Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

APTECZKA DLA NIEMOWLAKA

Data utworzenia : 2015-06-14 12:01 | Ostatni komentarz 2024-01-30 16:48

Joanna D.

5157 Odsłony
168 Komentarze

Witam! Być może był już wątek o apteczce ale niemowlaka, ale jest tu tak dużo postów, że ciężko się odnaleźć. Proszę o listę rzeczy, w które powinnam się zaopatrzyć w aptece itp. oraz do czego to służy. Wiem już, że do pielęgnacji kikuta polecacie - octenisept O czym jeszcze powinnam pamiętać? Widziałam kiedyś w jakimś poście, że sól fizjologiczną się używa, ale nie pamiętam do czego. Proszę doświadczone mamy o radę....na początek tylko rzeczy, które muszę mieć już w domu bezpośrednio po wyjściu ze szpitala :):):) pozdrawiam Aska

2021-05-28 19:21

To po co dodajesz komentarz po miesiącu :D 

2021-05-27 13:30

Wątek zamknięty przechodzimy do wątku podanego w linku , ale octeniseptu NIE używamy do pępka 

2021-04-12 00:07

Witamina d, sól fizjologiczna do zakraplania noska i przemywania oczu, Octenisept w celu odkazenia zranień i kikuta jałowe gaziki do przemywania oczu i jamy ustnej,Żel do jamy ustnej łagodzący ból przy ząbkowaniu. lek przeciwgorączkowy dla niemowląt zawierający paracetamol w syropie lub czopkach,Kropelki przeciwko gazom i wzdęciom

2015-06-15 08:24

Zapraszamy do istniejącego wątku http://lovi.pl/pl/forum/13/414/1 ten zamykamy.

2015-06-14 22:22

U mnie sól fizjologiczna się sprawdziła do przemywania oczu i do tej pory jej używam ( pamiętaj że oczka przemywa się od zewnętrznej strony do wewnątrz kącika oczu , i do każdego oczka trzeba używać oddzielnych wacików aby nie przenosić bakterii). Przed porodem kupiłam również Sudocrem na odparzenia Parafinę ciekłą- kosztuje kilka zł a można ją używać zarówno na ciemieniuchę jak i do kąpieli Emolienty do kąpieli ( kupisz je również w drogeriach) polecane są do kąpieli niemowląt Czopki przeciwgorączkowe - nie będą Ci potrzebne zaraz po wyjściu ze szpitala ale zawsze dobrze mieć je na wszelki wypadek w domu Gaziki wyjałowione - ja przemywam nimi jamę ustną synka, są przydatne do innych zabiegów higienicznych Octanisept do przemywania pępka i nie tylko- w tej chwili octanisept jest zalecany do odkażania wszelkiego rodzaju ran termometr , ja mam na podczerwień aspirator do noska- naprawdę jest bardzo pomocny przy oczyszczaniu noska dziecka witamina D dla niemowląt polecam w kapsułkach twist off witamina K - zalecenia co do stosowania wit K i D dostaniesz po porodzie od lekarza. Ja po porodzie potrzebowałam maść na pogryzione krwawiące brodawki i położna poleciła mi Purelan , ale może Tobie nie będzie potrzebna więc na zapas nie kupuj chociaż pomimo iż nie jest tania to jest bardzo wydajna i można ją później zużyć np na popękane usta. ( piszę o tym ponieważ dobrze czasami wiedzieć co można zastosować)

2015-06-14 13:18

U nas to przydał się octenisept do pępka i do tego patyczki z ogranicznikiem. Czopki przeciwgorączkowe zakupiłam jak szczepilam malego, bo wtedy bardzo często pojawia się gorączka. Masc na odparzenia...na początku linomag, ale zmieniłam na bepanthen. Masc majerankowa na katarek, ale można ją stosować dopiero po skończeniu roczku. Woda morska do noska u nas przydała się od początku. Ja zakupiłam Physiomer. Można stosować od momentu narodzin. Bardzo dobrze ułatwia oddychanie. Do tego zakupilam aspirator, bo gruszka to podrażnia nosek i chyba bym jej nie umiała użyc. Na pierwszej wizycie pediatra przepisał witaminę D3. Warto też kupić termometr, bo dzieciak gorączkuje nawet jak ida mu ząbki. Olejku na ciemieniuche nie mielismy, bo u nas sprawdził się linomag ten co smaruje się pupę na odparzenia. Zel na ząbkowanie zakupiłam jak synek skończył trzy miesiące. Przydał się na początek aphtin na plesniawki. Ja obcinam od początku synkowi paznokcie nożyczkami, ale zaczęłam obcinac jak synek skończył 2 tygodnie. Nie należy tego robić w szpitalu. Płatki kosmetyczne na początek też się przydały. Gazików nie używamy. Płatkami przemywałam synkowi buzię i dopiero wkladałam go do wanienki. Zamiast soli fizjologicznej na ropiejace oczka niektórzy stosują rumianek, ale rumianek też może uczulić, więc warto zwrócić na to uwage. Dodatkowo krem do buzi jak wychodzi się na spacery.

2015-06-14 12:58

Sól fizjologiczną używam do noska - kapie na pałeczke do uszu i tak delikatnie końcôwke wkladam donoska (oczywiscie zeby nie podraznic noska), do tyleczka uzywam alantan plus, espumisan na koleczki i gazy, biogaia -probiotyk na lepsze trawienie :) no i nie wiem czy to do apteczki wliczyc ale warto teraz miec, krem z filtrem zeby spokojnie na polko mozna bylo wyjsc. Niby male dzeciaczki nie wystawia sie na sloneczko ale w cieniu tez opala wiec lepiej miec. Ja mam z ziajki od 1tygodnia zycia :)

2015-06-14 12:39

http://lovi.pl/pl/forum/13/414/1 polecam ten wątek. Ja zakupiłam sól fizjologiczna, ale nam do tej pory nie była potrzebna. Ja ją zakupiłam na ropiejące oczka synka, ale synkowi nie ropiały i używałam do przemywania tylko przegotowaną wodę. Do noska zakupiłam sól morską i bardzo u nas się sprawdziła. Także sól fizjologiczną wykorzystuje mąż.