Ciąża i poród (1493 Wątki)

Aniball = łatwiejszy poród???

Wątek utworzony: 2015-03-25 11:32 | Ostatni komentarz 2019-06-17 17:03

nienormatywna

339504 Widoki
4910 Komentarze

Dziewczyny muszę się Wam pochwalić, że zakupiłam sobie Aniball (po konsultacji z lekarzem i innymi użytkowniczkami tego produktu). Słyszałam bardzo dużo dobrego na temat tego sprzętu - regularne ćwiczenia z nim mają niby zmniejszyć strach, uspokoić psychicznie a co najważniejsze - mają zapobiec rozcięciu krocza i pomóc w ćwiczeniach mięśni odpowiedzialnych za poród. Nie wiem, zobaczymy, przekonamy się :) Mi do ostatecznego terminu zostało 8 tygodni i zamierzam codziennie ćwiczyć. Czy to coś da - dam Wam znać jak już urodzę :P A któraś z Was może tego używała?????

2019-06-17 17:03

Mam w planach i cały czas się zastanawiam, ale jak będę mogła rodzic bez nacięcia, to chyba jednak nie ma co :P

2019-06-14 13:32

Cześć wszystkim, osobiście stosowałam balonik i muszę przyznać, że warto w niego zainwestować. Nie wywołał u mnie przedwczesnego porodu, ba rozpoczął się dokładnie w wyznaczonym terminie. Bez uszkodzeń, bez nacinania. Bezpośrednio po porodzie siedziałam po turecku na łóżku szpitalnym karmiąc małą a inne pacjentki skręcały się z bólu. Serdecznie Wam go polecam!

Może od początku. O Aniball dowiedziałam się z tego forum. Z początku miałam problem z montażem i dopiero 3 dnia się udało. także Agaaa30 gratuluję wyniku :) Nie miałam krwawień podczas ćwiczeń. Nie wolno ćwiczyć na siłę, aby jak najszybciej osiągnąć cel, tylko systematycznie, codziennie i powoli. Nie przejmujcie się, że przez kilka dni nie ma postępów.  Swój wynik osiągnęłam w 3 tyg, z czego przez piersze 2 nie przekroczyłam 22 cm. Doszłam do 32 cm a córka miała główkę 33 cm. Nie ćwiczyłam przez 3 dni przed porodem bo miałam nieregularne skurcze. 

2019-06-06 06:31

Czy naprawdę to pomaga? Nie wywołuje przedwczesnego porodu?

2019-06-05 08:53

Nie wiedziałam, że jest coś takiego 😱

2019-06-04 18:19

Ja nie mogę, że ten post jet jeszcze komentowany! :) Pamiętam dokładnie, jak powstał :) Jeśli chodzi o sam sprzęt w pierwszej ciąży nie używalam i w drugiej ciąży jakoś też nie mam zamiaru się wspomagać tego typu sprzętami :) To nie dla mnie :)

2019-06-01 22:47

Też nie słyszałam że coś takiego istnieje 😊

2019-05-12 23:04

Ja zaczęłam dziś stosować aniball z wynikiem na początek 18,5cm. Może nie rewelacja ale może przez 4 tyg uda mi się osiągnąć cel :)

2019-05-09 10:36

AGaaa - 21,5cm na początek to super wynik! Mnie również udało się zacząć od takiej średnicy i spokojnym tempem doszłam do 30/31cm, aby spokojnie i bez nacięcia urodzić dziecko (główka 34cm). Trzymam kciuki i powodzenia! wasz.ka i Kasaiaa1 - jak poczytacie forum to szybko się przekonacie, że AniBall to świetne rozwiązanie, które uchowało wiele dziewczyn przed traumatycznym i niekomfortowym porodem ;)