Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Partner przy porodzie, czy to dobry pomysł?

Data utworzenia : 2018-05-09 21:16 | Ostatni komentarz 2018-10-18 17:58

Ola86

8409 Odsłony
643 Komentarze

Chciałabym poznać Wasze opinie na temat obecności partnera przy porodzie. Niedługo będę stała przed taką decyzją. Słyszałam różne opinie, a sama nie wiem co będzie lepsze.

2018-10-18 17:58

Bluzy z kapturem Jelsi już to warto kupić dopiero jak maluch chodzić zaczyna wtedy się przydają faktycznie bo jeśli maluch w wózku to lepiej kapturkow unikać tym bardziej że uwieraja jak maluch zaśnie.

Konto usunięte

2018-10-18 17:55

Aisa, dobrze mówisz z tymi zapięciami. Widziałam kilka ślicznych ubranek, które miały zapięcia na plecach. Jak tylko wyobraziłam sobie co może czuć dziecko leżąc w łóżeczku to od razu odłożyłam na półkę. Tak samo z bluzami, które mają kaptury. Kupiłam dosłownie dwa kubraczki na wyjście jesienią, ale jeśli jest ciepło to dla niemowlaka mogą być niewygodne, ponieważ zdjęty kapturek może uwierać. Bardzo dobrym wyborem są też spodenki / ogrodniczki rozpinane w kroku. Sporo jest tych, które musimy całkiem ściągać a tak mamy łatwy dostęp do pampersa.

2018-10-18 11:55

Agnieszka ja w takich sytuacjach większe po prostu ubieralam bo fakt u nas też ten problem był. Co do bluz ja wlansie lubiłam te przez głowę tylko wybierałam takie by się rozciagaly ładnie przy wejściu na głowę albo żeby miały napy i rozpinaly się ale mamy też takie bez rozpiec i też fajne dużo zależy od materiału ale ja lubiłam bo malucha nie gniotl zamek

2018-10-18 10:57

cóż ja też byłam mamą bez doświadczenia bo oprócz swojego to nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z takim maluszkiem w sensie, żebym ja się nim zajmowała i faktycznie z początku to na wierzch zakładałam głównie rozpinaną bluzeczkę, ale kilka takich przez głowę nawet znajdą się te bez tego rozpięcia po boku też mamy i radzimy sobie bez najmniejszego problemu bez wielkiej gimnastyki :) Mnie denerwuje, że przy niektórych ubrankach są strasznie wąskie rękawki, na długość, rozmiar ok a rękawy takie, że mój synek musiałby mieć dwa patyki zamiast rąk

Konto usunięte

2018-10-18 09:57

Body przez głowę jak najbardziej, sama również takie właśnie mam. Miałam na myśli bluzy, które zakładamy na body. Są bardziej sztywne i trudno czasami naciągnąć przy zakładaniu. Jeśli nie mają rozpięcia z boku to trzeba się nagimnastykować by przecisnąć przez główkę. Jest to zupełnie indywidualna kwestia, ale mamy bez doświadczenia mają z tym problem :)

Konto usunięte

2018-10-18 09:29

Ja też wolę body przez glowe - to jyz nasze upodobania. Ale oprócz gumy o której wspominałam to spodnie/getry powinny być wysokie. Drażnią mnie jeszcze za długie rękawy, ale z tym nic nie mogę zrobić. W H&M są w miarę dopasowane do rozmiaru ubranka

2018-10-18 09:06

Myślę że to już zależy od nas ja bardzo lubiłam body przez głowę za to w tych kopertowych maleństwu nie wygodnie jeśli ma leżeć na brzuszku no i te napy chłodne są A przecież czuć je na skórze więc wszystko ma swoje plusy i minusy ja wolałam te przez głowę właśnie

Konto usunięte

2018-10-18 05:49

Mama Gratki, rzeczywiście jest to bardzo ważne. Trafiłam na cała masę spodenki i getrów, które nie były podatne na rozciąganie. Wystarczy wysunąć dłonie i delikatnie na boki rozciągnąć. Czasami aż klaustrofobocznie się zrobiło. Podobnie w przypadku kombinezonu lub kurtki. Powinny być szersze i podatne. Kupując spodenki trzeba zwrócić uwagę na pampersy, które będą założone. Cześć rzeczy wygląda jak gdyby producent o tym zapomniał ;) jeśli kupujemy ubranka dla dziecka, którego się spodziewamy to musimy mieć na względzie, że czasami nóżki są długie, po mleku mamy czasem robi się pulpecik z okrągłymi nóżkami i rączkami, którego ciężko będzie upakować w "twardą bawełnę". Sciagacze przy dłoniach i stopach również powinny być podatne i delikatne by można spokojnie ubrać dziecko i uniknąć wszelkiego ucisku. Mi koleżanki poleciły na początek bym nie kupowała ubrań zakładanych przez głowę. Bluzy i to bez rozpięcia przysparzają niekiedy sporo problemu, ponieważ musimy bardzo uważać na główkę maluszka. Przez to szybko rezygnujemy z ubierania w obawie o to, by nie zrobić mu krzywdy.