Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Rwa kulszowa w ciąży

Data utworzenia : 2014-04-07 14:25 | Ostatni komentarz 2022-08-19 09:13

KasiaCom

20507 Odsłony
74 Komentarze

Każda miała jakieś dolegliwości, a czy któraś borykała się z rwą kulszową w okresie ciąży. Ja niestety doświadczyłam tego przy moim ciężkim, dużym synku. I to kilka miesięcy nacisku na nerw. Ból był nie do zniesienia, ciężko było się mi poruszać, leżeć siedzieć czy cokolwiek robić, do tego ciągły ucisk spowodował, że mimo że już jest pół roku po porodzie nadal odczuwam skutki. Co do leczenia niestety w czasie ciąży jest niezwykle mało leków, które możemy zastosować. Rwę normalnie leczy się maściami rozgrzewającymi, lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi, rehabilitacją. A w ciąży mój lekarz zalecił mi jedynie masaże u fizjoterapeuty, bo ja dodatkowo jestem alergikiem (na część leków także) i stąd obawa przed zastosowaniem leków. Ciekawa jestem, bo byc może są wśród nas jeszcze jakieś mamy które się z tym borykały, borykają. Ja słyszałam także, że jak już mnie dopadła raz w ciąży ta rwa, to teraz może mnie w każdej chwili znów dopaść, a już wręcz twierdziła jedna mama, że jak w ciąży miałam to jakbym jeszcze raz w ciąży była to na pewno znów mnie dopadnie. Jakiego jesteście zdania? Pamiętając jaki to ból, chciałabym w przyszłości uniknąć jego powtórki, ale nie da się przewidzieć ułożenia dziecka i ucisku na nerwy. Jak sobie radziłyście z łagodzeniem bólu? Mnie pomagały ciepłe okłady na miejsce najbardziej bolące (biodro) masaże, czasem ale bardzo rzadko połykałam apap, ale niewiele to zmniejszało ból. No i spałam na prawym boku (bo rwa dopadła lewą stronę)

2022-08-19 09:13

o matko współczuję na szczęście ja nie miałam

2022-08-18 21:49

A dlaczego trzeba uważać na masaż pleców w czasie ciąży? Masaż pleców jest jednym ze  niefarmakologicznym środkiem przeciw bólowym, można go wykonywać w ostatnich tygodniach ciąży jak i przy porodzie, tylko siłę jaką musimy używać musi być siłą umiarkowana 

2022-08-18 08:52

Myslę ze jak jest to konsultowane z lekarzem prowadzącym i fizjoterapeutą to powinno być wszystko w porządku w kwestii masażu czy przebiegu leczenia ;)

2022-08-18 08:07

tez Mi się wydaje ze na plecy trzeba w ciąży uważać i lepiej nie przesadzać z masażem 

2022-08-17 23:21

Masaż typowo plecow może nie za bardzo,  ale jeśli jest promieniowanie np do nogi,  często tworzą się punkty spustowe,  które pomimo że problem ustąpi,  nadal bolą,  to wtedy doświadczony fizjoterapeuta może je porozbijac :) 

2022-08-17 22:17

Tylko, ze kobieta w czasie ciąży w pierwszym trymestrze nie może być masowana, a później nie mogą być również stosowane silne masaże

2022-08-16 12:32

No właśnie w ciąży przy rwie kulszowej warto wybrać się do fizjoterapeuty, rozmasuje i ulży w bólu.

2022-08-16 11:07

Moja koleżanka miała rwę kulszowa w ciąży i teraz po urodzeniu dziecka znów jej wróciło to prawie nic przy dziecku nie może zrobić...