Poznaj korzyści dla Twojego dziecka i Ciebie płynące z karmienia piersią.
Dowiedz się jak karmić piersią i jak pokonać problemy związane z laktacją.
FAQ
Widok sekcji
Artykuły
Filmy
Narzędzia

Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania dotyczące produktów marki LOVI? Skorzystaj z naszego poradnika, w którym prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

KARMIENIE PIERSIĄ

WKŁADKI LAKTACYJNE LOVI DAY&NIGHT

Czy można wkładki przymocować do bielizny?
Tak, wkładki laktacyjne LOVI posiadają pasek samoprzylepny na całej długości, który sprawia, że wkładka nie przesuwa się w biustonoszu.
Czym wkładki LOVI Day&Night różnią się od standardowych wkładek?
Wkładki laktacyjne posiadają wkład żelujący, który sprawia, że wilgoć jest wiązana w żel, co daje poczucie suchości na długi czas. Są niezwykle miękkie i delikatne, dzięki czemu nie powodują podrażnień. W odróżnieniu od większości wkładek na rynku mają pasek samoprzylepny na całej długości, dzięki czemu nie przesuwają się w biustonoszu. Mają na tyle dużą średnicę, że dobrze chronią bieliznę przed zabrudzeniem. Wkładki LOVI Day&Night otrzymały pozytywną opinię personelu medycznego szpitala Ujastek w Krakowie.
Jak często należy zmieniać wkładki?
Na początku, gdy piersi są wrażliwe, brodawki podrażnione lub poranione warto zmieniać wkładki po każdym karmieniu, by zminimalizować ryzyko wystąpienia stanu zapalnego. Podczas codziennego stosowania powinno się zmieniać wkładki, gdy robią się wilgotne - gdy wkład żelowy wypełnia się i przestaje wchłaniać wilgoć. Podstawą higieny jest zmienianie wkładek 2 razy dziennie - rano i wieczorem, po umyciu piersi.

SILIKONOWE OSŁONKI PIERSI LOVI

Kiedy stosować osłonki piersi?
Osłonki LOVI zalecane są głównie przy występowaniu problemu płaskich i wklęsłych brodawek - imitują brodawkę sutkową. Przy poranionych brodawkach, gdy bezpośrednie karmienie jest niemożliwe z powodu silnego bólu, można się okresowo wspomóc osłonkami podczas karmienia, po uprzedniej konsultacji z doradcą laktacyjnym.
Jak dobrać rozmiar osłonek?
Rozmiar osłonki powinien pasować do rozmiaru średnicy brodawki (długość nie ma większego znaczenia - produkt jest przeznaczony przede wszystkim dla mam z wklęsłymi i płaskimi brodawkami) jak i do buzi dziecka. W przypadku małej średnicy brodawki lub gdy dziecko jest wcześniakiem zalecamy zakup osłonek w rozmiarze S. W przypadku standardowej i dużej średnicy brodawki zalecamy zakup osłonek w rozmiarze L (standardowym). Brodawka powinna być objęta w całości osłonką, nie powinna być zbyt wąska i ściśnięta, a ułożona w osłonce tak, by pokarm wypływał swobodnie. Zbyt wąskiego dzióbka nie założymy na dużą brodawkę. Najlepiej by w dobraniu rozmiaru osłonki pomógł konsultant laktacyjny lub doświadczona położna.

LAKTATORY LOVI

Czy można dokupić do laktatorów LOVI części zamienne?

Tak, części zamienne do laktatorów LOVI dostępne są w dobrych sklepach z artykułami dziecięcymi oraz aptekach:

(Kliknij w podgląd zdjęcia, by otworzyć okno listy sklepów.)

Dodatkowo części ulegające najszybszemu zużyciu podczas pracy laktatora zostały dołączone do zestawu jako zapasowe.

