Karmienie to nie problem

Masz problemy z karmieniem piersią?
Pomożemy Ci podczas bezpłatnych konsultacji w całej Polsce.

#karmienietonieproblem

Zapisz się

Zobacz, w jakich miastach odbędą się konsultacje

Miasto i data Nazwa placówki i adres
Warszawa | 30/05/2019 FemiClinic
Monika Stępińska
ul. Elizy Orzeszkowej 14
Katowice | 30/05/2019 Poradnia Laktacyjna
Anna Szymik
ul. Panewnicka 327/1
Gdańsk | 30/05/2019 Przychodnia lekarska Jesionowa, gabinet Położnej
Bogumiła Kiełbratowska
ul. Jesionowa 5
Łódź | 06/06/2019 Sklep Słoń
Irena Rychta
ul. Pojezierska 99a
Szczecin | 06/06/2019 Szkoła Rodzenia Katarzyna Zamiela
Małgorzta Szmygin
ul. Bolesława Śmiałego 14c/U2
Rzeszów | 06/06/2019 Family MedCare
Eliza Dziadoszczyk
Plac Wolności 16/4
Radom | 13/06/2019 Akademia Radzenia i Rodzenia BeBa
Renata Marszałek
ul. Stanisława Wernera 33/37
Wrocław | 13/06/2019 Praktyka położnicza
Maria Lepucka
ul. Sikorskiego 3
Elbląg | 13/06/2019 Szkoła Rodzenia Szpital Wojewódzki
Elżbieta Winiarczyk
ul. Królewiecka 146
Kraków| 18/06/2019 NZOZ, gabinet położnej środowiskowej nr 62
Agnieszka Rerutko
ul. Strzelców 15
Warszawa | 18/06/2019 Gabinety Krasińskiego
Urszula Jurkowska
ul. Krasińskiego 61/46
Poznań-Koziegłowy | 18/06/2019 Baby Clinic Holistyczna Szkoła Rodzenia
Katarzyna Flaum
ul. Osiedle Leśne 1A/3
Białystok|  27/06/2019 Szkoła Rodzenia Na Bema
Teresa Markowska
ul. Gen. Józefa Bema 89 D
Lublin | 27/06/2019 Bezpłatna Szkoła Rodzenia Agnieszki Brzezścińskiej (Agamed)
Agnieszka Jamroży
ul. Lotnicza 5
Olsztyn | 27/06/2019 Szkoła Rodzenia w Centrum Rehabilitacji Humanus
Iwona Nadratowska
ul. Kanta 15b
Głogów | 04/07/2019 Centrum Przyjazne Rodzinie
Iwona Smęda
ul. Garncarska 23-25
Warszawa | 04/07/2019 SZPZLO Warszawa-Ochota
Jolanta Marat-Ignaczak
ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego 18
Słupsk | 04/07/2019 Poradnia Laktacyjna
Gabriela Wółczyńska
ul. Westerplatte 1

Pytanie do eksperta

Masz pytanie dotyczace karmienia piersią?
Zadaj je naszemu ekspertowi!
#karmienietonieproblem

na pytania odpowiada  Maria Lepucka  - certyfikowany doradca laktacyjny i położna rodzinna

Zadaj pytanie

6 sytuacji, w których przyda się laktator

1. Cesarskie cięcie

Laktacja po cesarskim cięciu może ruszyć z  opóźnieniem. Dlatego bardzo ważne jest pobudzenie jej laktatorem. Dzięki temu produkcja mleka szybciej ruszy. Na początku mleka będzie mało, nie zrażaj się tym. Stopniowo jego ilość będzie się zwiększać.

 2. Niedobór pokarmu

Gdy maluszek moczy mniej niż 6 pieluszek na dobę lub za słabo przybiera na wadze, może to być oznaką niedoboru pokarmu. Aby zwiększyć laktację jak najczęściej przystawiaj dziecko do piersi i odciągaj pokarm laktatorem elektrycznym po każdym karmieniu. To pobudzi produkcję mleka w piersiach.

3. Nawał pokarmu

U większości karmiących mam nawał pokarmu pojawia się w 3-5 dobie po porodzie. Piersi stają się pełne, twarde i bolesne. Przyda się w tej sytuacji laktator, aby odciągnąć niewielką ilość mleka i ulżyć przepełnionym mlekiem piersiom. Pamiętaj jednak, aby nie odciągać dużych ilości pokarmu, które prowadzi do jego nadprodukcji, a w rezultacie nierzadko do zastojów i zapalenia piersi.

 

4. Poranione brodawki

Bardzo częsty problemem na początku drogi mlecznej są poranione brodawki. Jego przyczyną jest najczęsciej zły sposób przystawiania malca do piersi skutkujący płytkim chwytaniem i kąsaniem brodawki. Jeśli ból podczas karmienia staje się nie do wytrzymania, a kolejne przystawienia do piersi pogarszają stan brodawek, warto odciągać pokarm laktatorem i podawać go w sposób alternatywny za pomocą akcesoriów nie zaburzających odruchu ssania, dopóki brodawki się nie zagoją.

 

5. Dziecko jest senne 

Tuż po narodzinach jedne noworodki często budzą się na karmienie, inne odpoczywają po porodzie, dużo śpią i nie chcą ssać piersi. To bardzo ważne, aby w tym czasie pobudzać laktację laktatorem. Dzięki temu zwiększy się produkcja mleka i będziesz mogła bez problemu karmić piersią, gdy Twój maluszek stanie się bardziej aktywny.

