Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Cesarskie cięcie – jak przebiega?

Data utworzenia : 2018-11-16 17:53 | Ostatni komentarz 2019-02-25 10:51

Redakcja LOVI

3839 Odsłony
57 Komentarze

Poród poprzez cesarskie cięcie budzi wiele obaw wśród przyszłych mam. Jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, aby dobrze się przygotować do porodu przez CC, poznać ryzyka i sposoby pielęgnacji w połogu, przeczytaj koniecznie artykuł.

2019-02-25 10:51

Mamameg- aby nas nie bolał kręgoslup i nie tylko przydałoby się tak z pół roku do roku wczesniej zbudować choc minimalną tkankę mięśniową niezbędną do utrzymywania dodatkowego ciężaru. Zalecam też strething i jogaraz zdrowy kregoslup jako ćwiczenia które mają na celu wzmocnienie i rozciagniecie mięśni i stawów oraz wzmocnienie ruchomości kręgosłupa. W ciąży pole manewru często jest ograniczone już i to bardzo. Ale mozna isć na zajecia dla ciezarnych lub podczas zajec fitness prowadzacy koryguje i mowi jakie ćwiczenia powinnaś wykonać.Po porodzie w odpowiednim czasie można wrócić do intensywniejszych ćwiczeń. Basen fajna sprawa ale w ciazy też bym nie poszła z powodu infekcji, bo niestety w ciazy o nie łatwo. A na basenie mimo chloru czy ozonu, niestety bakterii nie brakuje. Basen fajna forma po porodzie- woda działa też kojąco na nasze samopoczucie emocjonalne;) Jak boli Cię górny odcinek to fajne jest to ćwiczenie o ktorym pisze Mama, możesz też wykonać siedząc aby nie naciągnąć brzucha. Możesz też wykonać ćwiczenia na prostych lub zgietych w łokciach rekach- wysuń je przed siebie i odchyl w boki jak najdalej możesz, złączajac łopatki i do przodu i do tyłu. Możesz też wykonać ćwiczenia podnosząc wysoko ramie do góry i opuszczając, później drugie ramie i tak na zmianę:) Mama- bo tak to jest że nie zastąpi nic ruchu i zdrowego trybu zycia- żadne tabletki ani maści. Także ruszajmy sie ile możemy aby kręgoslup nam nie wysiadł przy 50;)

Konto usunięte

2019-02-25 08:26

Mamameg, przypuszczam, że wykonywaniem ruchów okrężnych ramionami też u Ciebie nie wchodzi w grę ze względu na napinanie mięśni brzucha. To może choć masaż u profesjonalnego masażysty, który specjalizuje się w masażu ciężarnych? Eresz, fajne są tez ćwiczenia z kijkiem bambusowym, trzymasz go za głowa prostując się, poruszasz ramionami, ćwiczysz wymachy. Mi tez pomaga gimnastyka, maść i leki mogą tylko tymczasowo zatuszować objawy, a żeby pozbyć się przyczyny należy systematycznie ćwiczyć

2019-02-25 08:19

Eresz stretching czasem stosuje, ale jestem w tej ciąży taka rozespana i mało systematyczna. Na kręgosłup odrobine pomaga, a może bardziej na ramiona bo tez mnie bolą i są ciężkie strasznie. Ten dyskomfort wynika z powiększsjącego sie i coraz cięższego biustu. Z tych ćwiczeń odpada mi niestety naciąganie/skłony i schylanie - ze względu na bóle podbrzusza wole ich unikać. Na basen ze względu na to że jestem dość mocno poddatna na infekcje nie odważę się pójść, bo unikałam poza ciążą, a w obecnym czasie nawet na myśl mi nie przyszło.

2019-02-24 22:49

Ciąża i po porodzie nasze kręgoslup są baaardzo obciążone. Dlatego ważne aby sie ruszać i ćwiczyć. Polecam ćwiczenia rozciągające w tym stretching i joga. A także ćwiczenia wzmacniające mięśnie przy kręgoslupie- w tym m.in. basen . Powiem Wam że miałam podobne dolegliwości w wieku 23 lat. Siedzenie w książkach podczas studiów swoje zrobiło- sie dzialo sie krzywo i konsekwencją był atak rwy kulszowej. I niestety lekarze mi nie pomogli. Sama ćwiczyłem wedlug zaleceń trenera personalnego. Łzy z bólu mi po policzkach ciekły bo sie nie mogłam wypostować, ale ćwiczyłem zawzięcie i po miesiacu nie było śladu rwy! I co ciekawe juz nie wróciła. Od lekarza dostalam tylko leki przeciwzapalne i maść przeciwzapalną, która nic nie pomogła.

2019-02-22 19:13

Eresz gdzieś wcześniej umknęło mi Twoje pytanie. Ja od dziecka miałam problem z kręgosłupem, ale po pierwszej ciąży i porodzie bóle zdecydowanie się nasiliły. Iwona neurolog tez mi mówi, że takie zmiany nie powinny aż tak boleć, nie mówiąc już o cierpnieciu kończyny.

2019-02-22 19:00

mamameg - u mnie dokładnie to samo, niewielkie zmiany zwyrodnieniowe i że to nie powinno boleć : )

2019-02-16 22:08

Mamameg- i tez po porodzie. Prawda?

2019-02-16 20:15

Eresz u mnie ta sama sytuacja cierpnięcie prawej nogi, dokuczliwe bóle kręgosłupa lędźwiowego i mimo badań i dwutygodniowych rehabilitacji dwa razy w roku brak diagnozy. W RTG tylko opis że widoczne nieznaczne zmiany zwyrodnieniowe.