Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Skurcze i bóle brzucha w ciąży

Data utworzenia : 2015-08-06 12:53 | Ostatni komentarz 2018-01-22 09:16

Redakcja LOVI

19552 Odsłony
117 Komentarze

Ciąża, szczególnie ta pierwsza, bywa bardzo stresująca, gdy obfituje w różne nieznane doznania. Często zastanawiasz się, czy to, co czujesz, jest jeszcze normą, czy może świadczy, że dzieje się coś złego. Ten tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości.

2018-01-22 09:16

To już 39 tc myślę, że dla Ciebie i dziecka to lepiej, że będziesz pod kontrolą lekarzy.

2018-01-16 14:38

Mnie brzuch w ciąży nie bolał. Ale często robił się twardy. Czasami czułam jak mi brzuch w dół ciągnął.

2018-01-16 13:11

Skoro uznał, że tak będzie najlepiej, to może i dobrze, będziesz pod stałą opieką. Zwłaszcza, że to już końcówka.

2018-01-15 21:47

W pierwszej ciąży nie, nie bolał mnie brzuch na górze. Teraz 32 tydzień i czasem pobolewa..

2018-01-15 20:12

Trwa 39 tc. Szyjka się ponoć zgladzila a lekarz mnie wysłał do szpitala, chociaż o rozwarciu nie było mowy. Także wychodzi na to, że te nocne bóle zalatwiły szyję. O tych na górze brzucha się nie wypowiedział, tylko wystawił mi skierowane na położniczy.

2018-01-15 16:51

Domin, a który to tc? Ja mam takie napinanie się macicy, brzuch twardnieje, w dole troszkę boli jak na okres, ale dużo mniej. Także nie jest to dla mnie straszny dyskomfort. I tak kilka razy na dobę, odkąd weszłam w trzeci trymestr. Jeśli chodzi o górę brzucha, to nie boli jedynie podczas tych skurczów czuje ucisk na przeponie i ciężej się oddycha. Najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym i zapytać, chyba żadnego bólu nie powinno się lekceważyć zwłaszcza w ciąży i to tak zaawansowanej.

2018-01-15 14:56

Dziewczyny, Czułam większość ciąży skurcze Alvareza, te delikatne. Czułam też skurcze Braxtona-Hicksa. O ile rozumiem, są to skurcze bezbolesne generalnie. I Generalnie takie były. Dziś w nocy czułam chyba już skurcze przepowiadające - podbrzusze bolało podczas tych skurczy. Nie wiem, jak z regularnością, bo próbowałam spać (chociaż wiele z tego nie wyszło), ale raczej co kilkadziesiąt minut przez chwilę. Także jak na razie wszystko przepisowo i pod kontrolą. Jednak dziś rano zaczęło mnie boleć... u góry brzucha. Pod piersiami. Mocno, przy każdym ruchu. I to nie są skurcze, tylko ból. Nigdzie nie wędruje, po prostu boli mnie brzuch. Czy to może mieć jakiś związek z ciążą? To raczej obszar żołądka o ile potrafię go w ciąży namierzyć, ale równie dobrze może to być górna część macicy. Tylko o ile czytam góra nie powinna boleć tak sobie a muzom. Spotkałyście się z czymś takim?

2017-02-07 22:10

Nie miałam żadnych bóli które mogłyby mnie zaalarmować że to ciaza , dopóki nie zrobiłam testu dwa dni przed spodziewana @ nie wiedziałam ze jestem . Na tescie dwie kreseczki to potwierdzily :D