Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Czy smarujecie maleństwo po kąpieli?

Data utworzenia : 2015-02-23 11:09 | Ostatni komentarz 2022-10-07 16:34

Hanna-1987

29402 Odsłony
490 Komentarze

Zastanawiam się czy trzeba smarować bobasa po kąpieli. Na początku kąpałam maleństwo w emoiencie więc wiadomo, iż później nie smarowałam już maleństwa. Około 3 miesiąca kupiłam normalny płyn do kąpieli dla niemowląt i co jakiś czas po takiej kąpieli smaruje maluch oliwką, nie po każdej kąpieli. Dotykam skórki i jeśli stwierdzę, iż jest trochę przesuszona to wtedy stosuję oliwkę. Na buźke w zasadzie nie stosuję niczego poza myciem przegotowaną wodą. A jak wy pielęgnujecie malucha po kąpieli?

2015-02-27 16:50

ja mojemu synkowi po urodzeniu smarowalam oliwka ale położna mówiła żebym lepiej nie używała oliwek, więc juz nie smarowalam niczym, a buźkę i oczka przemywalam solą fizjologiczną, tak do 2mc a puzniej przegotowana woda, a puzniej synek miał problemy z skora , pryszczyki,zaczerwieniona i sucha wiec pediatra doradziła mi emolienty więc kupiłam z firmy emolium raz na promocji kupiła za 30zl w takiej dużej tubce i starczyła mi taka na ok miesiąc albo 2juz nie pamiętam ale coś długo miałam, a smarowalam nim prawie cale ciałko synka.

2015-02-24 17:28

Ja podobnie jak annawianna kąpałam moje dziewczyny w wodzie z dodatkiem emolientów, a pupę i główkę smarowałam oliwką. Bardzo byłam zadowolona z oliwki bambino, ale niestety zostawiała ona plamy na ubrankach. Zadowolona byłam też z oliwki firmy bubchen, a gdy moje dziewczyny skończyły po 2 miesiące używałam również płynu do kąpieli z tej firmy i nigdy nie miały problemów skórnych. Oliwka tej firmy jest dosyć rzadka i bardzo dobrze czyściło się nią też pupę, na zmianę z nawilżonymi chusteczkami. Z tego co się orientuje kosmetyki tej firmy są dostępne w aptece internetowej gemini, a ich cena nie jest wygórowana.

2015-02-24 12:47

Ja niczym nie smaruje po kąpieli. Tylko pupę kremem. Myje emolientem i nie ma potrzeby do smarowania czymkolwiek.

2015-02-23 22:02

Dokładnie, emolienty są wydajne, u nas wystarcza pół nakrętki na wanienkę. Z reguły kąpiel w emolientach wystarcza i nie trzeba już dodatkowo nawilżać niczym skóry malucha. Chyba, że widzisz, że jest szorstka, z wypryskami, wówczas warto sięgnąć po balsam (oliwka nie jest wskazana do codziennej pielęgnacji), my zamiennie z balsamem stosujemy linomag maść.

2015-02-23 17:14

Ja przez pierwsze półtora miesiąca kąpałam synka w wodzie z dodatkiem emolientów ale pupę, pachy maluszka dodatkowo smarowałam oliwką. Oliwkę nakładałam również na główkę aby nie powstała ciemieniucha i później wyczesywałam skórę główki. W drugim miesiącu zaczęłam używać po kąpieli balsamu dla niemowląt i do tej pory go używam.

2015-02-23 16:06

Asiu dokładnie tak jak piszesz. Emolienty są bardzo wydajne. Nie ma takiej potrzeby żeby dziecko kąpać i smarować codziennie. Wbrew pozorom przesadne smarowanie tez może zniszczyć naturalnie kształtujące się dopiero bariery ochronne skóry. Wystarczy raz na jakiś czas. Chyba, ze niemowlę ma skórę z problemami to wówczas nie tylko po kąpieli ale nawet kilka razy dziennie.

2015-02-23 15:59

Ja na początku smarowałam synka po kąpieli oliwka ale tylko przez pierwsze dni,do końca nie jestem do nich przekonana smarowałam też oliwka jak miał ciemieniuche a tak to wogóle jej nie używam.Ja smaruje emolientami,oliwka podobno bardziej wysusza skórę.Dlatego najlepiej jest smarować kremami są naprawdę różne i takie specjalne przed wysuszeniem skóry są też kosmetyki z emolium.A mam krem z emolium na odparzenia i bardzo jestem z niego zadowolona.

2015-02-23 15:11

Haniu buzie maluszka wystarczy myc przegotowana woda i gazikiem aby jej nie wysuszać. Warto po kapieli smarować dzieci kosmetykami tzw. emolienami bo one długo utrzymują dobre i głębokie nawilżenie skory takiego maluszka. Sa to drogie kosmetyki - koszt ok 25-40 zl za jeden kosmetyk w zaleznosci od firmy Jednak kosmetyki te sa bardzo wydajne . Należy pamietac ze duże dawki oliwki wbrew pozorom wysuszają skore zamiast ja nawilzac dlatego trzeba stosować ja w umiarze.