Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Krostki na rozstępach

Data utworzenia : 2017-12-28 14:47 | Ostatni komentarz 2018-10-22 05:56

kinga.Karpinska

4305 Odsłony
66 Komentarze

Kobietki od jakiegoś czasu smaruje swoje rozstępy olejkiem do ciała bio oil, i jakby od tego momentu zaczeły mnie swędzieć strasznie że ciężko wytrzymać, czy to może być uczulenie na ten olejek? Pomóżcie może da się jakoś te swędzenie złagodzić

Konto usunięte

2018-10-22 05:56

Zgadzam się z ostrożnością w stosowaniu oliwy / oliwki do codziennej pielęgnacji dziecka. Nie jest to wskazane jak już pisałyśmy w wątkach na forum. Im bardziej naturalnie tym lepiej dla skóry, ponieważ mamy to do siebie, że sami produkujemy sebum nawilżające. Wszystko z umiarem i z głową.

2018-10-21 23:18

Oliwki, które są dostępne w większości sklepów, to zwykle olej mineralny z dodatkami. Olej mineralny, wymieniany w składzie produktu jako: Mineral Oil, Petrolatum, Paraffin Oil lub Paraffinum Liquidum, to substancja syntetyczna, pochodząca z ropy naftowej. Dla ciała ludzkiego jest ciałem obcym, nie jest wchłaniana przez skórę ani jej nie odżywia. Zalega tylko na jej powierzchni, tworząc warstwę odcinającą skórę od środowiska zewnętrznego i zatykając pory. W składzie oliwki dla dzieci powinny znaleźć się przede wszystkim naturalne oleje roślinne takie jak olej ze słodkich migdałów, z pestek winogron, z pestek moreli, słonecznikowy czy z pestek arbuza. Pielęgnują one skórę malucha a takze nawilżają ją i odżywiają. Powinny być nierafinowane i tłoczone na zimno, ponieważ proces rafinacji oraz wysoka temperatura powodują utratę właściwości odżywczych oleju. Oliwka może też dodatkowo zawierać wyciąg z nagietka lekarskiego, rumianku lekarskiego lub inny składnik łagodzący naturalnego pochodzenia przykładowo bisabolol. Codzienne dostarczanie skórze tłuszczów z zewnątrz poprzez oliwienie po kąpieli powoduje, że skóra coraz bardziej się wysusza. Koło się zamyka i pojawia się potrzeba codziennego oliwienia. Tymczasem naturalną oliwkę wystarczy stosować jedynie raz w tygodniu po kąpieli lub częściej, kiedy masujemy dziecko a następnie kąpiemy je po masażu.

2018-10-21 23:00

Dużo się słyszy że oliwka to nie bo wysusza skórę, a wcale tak nie jest. Oliwy czy oleju kokosowego bym nie używała na skórę dziecka ani swoją. Jak dla mnie jest to przesada. Słyszałam wiele niegatywnych opinii na ten temat.

Konto usunięte

2018-10-21 16:18

Przyznam, że ołówek testowałam już sporo i nie natrafiłam na taką co wysusza skórę. Najbardziej spasowała mi oliwka Hipp- już w jakimś poście o tym wspomniałam. Ale jeśli nie chcecie oliwek dla dzieci, to mogę polecić dodatek naturalnej prawdziwej i wysokiej jakości oliwy. Koleżanka właśnie tego używa do pielęgnacji swojej skóry jak i skóry bobasa. Ja używam zimą i robię maski na dłonie oraz nawilżające kompozycje do ud pod prysznic :)

2018-10-21 15:32

Aneta ja nie napisałam że wszystkie ale że większość oliwek bo są co prawda oliwki których formuła jest odpowiednio opracowana by nie wysuszaly skóry i by skóra oddychala .

2018-10-21 15:19

Nie każda oliwka wysusza skórę. Zresztą skóra ma skłonność i się przyzwyczaja do kosmetyków. Krochmal jak się często stosuję też wysusza skórę.

2018-10-21 14:49

dziewczyny większość oliwek niestety ale wysusza skórę czy to nasza czy malucha. Do tego jeszcze zostaje warstwa na skórze przez co skóra nie oddycha więc osobiście proponuję bardziej mleczko do pielęgnacji skóry dla noworodków

2018-10-21 11:34

przyda się