Czym się różni laktator ręczny LOVI Protect od pozostałych ręcznych laktatorów dostępnych na rynku?
Większość ręcznych laktatorów dostępnych na rynku to laktatory jednofazowe z brakiem regulacji siły ssania. Laktator LOVI Protect posiada 2 fazy - fazę pobudzenia wypływu pokarmu (płytkie, szybkie odciąganie) oraz fazę głębokiego odciągania (mocniejsze odciąganie w wolniejszym tempie) - dzięki czemu odciąga więcej mleka w krótszym czasie. Posiada regulację siły ssania, co jest bardzo ważne na początku laktacji, gdy piersi są obolałe i wrażliwe - indywidualne ustawienie siły ssania zmniejsza wtedy dyskomfort odciągania pokarmu. Rączka laktatora LOVI Protect chodzi bardzo lekko, dzięki czemu odciąganie odbywa się bez wysiłku - potwierdzone przez 80% mam w badaniu koordynowanym przez personel szpitalny.

KARMIENIE PIERSIĄ A BUTELKA LOVI

Czy butelka LOVI jest bezpieczna dla karmienia piersią?
Butelka LOVI jest wyposażona w unikalny dynamiczny smoczek z niejednorodnych warstw silikonu, dzięki czemu nie zaburza odruchu ssania* i nie zniechęca do ssania piersi. Bezpieczeństwo dla karmienia piersią zostało potwierdzone w badaniu respondencyjnym. Dlatego w sytuacji, gdy zaistnieje potrzeba podania mleka mamy w inny bezpieczny sposób, można to zrobić za pomocą butelki LOVI.

*) Badanie respondencyjne na podstawie ankiety specjalistycznej pod nadzorem medycznym przeprowadzonym w 2007 r. w trybie ambulatoryjnym na grupie 607 niemowląt przy udziale lekarzy, położnych i rodziców. 

KARMIENIE ALTERNATYWNE

BUTELKI LOVI

Czy po każdorazowym użyciu i umyciu butelki LOVI można ją gotować?
Butelkę LOVI "Aktywne ssanie" zaleca się gotować przed jej pierwszym użyciem. Podczas  codziennego użytkowania wystarczy zalewać umytą butelkę wrzątkiem lub sterylizować w sterylizatorze parowym lub mikrofalowym.
Czy kapsel z butelki samosterylizującej LOVI może również służyć do sterylizacji butelki LOVI "Aktywne ssanie" i butelki LOVI Medical+?
Kapsel butelki samosterylizującej pasuje do pozostałych wersji butelek LOVI. Butelkę "Aktywne ssanie" można sterylizować z pomocą kapsla w kuchence mikrofalowej. Nie zaleca się natomiast sterylizacji mikrofalowej w ten sposób butelki Medical+, gdyż jest ona wykonana z innego tworzywa niż butelka samosterylizująca i butelka "Aktywne ssanie".
Czy butelkę samosterylizującą można sterylizować jedynie w kuchence mikrofalowej?

Butelka samosterylizująca, dzięki dołączonemu w zestawie kapslowi, jest przygotowana do szybkiej i wygodnej sterylizacji przy użyciu kuchenki mikrofalowej. Nie wyklucza to jednak możliwości sterylizacji butelki w klasyczny sposób.

Czy pokarmy w silikonowej butelce wielofunkcyjnej można podgrzewać w kuchence mikrofalowej?

W butelce wielofunkcyjnej można podgrzewać pokarmy stałe, ale po podgrzaniu należy pokarm dokładnie wymieszać i sprawdzić jego temperaturę przed podaniem dziecku - kuchenka grzeje nierównomiernie i istnieje ryzyko poparzenia nierównomiernie podgrzanym daniem. Mleko mamy podczas podgrzewania w kuchence mikrofalowej traci swoje cenne wartości, dlatego nie zalecamy podgrzewania go w kuchence w żadnej z butelek.

Czym się różni butelka LOVI "Aktywne ssanie" od butelki LOVI Medical+?

