Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Brzuch po porodzie

Data utworzenia : 2013-08-09 09:15 | Ostatni komentarz 2024-04-12 11:22

Kaajkaa

12885 Odsłony
73 Komentarze

Witam, właśnie dowiedziałam się od koleżanki, że po porodzie powinno się chodzić w pasach lub z wciągniętym brzuchem żeby macica wróciła na miejsce, bo inaczej całe życie chociażby nie wiem co się robiło brzuch będzie odstawał. czy to prawda? bo mi na szkole rodzenia mówiono, ze te pasy i majtki po porodowe tylko niszczą figurę bo mięśnie od nich flaczeją. Jak to jest? Co Wam mówiono?

2024-04-12 11:22

Mi fizjoterapeutka mówiła, że wciąganie brzucha nie jest wcale takie dobre. Ja mam tejpy na brzuchu, działają chyba trochę jak taki pas a może i lepiej. 

Talura dokładnie takie ćwiczenia zaleciła mi moja fizjo. Deska bokiem, martwy robak. Mam nadzieję, że rozejście mięśni trochę się naprawi dzięki tym ćwiczeniom.

2024-04-12 11:18

Na Ica się obkurcza, to fizjologia. Ja nic takiego nie używałam i brzuch mam normalny 

2024-04-12 10:58

Myślę, że macica tak czy siak wróci na swoje miejsce, bez względu na noszenie pasa. Ale jak ktoś ma problem z mięśniami brzucha czy z kręgosłupem to warto ponosić, napewno przyspieszy efekt. Po pierwszym porodzie nosiłam ze względu na problemy z kręgosłupem (ostatecznie brzuch płaski). Teraz jestem po CC, dopiero wygoiła mi się rana, brzuch mam tak w miarę, minimalnie jeszcze odstaje i właśnie zamierzam go wyciągnąc z szafy.

2024-04-11 09:12

mi zlecono np. już chodzenie w tym pasie, ale mój brzuch jest w opłakanym stanie i już mięśnie nie dają rady trzymać mojego brzucha ;/ 

2024-04-10 14:18

Nie poddawaj się. Zadbaj o jelita, wprowadź do diety więcej błonnika, dużo wody. Wzmocnij core, bo mięśnie też trzymają nam flaki, planki, dead bugi na początek. Do tego szczotkowanie na sucho i nawilżanie skóry.

2019-02-22 22:16

Słyszałam że pas jest zalecany po cięciach cesarskich. Mam nadzieję że aż duży brzuch mi nie zostanie po porodzie.napewno będę ćwiczyć żeby dojść do swojej formy przed ciążą.

2019-02-22 10:48

Reklamy....

Konto usunięte

2019-02-22 10:35

Ja miałam.Do zabiegu przygotowywałam się dobrych kilka lat, zanim się zdecydowałam. Urodziłam bliźniaki oraz moj brzuch po urodzeniu nie wyglądał zbyt dobrze. Miałam kompleksy oraz nie chcialam się pokazać przykładowo na plaży... Ukrywałam brzuch., mąż twierdził, ze nie jest źle, jednak sama widziałam swoje. Na plastykę brzucha wybrałam się w Krakowie do doktor Raczkowskiej https://www.raczkowska.pl/plastyka-brzucha/ - tutaj jest kontakt. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Brzuch nie jest idealny,ale wyglada o wiele lepiej.