, że trzeba się wydepilowac do porodu. Ale co to znaczy dokładnie? Do zera wszystko, wszystko? Czy wystarczy przykrócić i tylko okolice bikini tzn bez warg sromowych? Przepraszam jeśli to głupie pytanie, ale naprawdę nie mam pojęcia a jestem w ciąży pierwszy raz :)

2017-04-06 11:33

Najlepiej mieszkać osobno bez rodziców czy teściów. Jednak najlepsza sytuacja kiedy pojawia się dziecko to mieszkać w tym samym mieście z rodzicami. Zawsze to może okazać się dużą pomoc w opiece a jeśli już któreś z rodziców nie pracuje i może zająć się wynikiem to już najlepsza sytuacja. My mieszkamy w jednym mieście z rodzicami i tesciami i moja mama nie pracuje wiec jak będę wracała do pracy zajmie się małym żeby nie musiał iść do żłobka. I jak dla mnie jest to duży plus.

2017-04-05 21:20

Pewnie, że oddzielnie, a jak jest możliwość i w tym samym mieście to w ogóle luksus. Gdy się pojawiają dzieci to ogromna pomoc. Pod warunkiem oczywiście, że można liczyć na rodzinę. My mieszkamy daleko, w zasadzie jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na siebie. O ile do tej pory było to super, tak w momencie pojawienia się dziecko przyznam, że zaczęliśmy myśleć o powrocie do rodzinnego miasta, choć to dość irracjonalne...

2017-04-01 20:07

Najlepiej oddzielnie, ale w tym samym mieście

2017-04-01 11:41

Święta racja. Ciasne ale własne. Za żadne skarby nie chciałabym mieszkać z rodzicami, chociaż sa wspaniali a tym bardziej z TEŚCIAMI !!!! Młodzi powinni iść na swoje i uczyć sie zycia. Wiadomo, ze czasami jest cieżko, ale warto sie poświecić dla dobra swojej rodziny :)

2017-03-31 23:58

Dokładnie , kiedyś budowano domy wielkie wielorodzinne, na dole rodzice, na górze dziecko ze swoją rodziną, teraz nikt, a może większość ludzi nie chce tak, woli mieć swój dom, a nie z rodzicami. Ciasne ale właśne

2017-03-31 23:35

ja to tak sobie mysle, kiedys ludzie mieszkali na jednym pokoju rodzina i wszyscy jakos tak blisko siebie zyli, razem jedli, wielopokoleniowo czesto mieszkali, a dzis ludzie maja duze przestrzenie a widza sie chwile, razem jedza ale kazdy z nosem w swoim smartfonie itp.

2017-03-31 20:08

Gabilabi zazdroszczę tego "jednego pokoju za dużo", moja siostra ma w takim pokoju mega garderobę. Fajna sprawa. Ja mam miejsce tylko pod schodami i to wciąż za mało.