Butelka Medical+ wykonana jest z bardzo wysokiej jakości tworzywa tak klarownego jak szkło, a zarazem bez bisfenolu. Poliamid, z którego jest wykonana, jest bardzo wysoce odporny na uszkodzenia, zarysowania i na tym tworzywie bardzo dobrze trzyma się farba - nie ściera miarka i logotyp. Po wielu użyciach butelka Medical wygląda jak nowa. W butelkach Medical+ są zastosowane smoczki z lepszym odpowietrzaniem niż ich poprzednicy, których można jeszcze spotkać w dawnych partiach butelek "Aktywne ssanie" dostępnych w sklepach. Butelki "Aktywne ssanie" są wykonane z polipropylenu, który jest standardowym surowcem większości szerokich butelek dostępnych na rynku. Ten surowiec szybciej się rysuje i barwi.
Butelki Medical+ są jedynymi butelkami na rynku, które są wykonane z poliamidu. Innym przeźroczystym surowcem jest trytan, ale jest on dotychczas tylko wykorzystywany przy produkcji butelek wąskootworowych. Jest też mniej odporny na wyparzanie i gotowanie butelek niż poliamid.

DYNAMICZNY SMOCZEK DO KARMIENIA LOVI

Dlaczego czasami się zasysa?
Powodem zasysania się smoczka może być sklejona soczewka odpowietrzająca smoczka znajdująca się w kołnierzu smoczka. Przed pierwszym użyciem jak i w sytuacji zaobserowania zasysania się smoczka należy ją delikatnie rozciągnąć między palcami.
 
Częstym powodem zasysania się smoczka jest zbyt mocne dokręcenie nakrętki. W przypadku gdy nakrętka jest za mocno zakręcona, zamykamy znajdujące się na smoczku nacięcie doprowadzające powietrze, powodując tym samym zassanie się smoczka. Aby uniknąć tego problemu należy delikatnie poluzować nakrętkę, aby odblokować odpowietrzanie smoczka.
 
Najbardziej narażone na zasysanie są smoczki o przepływie mini.  Najmniejszy przepływ może stanowić dodatkowy czynnik powodujący zasysanie. Dlatego zalecane jest niedokręcanie zbyt mocno nakrętki, by nie zamykać nacięcia doprowadzającego powietrze. 
Jakie są dostępne przepływy w smoczkach?
Smoczki LOVI są dostępne w następujących przepływach: mini (0+), wolny (3m+), średni (6m+), szybki (9m+), kaszka (6m+) oraz trójprzepływowy (3m+). Ostatnie dwa z wymienionych mogą być stosowane do pokarmów o różnej gęstości, np. kaszka, oraz przez dzieci w różnym wieku.

TERMOOPAKOWANIE LOVI

Jak długo utrzymuje temperaturę pokarmu?
Termoopakowanie LOVI utrzymuje temperaturę ciepłego pokarmu w butelce przez około 1,5 - 2 godziny w chłodniejsze dni, a do 3 godzin w dni ciepłe. Ponadto zapobiega przedwczesnemu ogrzaniu się butelki z chłodną wodą na spacerze lub w podróży. Termoopakowanie nie jest termosem.
Czy pasuje do innych butelek niż LOVI?
Termoopakowanie LOVI pasuje do większości butelek dostępnych na rynku.

PODGRZEWACZ ŻELOWY LOVI:

Jak szybko podgrzewa pokarm?
Podgrzewacz żelowy LOVI podgrzewa bez użycia prądu 150 ml pokarmu w około 20 minut do temp. 36°C. Wystarczy owinąć butelkę wkładem żelowym, włożyć do worka termoizolacyjnego i nacisnąć przycisk START. Dodatkowy worek termoizolacyjny utrzymuje ciepło pokarmu do 2 h po podgrzaniu. Należy jednak pamiętać, że temperatura otoczenia, rodzaj płynu oraz jego temperatura wyjściowa mogą mieć wpływ na wydłużenie czasu lub niższą końcową temperaturę podgrzania.

PODGRZEWACZ UNIWERSALNY LOVI:

Jaką temperaturę osiąga podgrzany pokarm?
Podgrzewacz LOVI osiąga temperaturę 40°C, którą stale utrzymuje przez cały czas pracy.

