Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Badania po porodzie dla mamy

Data utworzenia : 2018-01-03 22:12 | Ostatni komentarz 2018-11-20 17:03

Redakcja LOVI

6194 Odsłony
251 Komentarze

Po porodzie należy wykonać szereg badań, aby sprawdzić, czy organizm młodej mamy wraca do normy. Sprawdź co i kiedy powinnaś skontrolować po urodzeniu dziecka.

2018-11-20 17:03

Mi mój endokrynolog zalecił właśnie po urodzeniu wrócić do poprzedniej dawki z przed ciąży i po 6tyg zrobić badania FT4 i anty TPO i anty TG. Co do innych badań to mam zamiar zrobić sobie podstawy morfologię , mocz i w moim przypadku cukrzycy ciążowej również po porodzie 6 tyg powtórzyć glukozę

2018-11-16 18:08

Wydaje mi się, że po ciąży trudniej zmobilizować się do wykonania badań niż w jej trakcie. Mamy nowe obowiązki i to pochłania nas bez reszty. Warto uświadamiać młodym mamom jak ważne są badania w tym okresie i o nich przypominać.

2018-06-29 00:40

Ja tarczyce kontroluje cały czas. Nawet jak nie byłam w ciąży to robiłam systematycznie badania odnośnie tarczycy łącznie z usg tarczycy.

2018-06-28 22:15

Ja właśnie zawsze robiłam taki pakiet jak napisała Mama_ mimo iż nigdy nie miałam problemów z tarczyca ale to prawda , zawsze ten wynik jest wiarugodniejszy dlatego jak już szłam to kompleksowo. Mandarynka tak nic nie zmienia bo to badanie nie ingeruje w nic . Dziwi mnie gdy ktoś mówi że nie można bo ma to wpływ na laktacje. Serio, dziecko niekiedy badają co miesiąc robiąc usg i wszędzie trąbią o nieszkodliwosci a nagle na mleko by miało wpływ bez sensu ;p tak na chłopski rozum nawet ;)

Konto usunięte

2018-06-28 20:26

Czasami oprócz TSH warto sprawdzić FT4 i anty TPO i anty TG, wyniki są bardziej wiarygodne

2018-06-28 19:23

Co to badań pamiętajcie o tarczycy po porodzie może się rozregulować. U mnie w rodzinie miałam przypadek gdzie nie leczona tarczyca po porodzie doprowadziła do bezsenności i potem ostrej psychozy. Już wszystko jest dobrze ale trzy tygodnie szpitala i rozłąka z niemowlakiem bo lekarz nie dał skierowania na TSH.

2018-06-28 12:05

Pcheła u mnie jest tak samo, jak coś chciałam to stwierdziła, ze po co, nie ma potrzeby, wkurza mnie to, a co mają rentgen w oczach ???? Wiesz mi lekarz powiedział, że nie robi się USG podczas karmienia piersią, bo podobno wychodzą guzki, których nie ma i nie wiem czemu taki kit wciskają, wcześniej tego nie wiedziałam, ale doczytałam. Badać piersi należy zarówno przed, w trakcie i po karmieniu piersią. Wynik USG u kobiety karmiącej piersią jest po prostu trudniejszy do oceny ze względu na to, że piersi są aktywne, ale specjalista potrafi tego dokonać. Aparaty są czułe i coraz bardziej precyzyjne. Dobry lekarz bez problemu powinien wykonać USG i opisać wynik, może nie każdy potrafi w tych przychodniach, dlatego wolą powiedzieć, że się nie robi USG.... Najnowsze wytyczne w medycynie mimo w/w trudności w ocenie obrazu zalecają regularne badanie piersi USG u kobiet karmiących!!! Aha i USG piersi nie wpływa na mleko, jego skład i nie zaburza laktacji, jedynie w czasie laktacji nie wykonuje się mammografi

2018-06-28 01:35

Pchela jestem zdziwiona, że lekarz nie wystawił ci skierowania na badania. Jak ja chodzę do lekarza to tylko się pyta na co chcę to mi wypisze.