Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Dźwiganie w ciąży

Data utworzenia : 2018-11-15 16:43 | Ostatni komentarz 2019-01-11 13:43

kolemi

4436 Odsłony
154 Komentarze

Jestem obecnie jestem w trzeciej ciąży. Dwie poprzednie to był koszmar. Leżenie, plamienie.... miliard tabletek i wizyt lekarskich. Tym razem ciążę przechodzę książkowo. Rodzę w połowie stycznia. Moje najmłodsze dziecko ma 13 miesięcy. Pytanie które wszyscy wkoło mi zadają to: "czy ty możesz go tak nosić?? ". Nosiłam bo nic złego się nie działo. Dzisiaj na blogu medycznym znalazłam artykuł na ten temat. Intuicja mi dobrze podpowiadała że jeżeli wszystko jest dobrze to można brać na ręce starszaki. Są oczywiście granice ale to każda mama powinna wyczuć czy jest w stanie brać malucha na "opka". Ze względu na zagrożenie poronienia w poprzedniej ciąży nawet przez myśl mi nie przeszło by brać córkę na ręce. Nie wiem czy mogę podać link do artykułu? ( Jest to mój pierwszy wpis.) Macie jakieś doświadczenia z tym tematem? Wiadomo czasami dzieci dosłownie wiszą na rodzicach. Jak sobie wtedy radzicie??

2019-01-11 13:43

Kolemi- brawo! Super, że wszystko u Was dobrze:) czekamy na Ciebie;) wracaj do sił szybciutko;)

2019-01-10 14:09

Gratulacje !

2019-01-10 13:53

Dziewczyny chwalę się. Olga jest już z nami. Dostala 10pkt. Ważyła 3240g i miała 53cm. :) nie cycolimy zaslaba jestem w uszach na to... Staralam sie ale tak bolalo ze... Zreszta co bede pisacm po prostu dokarmiamy i jezdzimy na laktatorze. Teraz nie bed tu aktywna. Musimy dojsc do siebie. Mam nadzieje ze o mnie nie zapomnicie i niedlugo sobie jezzcze pogawedzimy. Buziaki Piękne :*

2018-12-24 12:53

Aisa- tez tak uważam, ale niestety mam starszy dom(więc nie jest energooszczędny, pomimo ocieplenia) i wyprowadzenie go na 100% oplacalności gazu kosztowałoby kupe kasy, plus cała instalacja. Na razie mnie na to nie stać. Póki co zbieram na domek marzeń;) Myślę za rok lub dwa o solarach- jest dotacja z urzedu miasta, także może sie uda;)

2018-12-22 23:38

A ja mam ogrzewanie gazowe moim zdaniem lepszy wariant niż piec jednak

2018-12-22 20:38

Matrq- w owłni sie zgadzam, bo mam filtr powietrza w domu i jak wymieniamy zuzyte elementy, to widac ile na filtrze jest brudu. Baaaardzi duzo i jak sobie pomysle, że mamy to w płucach...:/ Kolemi- w sumie jak sie da, to na wszystkim oszukują- polewaja węgiel wodą aby byl cięższy. Kancą na wagach przy wyjeździe ze składu wegla, itd. Ja mam ten piec już klasy wyższej i ja nawet jakbym chciała to nie dam rady palić szajsem, bo mi ślimak przepustowy nie będzie dozował - jak kupiłam klasy średniej wegiel to mi wywaliło caly podajnik do pieca i zgasło. I tak kilka razy. W sklepie poinformowali mnie, że tak sie dzieje, jak jest do kichy wegiel.

2018-12-22 13:24

Jeszcze kupując wegiel mozna sie naciąć bo oszukują sprzedają za duze pieniadze szajs. Ale palenie szmat i plastiku to juz gruba przesada.

2018-12-22 13:19

Ostatnio w telewizji pokazywali jak brudny jest filtr w odkurzaczu działajacy przez 10 minut na takim zanieczyszczonym powietrzu :/ masakra..