Funkcja grzania została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie maluszka. Temperatura 40°C jest najlepszą optymalną temperaturą, która zapewnia dziecku ciepły pokarm przy jednoczesnym wyeliminowaniu zagrożenia oparzeniem ust dziecka i utratą cennych wartości odżywczych zawartych w pokarmie.

Do czego służy miseczka w podgrzewaczu?

Miseczka służy do podgrzania gęstych pokarmów typu zupki i przeciery. Pokarm zdecydowanie lepiej podgrzewa się w miseczce niż w słoiczku, którego grube szkło utrudnia podgrzanie pokarmu. Aby pokarm podgrzewał się równomiernie, należy wymieszać kilka razy danie w miseczce podczas podgrzewania. 

Przy jakiej temperaturze pokarmu łyżeczki dołączone do laktatora zmieniają kolor?

Łyżeczki zmieniają kolor w temperaturze 40°C. Zostały zaprojektowane tak, by służyły jako pomoc w określeniu optymalnej temperatury pokarmu. Zmieniający się kolor łyżeczki informuje o tym, że pokarm jest wystarczająco ciepły do podania.

Ile należy nalać wody do podgrzewacza?

Najlepiej zacząć od nalania małej ilości wody i sprawdzenia, po włożeniu butelki z płynem, czy ta ilość jest wystarczająca, by zakrywać poziom płynu w butelce, dzięki czasu płyn zostanie równomiernie podgrzany.

USPOKAJANIE

DYNAMICZNY SMOCZEK USPOKAJAJĄCY LOVI:

Czy trzeba stosować rozmiar smoczka tylko zgodnie z przedziałem wiekowym podanym na opakowaniu?

"Informacja na opakowaniu smoczka jest sugestią, której podstawę stanowią przeciętne parametry gabarytowe aparatu oralnego w określonej grupie wiekowej.

Często zdarza się jednak, że dzieci, niemowlęta zgłaszają dyskomfort, gdy zmieniamy smoczek na większy. Dzieci rodzą się z różną masą urodzeniową i wpisują się rozwojowo na różne poziomy siatki centylowej. Trudno zatem oczekiwać, by jeden rozmiar smoczka był właściwy dla wszystkich dzieci w danym przedziale wiekowym.

Należy obserwować reakcję dziecka i nie bać się pozostawić mniejszego smoczka na dłużej; nie wiąże się to z jakimś podwyższonym ryzykiem wtórnych deformacji aparatu oralnego - zwłaszcza, że praktyka pokazuje, iż prolongata czasowa zwykle nie przekracza miesiąca lub dwóch." - dr Aleksadnra Łada, neurologopeda kliniczny.

Które kolekcje mają uchwyt świecący w ciemności?
Wszystkie smoczki z kolekcji Day&Night posiadają uchwyt świecący w ciemności. Jeśli uchwyt nie świeci, wystarczy potrzymać go pod światłem sztucznym przez kilka minut.

PICIE Z KUBKA

KUBKI TRENINGOWE I NIEKAPKI LOVI

Czy w kubkach treningowych i niekapkach LOVI można zamieniać ustniki i czy są kompatybilne z butelkami LOVI?
Standardowe kubki niekapki (prócz Hot&Cold), kubki treningowe i butelki LOVI mają tę samą szerokość gwintu, dzięki czemu są kompatybilne i pozwalają na wymienianie ustników i smoczków. Uchwyty od kubków pasują do butelek LOVI.

