Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2170 Wątki)

8 sposobów na bóle pleców w ciąży

Data utworzenia : 2014-12-02 19:17 | Ostatni komentarz 2019-01-30 15:24

Redakcja LOVI

11914 Odsłony
106 Komentarze

Ból kręgosłupa jest bardzo częstą dolegliwością w ciąży i potrafi wprowadzić duży dyskomfort w codzienne aktywności. Jednak powszechność nie znaczy, że jako kobieta ciężarna jesteś skazana na cierpienie. Stosuj się do naszych porad, a jest duża szansa, że uda Ci się pozbyć bólu pleców lub znacznie go zmniejszyć. [Zapraszamy także do starszego wątku o bólach pleców w ciąży, gdzie użytkowniczki dzielą się doświadczeniem i radą >>> http://lovi.pl/pl/forum/1/1532/1Redakcja LOVI]

2019-01-30 15:24

Tak popieram dziewczyny powyżej! Poduszka w kształcie litery C to must have każdej ciężarnej. Ja upodobałam sobie pozycje na boku, wieczorem z przyjemnością kładę się fo łóżka. Mimo, że poduszka faktycznie zajmuje sporo miejsca to u nas nikt na nią nie narzeka i nawet syn korzysta :) Pare dni temu przyłapałam też kota, ale on wykorzystał ją jako otulacz i spał zwinięty w kłębek w tym łuku właśnie ;)

2019-01-30 11:23

Też polecam poduszke tak zwany rogal jestem w 26 tygodniu ciaży i sama na takiej spie co prawda zajmuje troche miejsca w łóżku ale mam wyrozumialego męża. A jesli macie zgage to grubsza poduszka pod glowe tez troche pomoze bynajmniej mi jest troche lepiej.

2019-01-27 19:26

U mnie się sprawdziły ćwiczenia lekkie i do tego spanie z taką poduszką - https://materacyk.pl/produkt/wyrob-medyczny-kl-fikusna-poduszka/ nie obciążałam dzięki temu tak mocno kręgosłupa i bóle ustały albo przynajmniej były sporo słabsze

2018-04-24 17:52

Ja też mam straszne bóle pleców, ale odkąd korzystam z fizjoterapii/rehabilitacji od Medikar Home Care jest dużo lepiej. Pan rehabilitant przyjeżdża do mnie 3 razy w tygodniu, ćwiczymy, trochę masażu i widzę dużą różnicę :)

2017-12-31 11:59

A.Ropolewska przyznam że nie słyszalam, nawet nie wiem czy jest coś takiego w moim mieście, ale brzmi fajnie. Masaże bardzo mi pomogły i dalej pomagają, uwielbiam tę formę relaksu.

2017-12-30 21:40

A Ropelewska bardzo ciekawy ten floating. Zwłaszcza, że woda zawiera bardzo dużo magnezu, pomaga uzupełnić jego niedobór. Super sprawa. Poprawia wygląd skóry i włosów, wspomaga krążenie, relaksuje, obniża ciśnienie. Podczas ciąży nie będę miała okazji skorzystać, ale po porodzie na pewno spróbuję. Pomoże mi się zregenerować :-) fajny prezent można komuś sprawić i wykupić taką sesję.

2017-12-29 19:10

To ja wam powiem o czyms calkowicie innym. Słyszałyscie o floatingu? To taka kapsula ze slona woda o głębokosci ok 30 cm w ktorej sie lezy aby zrelaksowac się i odprezyc, odciazyc obolale miesnie stawy i kregoslup, wejsc w stan nirvany i wyciszenia. Ja w ciazy chodzilam na takie seanse do Jura floating w Czestochowie. To taka wspaniala sprawa ze teraz mimo ze dziecko ma juz swoj wiek chodze sobie rekreacyjnie raz w miesiacu tak by sie poprostu odprezyc :D

2017-12-14 19:29

ja w ciąży korzystałam z masaży wykonywanych przez fizjoterapeutę i dolegliwości stawały się mniej dokuczliwe. Taki masaż odbywa się wtedy na leżąco na boku.