Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Paznokcie maluszków

Data utworzenia : 2013-03-04 11:18 | Ostatni komentarz 2023-06-25 21:31

Iwona

31258 Odsłony
519 Komentarze

Jak często obcinacie swoim maluszkom paznokcie u rąk i stóp? Jakie są zasady prawidłowego obcinania paznokci u dzieci? Czy z łatwością maluchy dają sobie obcinać paznokcie? Czy macie może jakieś sprawdzone sposoby by obciąć paznokcie? Jednym sposobem jest na pewno obcinanie paznokci podczas snu maluszka ;). Jak wygląda to u Was?

2013-09-06 20:04

Lipka obcinaczki czyli gilotynkę? Bo mi się nią zdecydowanie najlepiej obcina. Jedno szybkie ciach i po krzyku, a nożyczkami to trzeba odpowiednio manewrować.

2013-09-06 20:02

To prawda ze obcinaczkami też nie jest łatwo, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Ja od początku ich stosuje i jestem zadowolona i nie wyobrażam sobie obcinania paznokci w inny sposób. Każdy ma swoja technikę i kazda jest dobra jeśli jest bezpieczna dla dziecka. Mi mama zawsze obcinała paznokcie po kąpaniu bo były one wtedy bardziej miękkie.

2013-09-06 13:56

My na pierwsze obcinanie paznokci czekaliśmy aż syn skończy miesiąc. Zawsze ja mu obcinanie pazurki i tylko gdy śpi inaczej mi nie daje :) teraz ma 1,5 roku i dalej to robię co tydzień.

2013-09-02 20:51

Mnie się też wydaje, że u takiego maluszka lepiej operować nożyczkami, choć sama do swoich paznokci wolę cążki, więc może to kwestia wielkości paznokcia albo faktu, że sama sobie obcinam.

2013-09-01 13:24

Ja osobiście również wolę nożyczki.

2013-09-01 12:38

te malutkie są bardziej wygięte do małych paznokci, ale i tak przeciez nie ciapiemy raz i koniec tylko sa jakieś zawsze poprawki, bynajmniej ja zawsze poprawiam jeśli robie cążkami, preferuje bardziej nozyczki

2013-08-31 11:34

Wydaje mi się, że jeżeli ktoś obcina cążkami, to nie ma znaczenia, czy są to te malutkie czy większe. Chodzi bardziej o wygodę rodzica, wykonującego ten zabieg. Niektórzy nie potrafią operować tym malutkim sprzęcikiem (jak moja siostra), dlatego używają większych cążek i również jest ok.

2013-08-31 08:48

Marta ja stosuje do obcinania paznokci te obcinaczki takie male i świetnie zdaja egzamin. Położna też powiedziała ze można tak wiec stosujemy ich bez obaw.