Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

kąpiel w wiaderku

Data utworzenia : 2013-02-20 12:04 | Ostatni komentarz 2022-08-25 11:43

klamerka123

11654 Odsłony
89 Komentarze

Co myślicie o takiej formie kąpieli maluszka? Moja koleżanka kupiła take wiaderko dla noworodka. Kąpiel u nich w domu przebiega od samego początku bez zarzutów. Jej synek po włożeniu do wiaderka przybiera pozycję taką jak w brzuchu i wcale sie wtedy nie boi, nie ma placzu i marudzenia... MNoze jest to dobra forma ale chyba na krotka chwile jak dziecko jest male,co o tym wszystkim myślicie?

2013-07-20 12:03

te wiaderka mnie bynajmniej śmieszą nie wiem ku czemu mają służyć moze i oszczędności wody nie wyobrażam sobie mojego urwisa w takim wiadrze, chociaz przyznaję ze do koszyków czy misek wchodzi z chęcią, ale zaznaczam są to miski bez wody ;) Nie wydaje mi się aby dziecko było można wygodnie umyć namydlić i spłukać;/ no i kwestia zabawek no chyba ze duże pluszaki na zewnątrz;) wydaje mi się, zę dla rodziców którzy się spodziewają pierwszego dziecka lepszym rozwiązaniem i wygodniejszym będzie wanienka

2013-07-20 09:20

Nie podoba mi się ten sposób kąpania maluszka.

2013-07-16 20:49

Do mnie to nie przemawia i mój synek raczej by niewytrzymał kąpieli w wiaderku(od zawsze jest bardzo ruchliwy) jestem tego zdania co dariolka i jakoś plusy które przedstawiła burek1234 mnie nie przekonują.

2013-07-15 10:14

Kąpiel dziecka w wiaderku jakoś do mnie nie przemawia.Choć pewnie są plusy i minusy. Dziecko podczas kąpieli w wiaderku na pewno ma ograniczone ruchy,w ogóle niewygodną pozycję, umycie główki to na pewno nie lada wyczyn.Dziecko jak to dziecko lubi mieć podczas kąpieli zabawki,a w takim wiaderku to chyba się nie da zabawiać podczas kąpieli,

2013-02-23 17:11

Wiaderko czy wanienka to fakt czasem wybór nie jest prosty. Zalety są wymienione w komentarzu: "burek1234". Jeszcze jedną zaletą jest to że w czasie kolek dziecko w wiaderku przybiera taką pozycję i ciepło wody powodują że przynosi to dziecku ulgę. Jednak racja cena jest zaporowa. A bezpieczeństwo wkładania i wyjmowania dziecka myślę że porównywalne i w wiaderku i w wanience. Zawsze trzeba zachować szczególna ostrożność przeze wszystkim gdy dziecko jest mokre.

2013-02-23 11:18

Jeszcze w ciąży planowałam zakup tego wiaderka-jednak w końcu kupiłam naormalna wanienke i naprawde nie żałuje.Jako niedoświadczona mama,nie mająca nigdy w zyciu noworodka w ręku nie wyobrażam sobie wsadzić takiego kilku dniowego malucha do takiego wiaderka(chyba bym dostała zawału...).Korzyści wynikające z kąpieli w tym wiaderku do mnie jak najbardziej przemawiaja,jednak zniecheciła mnie czysto praktyczna czesc czyli jak bezpiecznie włozyc/wyjac dziecko z tego wynalazku:)No i cena ponad 100 zł też nie jest zbyt zachecajaca...Teraz córka ma 3 miesiace i juz troche się z nią "obyłąm" więc z chęcią bym wypróbowała to wiaderko...Może się skusze

2013-02-22 13:51

Ja też jestem przeciwna, ceny tych wiaderek są kosmiczne w porównaniu do wanienek. Może to i prawda, że mniej wody się nalewa i oszczędza, że zajmuje mniej miejsca ale mnie to osobiście nie przekonuje. Jestem za tą metodą bardziej tradycjonalną. Swoją córcię od samego początku kąpiemy w wanience i równie dobrze się nie boi, ani nie marudzi – przeciwnie uwielbia się kąpać i pluskać. Kwestią jest to, żeby na samym początku nie wystraszyć maluszka. Szkrab ma o wile więcej miejsca w wanience do zabawy - im robi się większy tym więcej przedmiotów go interesuje i do wanienki można właśnie wrzucić np. gumową kaczuszkę czy książeczkę ze zwierzątkami, bądź inna ulubioną zabawkę, którą można moczyć.

2013-02-21 21:11

Moim zdaniem jest to idealne rozwiązanie ponieważ: -wiaderko jest przezroczyste, więc w całości mogę widzieć moje dziecko i wiem czy mu sie nie dzieje jakaś krzywda -lejąc wodę do wiaderka nie potrzebuję jej aż tak dużo jak do wanienki, więc jest to -oszczędność - plusem jest to, że wiaderko zajmuje bardzo mało miejsca i mogę je położyć z innymi miskami - wiaderko można użytkować od pierwszego dnia życia podobno do 3 roku -na dnie wiaderka jest pierścień z tworzywa antypoślizgowego, dzięki niemu maluch nie opada Jedynym minusem jest to, że nie mogę dać synkowi zabawek do kąpieli typu kaczuszki, gdyż nie będą miały miejsca do pływania.