Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Ropiejące oczko

Data utworzenia : 2014-10-06 11:49 | Ostatni komentarz 2021-04-27 08:18

Patrycja.Jaworowska

15449 Odsłony
74 Komentarze

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie. Mam taki problem iż od drugiego tygodnia życia borykamy się z problemem ropiejącego oczka a Mały ma 2 miesiące i tydzień . Byliśmy z tym u lekarza rodzinnego , u okulisty i ponownie u okulisty tyle że już prywatnie ... Mały bierze już trzeci antybiotyk :( a nie bardzo nam one pomagają...) Na domiar tego nastraszono mnie iż jeżeli ten antybiotyk nam nie pomoże Mały będzie kierowany na zabieg udrożniania spojówek po 3 miesiącu życia - co mnie przeraża ... Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenie ? i jak sobie z tym poradziłyście ? czy są jakieś domowe naturalne i bezpieczne sposoby oczyszczania oczek Maluszków ?

2014-10-06 21:09

Leila teraz przeczytałam ,że ja też tą Biodacynę stosowałam gdy córcia była maleńka,a dopiero za drugim razem sulfacetamidum i atecortin.Po jakimś czasie od wyleczenia jeszcze raz problem ropiejącym oczkiem wrócił,ale od tego czasu już spokój.Dobrze,że niektóre rzeczy zostają na forum bo czas tak szybko płynie,że nie wszystko się pamięta.W sumie moja Emi ma teraz prawie 2 lata:)

2014-10-06 20:05

Lenie ropialo oczko przez 2.5 miesiaca. Nie pomagalo przemywanie kropelki nic. Miala 3 dni temu miala zabieg udrazniania kanalikow lzowych balam sie strasznie ale to bylo doslownie 5 minut i oczko jak nowe nic nie ropieje teraz mamy jeszcze 2 tyg masowac i kropic. Dziecko to nie boli a placze bo ma trzymana glowkewoec im szybciejto zrobicie to lepiej bo jak jest duze dziecko to ma narkoze:)

2014-10-06 20:05

Niestety na receptę zarówno krople i Atecortin.Pediatra do którego chodze prywatnie ma pięcioro dzieci i tylko Atecortin lub tak jak pisze leila Neomecynum stosował,tego drugiego nie mogłam sobie przypomnieć,ale leila mnie oświeciła:)To są stare leki,które jeszcze nasze mamy pamiętają.U nas nie raz Atecortinem mama leczyła ból ucha.

2014-10-06 20:03

Leila dziękuję ze linki ... My i solą fizjologiczną przemywamy i chusteczkami blepheye i oczko cały czas ropieje

2014-10-06 19:54

Mojej małej też oczko ropiało ale sulfacetamidum jej nie pomogło, Dostałam takie krople z antybiotykiem Biodacyna i maść Neomycinum i to super działa ale jest na receptę chyba. Niestety wydaje mi się, że jak antybiotyki nie pomagają to ma zapchany kanalik łzowy i trzeba będzie go przeczyścić. Na szczęście my tego uniknęliśmy. tu są linki do podobnych tematów gdzie mamy opowiadają też o zabiegu udrożnienia kanalika http://lovi.pl/pl/forum/11/253/1 http://lovi.pl/pl/forum/6/553/1

2014-10-06 19:53

Mamunia, a te leki to na receptę czy jest możliwość zakupienia ich bez recepty ...?

2014-10-06 19:51

jako pierwsze przepisano nam gentamicin WZF 0.3 % później azyter 15 mg/g i teraz bierzemy vigamox . Od azyteru Małemu puchło oczko i czerwieniało ... :(

2014-10-06 19:43

Patrycja jeżeli już tak długo sie leczycie to pewnie już wypróbowaliście niejedno lekarstwo ale napisze co nam pomogło:)Mojej Emi też ropiało oczko.Pediatra przepisał krople,akurat mam je jeszcze więc spisałam nazwę- Sulfacetamidum 100mg/ml miałam kroplić 2 xdziennie i po zakroleniu masować delikatnie kącik oka.Na noc 1kropeklę Atecortin,który według mnie jest bardzo skuteczny.Czasami niestety bywa tak iż konieczny jest zabieg,ale trzymam kciuki by obeszło sie bez tego.