6. Mama wychodzi 

Laktator jest bardzo przydatny, gdy chcesz wyjść na spotkanie lub wracasz po urlopie macierzyńskim do pracy. Odciągnięte mleko zostawiasz do podania podczas Twojej nieobecności osobie opiekującej się maleństwem.

 

QUIZ laktacyjny

Już 3 czerwca startuje nasz quiz, w którym będą do wygrania laktator LOVI Expert i wkładki laktacyjne. 

Rozpocznij grę

LOVI Karmienie miłością, odcinek 1

Poznaj nasze bohaterki, które przygotowują się do przyjścia na świat ich pociech. Jakie mają nastawienie względem karmienia piersią? Czy czegoś się w związku z tym obawiają?

LOVI Karmienie miłością, odcinek 2

Skąd czerpać wiedzę na temat karmienia piersią? Kiedy potrzebna jest konsultacja doradcy laktacyjnego?

LOVI Karmienie miłością, odcinek 3

Witajcie na świecie! Mamy opowiedziały o pierwszych wrażeniach związanych z karmieniem piersią po porodzie. Jak wyglądało u nich zderzenie rzeczywistości z wcześniejszymi oczekiwaniami?

LOVI Karmienie miłością, odcinek 4

Jak mamy radzą sobie z karmieniem piersią - czy są produkty które ułatwiają im zadanie? Czy partnerzy okazali się pomocni przy opiece nad noworodkiem?

Co warto wiedzieć o kamieniu piersią

Mama karmi niemowlę piersią w pozycji spod pachy. Ma biały biustonosz do karmienia. Dziecko jest ubrane w białe ubranko i ułożone na poduszce do karmienia. W tle widać niebieską ścianę. Czytaj więcej

5 pozycji do karmienia piersią

Na początku mlecznej drogi karmi się często i długo. Dlatego niezbędne jest ułożenie się w wygodnej pozycji do karmienia. Zapoznaj się z 5 pozycjami polecanymi przez doradców laktacyjnych i wybierz najwygodniejszą.

Mama przytula noworodka. Noworodek ssie mleko z piersi mamy. Jest przykryty niebieskim kocykiem. Ma ciemne włosy. Mama ma ciemne włosy i niebieską koszulę. Czytaj więcej

Pierwsze przystawienie do piersi

Jesteś w ciąży i zamierzasz karmić piersią? Przeczytaj, jak prawidłowo przystawić dziecko do piersi.

Mama leży na łóżku i karmi niemowlę w pozycji leżącej na boku. Ma długie blond włosy. Jest ubrana w niebieską koszulę bez rękawów oraz szare leginsy. Obejmuje główkę dziecka piersią. Dziecko patrzy mamie w oczy. Jest ubrane w białe body. W tle widać białe poduszki. Czytaj więcej

Jak odróżnić pozorny niedobór pokarmu od rzeczywistego?

Czujesz, że brakuje Ci pokarmu, a Twój maluch ciągle dopomina się o więcej? Zanim zdecydujesz się na dokarmianie, przeczytaj nasz artykuł.

Mama siedzi na łóżku w sali poporodowej w szpitalu. Ma na sobie niebieską koszulę. Trzyma w ramionach niemowlę i karmi je piersią. Obok łóżka na stoliku stoi wazon z kwiatami i dwie kartki z życzeniami. Czytaj więcej

18 najczęściej zadawanych pytań o karmienie piersią

Czy dziecko się najada? Jak często przystawiać dziecko? Jak zwiększyć laktację? - poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o karmienie piersią.

Mama leży bokiem na łóżku. Niemowlę jest przytulone brzuszkiem do brzucha mamy i ssie mleko z piersi mamy. Niemowlę na białą bluzkę. Mama ma niebieską koszulę. mama obejmuje dłonią główkę dziecka. Czytaj więcej

14 sposobów na zwiększenie laktacji

Karmisz piersią i martwisz się, że masz za mało pokarmu? Niepotrzebnie. Przedstawiamy 14 sprawdzonych sposobów na pobudzenie produkcji mleka.

Mama siedzi przy oknie i trzyma w objęciach niemowlę zawinięte w biały kocyk. Karmi je piersią, czule na nie patrzy. Ma długie brązowe włosy i szarą bluzkę. W tle widać białą zasłonę. Czytaj więcej

Jak przebiega wizyta laktacyjna

Chciałabyś karmić piersią, ale w Twojej głowie pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości? Wystąpiły u Ciebie problemy z laktacją? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z porady profesjonalnego doradcy laktacyjnego ...

Laktator elektryczny Expert

Czas trwania: 2:49

Poznaj laktator elektryczny LOVI Expert 3D – eksperta w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych i odciąganiu pokarmu i zobacz jak zmontować go przed pierwszym użyciem.

Unikalny silikonowy lejek laktatora dynamicznie pracuje całą swoją powierzchnią (masuje, naciska, zasysa), otaczając ze wszystkich stron brodawkę i odwzorowując sposób jej chwytania przez dziecko. 94% mam testujących laktator LOVI Expert określiło go jako bardzo dobry i znakomity. Poddany testom klinicznym na oddziałach szpitali w Warszawie i Wrocławiu. Został oceniony jako bardzo efektywny (średnio udało się odciągnąć około 100 ml w czasie 10 minut), komfortowy i co podkreślały badane mamy, bardzo cichy.