Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pasta do ząbków

Data utworzenia : 2013-02-21 22:39 | Ostatni komentarz 2019-10-01 21:46

Iwona

10092 Odsłony
94 Komentarze

Kiedy kupić pierwszą pastę do zębów? Jaką? Co powinna zawierać?

2013-07-10 08:47

A my mojemu pasta elmex już od pierwszego zabka. Proud Mommy nam dentystka radziła myć pasta do zębów. Ponad to od kiedy synek skończył rok co 3 miesiące chodzimy "na przegląd" ale tylko po to by synek przyzwyczajal sie do wizyt u dentysty i nie kojarzył ich źle.

2013-07-07 22:14

Mi dentystka mówiła, że takich pierwszych zębów nie myje się pastą, tylko przemywa zmoczonymi gazikami.

2013-07-07 10:59

Ja teraz przerzuciłam się na Colgate dla dzieci od 2-6 lat. I też jestem zadowolona.Elmex jest troszkę drogi,bo kosztuje ok 13 zł z tego co kojarzę. Colgate 5 zł.Elmex ma łagodniejszy smak,więc na pewno jest idealny do pielęgnacji pierwszych ząbków dziecka.

2013-07-06 19:53

Ja kupiłam elmex ale jeszcze nie użyłam. Dziś będzie pierwszy raz. Póki nie było ząbka czyściłam buźkę gazikiem nasączonym przegotowaną wodą. Na początku córka gryzła:) a potem już sama zaczęła otwierać buźkę. Nic strasznego. Napewno jej nie uszkodzisz. Dziewczyny a jakiej szczoteczki używacie do pierwszego ząbka? Mam takie z Rossmana i tam jest taka okrągła. Nie wiem jak się do niej przybrać. http://www.babyranking.pl/produkty,328,babydream-zestaw-do-nauki-mycia-zebow-rossmann.html

2013-06-24 23:29

Dużo tego było: nenedent, elmex, ziajka(tu różne rodzaje z fluorem lub bez, do połykania lub nie). Elmex zawsze wygrywał. A jak zebów nie było to gazikiem owiniety paluch i przegotowana woda. U nas zeby były już w trzecim miesiącu dlatego paluch z gazikiem zastąpiony silikonową szczoteczką.

2013-06-24 12:36

A tak trochę z innej beczki : czy zanim waszym maluchom wyrosły ząbki również myłyście im czymś dziąsełka? Bo usłyszałam ostatnio, że zanim jeszcze pojawią się zęby powinno się dzieciom przecierać dziąsełka gazikiem nasączonym przegotowaną wodą tudzież herbatką z rumianku. Ma to na celu usunięcie resztek mleka, przyzwyczajenie dziecka do "majstrowania" w buzi, no i przy okazji masaż dziąsełek. Czy ktoś z was tak robił albo może coś więcej powiedzieć na ten temat? Bo ja jakoś tak boję się trochę gmerać małej w buzi, żeby jej tam nie zranić albo coś..

2013-06-23 18:47

Dziewczyny dzięki :) dzięki temu co napisałyście zmieniłam pastę do zębów synkowi na elmex. Rzeczywiście łatwiej radzi sobie z zabarwieniami i smakuje malcowi bardziej niż nenedent. Dzięki temu mam trochę więcej czasu na gmeranie w buzi małego wierciocha :)

2013-06-11 21:25

Dla maluszków (tak do 2-3 lat) używałam pasty bez fluoru- z zalecenia dentystki. Starszemu- fluorowana- miętową czy owocowa, jaki smak sobie wybierze.