Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2170 Wątki)

Ruchy dziecka pod koniec ciąży

Data utworzenia : 2018-10-05 15:41 | Ostatni komentarz 2022-01-07 13:48

Konto usunięte

43861 Odsłony
125 Komentarze

Drogie mamy, czy dziecko pod koniec ciąży było ruchliwe ? Czy też wsłuchiwałyście się z niepokojem w wasze ciało ? Jestem obecnie w 37 tygodniu ciąży i moje dziecko szaleje. Ciągle się rozpycha, wierci, kręci, kopie i wypycha główkę ku dołowi. Czy taka aktywność powinna niepokoić ?

2022-01-07 13:48

U mnie synek pod koniec ciąży był bardzo mało ruchliwy 

2019-03-30 12:19

E.Olesiak- z dziećmi w brzuszku jest tak, że jak ty chodzisz czy ogolnie poruszasz sie, to są bujane w brzuszku i wtedy śpią. Kiedy natomiast odpoczywasz, w tym polegujesz czy śpisz, to wtedy dzieci buszują w brzuszku. Zdarza sie, że czasem dostabiemy kopniaka miedzy żebra mimo, że w danym momwncie jestesmy aktywne;) jak chcesz troche zmienic te pory to poprostu zmodyfikuj swoje pory odpoczynku i aktywności. Jesli natomiast chodzi o noc, to juz raczej nic sie nie da poradzić.

2019-03-29 14:14

A czy da sie wypracowac jakos te godziny niby jestem zmeczona spie ale w srodku nocy mala potrafi mnie obudzic bo tak skacze w brzuchu albo tak sie wypycha ze czuje jakbym kamienia w srodku miała

2019-03-28 20:48

A to u nas były balety w brzuchu i jak jest na świecie to też mały żywiołek;) ale na szczęście brak oznak nadpobudliwosci.;)

2019-03-27 21:40

U mnie w pierwszej ciąży ruchy były słabe, córcia urodziła się ponad 4 kg więc nie miała za bardzo miejsca, ale też po prostu to był leniuszek już od chwil w brzuszku, dziś ma 9 lat i uwielbia leniuchować

2019-03-19 11:36

E.Olesiak- rozmawialysmy tutaj na forum z dziewczynami o tym i część z nas potwierdziła tę teorie, że godziny snu i czuwania wypracowane w ciazy, po porodzie bywają podobne. U nas sie to sprawdza i to bardzo. W nocy każda przerwa w spaniu jest w godzinach kiedy szłam do spania lub wstawałam do toalety(jak juz brzuszek był bardzo duzy). Mała wstaje rano zazwyczaj też w godzinach w jakich ja sama wstawałam- miedzy 7 a 8;) Co do czkawki to takie smieszne łaskotanie w brzuchu mozna czuć rytmiczne. U mnie zaraz pojawiało sie też kopanie bo Mała bardzo nie lubiła czkawki i tak jej zostało do dzis;)

2019-03-18 21:58

Eresz i tego sie wlasnie boje ze jej tak zostanie bo mowi sie ze jak dziecko rusza sie u ciebie to potem jak juz jest na swiecie ma podobne godziny snu i czuwania wiec oby sie jej zmieniło. A czy wy tez odczuwacie jak wasze maleństwa mają czkawke w brzuchu takie regularne podskoki smieszne uczucie

2019-03-18 20:59

U mnie ruchy były do momentu samego porodu, później nie wiem bo skupialam się na skurczach.