Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Coś co przypomina łupież na główce dziecka

Data utworzenia : 2013-05-25 20:57 | Ostatni komentarz 2019-06-04 02:31

Magda-1982

14659 Odsłony
28 Komentarze

Mam problem z higieną główki mojego syna (ma już dwa latka). Często na jego główce pojawiają się żółte place, które po wyszczotkowaniu główki wyglądają jak łupież ale koloru żółtego. Gdyby nie to że ma dwa lata to powiedziałabym że to ciemieniucha. Czy to możliwe

2019-06-04 02:31

Starsze dzieci też cierpią na tę przypadłość tyle że tu już skierowałabym się do rodzinnego by zrobić badania. U niemowlaków ona ustępuje zazwyczaj po zakończeniu karmienia piersią. Może być tak że ciemieniucha zmieni się w łuszczyce więc moim zdaniem oczyszczaj skórę dziecka tak jak to się robi przy ciemieniuszcze u niemowlaków, a w miedzy czasie zrób rundę po lekarzach :-)

2016-01-26 12:08

Dokładnie ja też jestem zdania, że jest to ciemieniucha...Najlepiej przed kąpielą rozgrzać oliwkę nasączyć gazik i zrobić kompres na główkę (dobrze zawiązać bawełnianą czapeczkę), po 40 minutach wyczesać . Umyć główkę (my stosujemy nawilżający oilatum), dokładnie spłukać czystą wodą i po wysuszeniu ponownie wyczesać i tak aż do pozbycia się problemu... powodzenia

2014-09-10 16:18

Obecnie walczę z ciemieniuchą u małej,już jest jej coraz mniej,najpierw smarowałam jej główkę zwykłą oliwką,ale mało co pomagała,później udałam się do lekarza i przepisała nam oliwkę salicynową. Smaruję nią główkę Izy około godziny przed kąpaniem,a po pół godzinie albo 40 minutach wyczesuję. Świetnie po niej odchodzi,wystarczy bardzo delikatne czesanie :)

2014-07-04 23:47

Mysle ze to napewno ciemieniucha, moja corka w wieku 3 lat miala powracajaca. Probowalam roznych metod, ale najlepsza okazalo sie takie polaczenie: Godzine przed myciem wlosow nacieralam jej te miejsca oliwka, a po godznie delikatnie paznokciem masowalam to miejsce probojac odrobine usunac. Pozniej mylam wloski w szamponie na ciemieniuche Mustela, polecam go goraco, dziala super i zapobiega powrotowi ciemienuchy, u nas sie sprawdzil w 100% i problem nie powrocil.

2014-07-04 09:43

Nie łupież tylko ciemieniucha. Ja stosowałam na 1-2 godziny przed kąpaniem oliwki i dobrze "szorowałam" podczas kąpania. a po kąpaniu dobrze wyczesać.

2014-06-25 11:23

To ciemieniucha. Natrzyj główkę dziecka oliwką i załóż czapeczkę. Po kwadransie zacznij wyczesywać.

2014-06-25 11:21

To tylko ciemieniucha. Stosuj kosmetyki natłuszczające a wszystko będzie ok.

2014-06-17 10:40

Mnie również wydaje się ze to może być ciemieniucha. Na początku można zacząć od zwyklej oliwki dla dzieci, która zapewne ma każda mama w domu. Wystarczy nałożyć na główkę oliwkę ok 2 godz przed kąpielą aby ciemieniucha odmiękła. Można dodatkowo założyć czapeczkę aby oliwka się rozgrzała. Jeśli to nie pomoże to trzeba będzie się zaopatrzyć w specjalne preparaty na ciemieniuchę. Możesz dodatkowo zajrzeć do watku http://lovi.pl/pl/forum/11/42/1 http://lovi.pl/pl/forum/11/42/6 http://www.sosrodzice.pl/ciemieniucha/