KUBKI 360° I KUBKI HOT&COLD FRIENDS

Czy kubki 360° i Hot&Cold można wymieniać nakrętkami?
Kubki mają kompatybilne nakrętki: nakrętka z kubka 360° może być stosowana wymiennie z nakrętką kubka Hot&Cold Friends.
Czy kubek Hot&Cold ma funkcję grzania lub chłodzenia napoju?
Nie. Kolekcja Hot&Cold Friends to zestaw czterech zabawnych zwierzątek. Nazwa tej kolekcji została zainspirowana letnią oraz zimową stylizacją nadruków. Kubki te nie mają jednak żadnych funkcji grzewczych ani chłodzących.
Czy kubek 360° jest kubkiem niekapkiem?
Kubek LOVI 360° nie jest kubkiem niekapkiem. Został stworzony z myślą o maluszkach przygotowujących się do nauki picia ze szklanki. Jest to kolejny krok po opanowaniu ssania płynu z kubka treningowego oraz kubka niekapka z twardym ustnikiem. Innowacyjny system uszczelniania umożliwia picie, zapobiegając rozlewaniu płynów. Jednakże celem wyrobienia w dziecku nawyku kontrolowania ruchów i zapewnienia mu warunków jak najbliższych piciu ze szklanki, przy silnym potrząsaniu lub upadaniu, płyn może przeciekać przez uszczelkę, dlatego kubka 360° nie można nazwać niekapkiem.
Czy istnieje możliwość dokupienia uszczelki do kubka LOVI 360°?

Tak. Uszczelka do kubka LOVI 360° jest dostępna w osobnej sprzedaży.

Dlaczego kapsel ochronny kubka LOVI 360° jest ciasny, bardzo przylega do ścianek i trudno się go zdejmuje?

Ponieważ kubek 360° nie jest kubkiem niekapkiem, jego kapsel ochronny został skonstruowany tak, by ściśle przylegał do ścianek, uniemożliwiając przez to wylanie płynu w trakcie podróży, gdy dziecko nie korzysta z kubka.

 

Aktualności
21 SIERPNIA 2017
Lubicie podróżować, a w trakcie podróży towarzyszy Wam kubeczek LOVI 360°? Weźcie udział w naszym konkursie. Atrakcyjne nagrody czekają!
© by Lovi . Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń do nas:
tel. +48 46 858 00 00
(obsługa klienta czynna w godzinach od 8 do 15)
Newsletter
Zostaw nam swój adres e-mail, a co miesiąc
otrzymasz newsletter wypełniony nowościami.
W ramach naszej witryny wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.
AKCEPTUJĘ
';
ZAMKNIJ

Karmienie piersią jest jedynym naturalnym sposobem żywienia niemowląt i żaden preparat zastępujący mleko kobiece nie posiada identycznych właściwości, co mleko kobiece.
Bardzo dziękujemy za zgłoszenie się do testów butelki LOVI Medical+.
Z góry bardzo dziękujemy za opinię.

ANKIETA DOTYCZĄCA UŻYTKOWANIA BUTELKI LOVI MEDICAL+

Uprzejmie prosimy o zaznaczenie właściwej odpowiedzi lub odpowiedź na poniższe pytania:

Cz. I - wypełnić przed przetestowaniem butelki LOVI Medical+:

 1. Czy używała Pani butelki LOVI Medical+?
  TAK NIE
 2. Czy słyszała Pani o butelce LOVI Medical+? Jeśli tak, to skąd?
  nie słyszałam
  tak, z Internetu
  tak, od koleżanki/znajomej
  usłyszałam o niej w innych okolicznościach (jakich?):

cz. II - wypełnić po użyciu butelki LOVI Medical+:

 1. Czy butelka LOVI Medical+ spełniła Pani oczekiwania? W jakim stopniu?
 2. Czy smoczek dobrze się odpowietrza?
 3. Czy przejrzystość butelki jest porównywalna do innych butelek do karmienia?
 4. Jakie zalety posiada według Pani butelka LOVI Medical+ z dynamicznym smoczkiem?
 5. Czy zauważyła Pani różnice między karmieniem butelką LOVI Medical+ z dynamicznym smoczkiem a innymi butelkami ze smoczkiem z jednorodnego silikonu? Jeśli tak to jakie?
 6. Czy miała Pani jakiekolwiek problemy z użytkowaniem butelki LOVI Medical+? Jeśli tak to jakie?
 7. Czy zauważyła Pani różnicę pomiędzy poprzednio używaną przez Panią butelką LOVI (pyt. do Mam używających wcześniej butelki LOVI)
WYŚLIJANULUJ