Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

alergia

Data utworzenia : 2014-09-10 10:28 | Ostatni komentarz 2022-09-02 13:02

a.jesiolowska

5519 Odsłony
19 Komentarze

moj synek ma alergie niewiadomo jeszcze na jakie pykli bo na badania jest jeszcze za maly objawia sie tylko na policzkach wychodza mu chrostki kicha i kreci go w nosku robie mu inchalacje z soli fizjologicznej specjalnym inchalatorem moze wy cos innego mi poradzicie

2014-10-14 11:52

Aniami płynów do płukania nie używam do niego. Proszek ten sam od urodzenia. Jego wanienkę myję tylko wodą. Krem na pupę to sudocrem i też jest z nami od urodzenia. Z natłuszczania ciałka zrezygnowałam ostatnio. Ale dzisiaj byliśmy 2 raz u alergologa. Okazało się, że młody ma uczulenie na roztocza kurzu.

2014-10-14 00:17

Betko a sprawdzaliscie proszek do prania/plyn do plukania? Moze jakies detergenty ktorych uzywasz do mycia wanny itd? Nowy krem?

2014-10-13 20:57

Mój syn miał robione testy z krwi i nic niestety nie wyszło. Nadal szukamy przyczyny tych wysypek.

2014-10-13 00:01

No nasza lekarka alergolog mowila ze to wlasnie nagminne w przypadku testow z krwi, ze nie sa miarodajne. Testy skorne ponoc sa lepsze, ale dopiero po 3 roku zycia sie je robi. Ja polecam ten sposob zyrtekiem, mozna latwo i szybko sprawdzic czy objawy ktore obsrwujemy maja podloze alergiczne a pozniej dochodzic co to jest.

2014-10-12 14:11

Jeśli podejrzewasz alergię na pyłki to warto je zrobić gdy nic nie pyli, tak jak pisze Beti, ponieważ można wtedy bez problemu i obaw o wystąpienie reakcji alergicznych odstawić leki przeciwhistaminowe, a to jest konieczne, by efekt testów był miarodajny. Ja jeszcze nie slyszałam, by komuś wyszedł negatywny test alergiczny, a z obserwacji wynikało, ze jest reakcja, ale skoro tak piszecie, to być może tak się zdarza. A być może coś innego wywołuje reakcję. Np. jakieś srodki chemiczne, którym jedzenie zostało zakonserwowane.

2014-10-12 13:47

Aniami, a skąd wiesz, że jemu nie wyjdą? Twojej córce nie wyszły, ale może małemu wyjdą, tego nie wiemy A.jesiołowska jeżeli dostaniesz skierowanie to testy będziesz mieć za darmo, suma summarum nic nie tracisz, a spróbować warto. Lepiej teraz niż jak znowu zacznie wszystko pylić i mały będzie się męczył wysypką i katarkiem. Ponadto wiele roślin pyli w tym samym czasie, więc i tak nawet jeżeli zaobserwujemy alergie w danym okresie to nie będziemy wiedzieć w stosunku do jakiej rośliny alergia wystąpiła.

2014-10-11 21:38

Wiecie co, ale te testy z krwi to nie zawze wychodza. Mojej corce nie wyszly a ewidentnie miala alergie na pomidory. Doszlam do tego metoda obserwacji wlasnie a jesli chodzi o pylki to mozesz sie wspomoc kalendarzem pylen, moze zaobserwujesz kiedy Twoje dziecko ma objawy, kiedy sie zaczynaja itp. Mozesz takze podac takiemu maluszkowi zyrtec 5 kropli raz dziennie, jesli zauwazysz ze objawy sie zmniejszyly to prawdopodobnie alergia.

2014-10-11 13:49

A ja byłam z moim starszym synem dwa tygodnie temu u alergologa i zapytała się mnie dlaczego ja tak póżno z synem do niej przyszłam (ma 4lata), skoro już wcześniej widziałam objawy, to mówię, że lekarka mi powiedziała, że testy na alergię dopiero po 3 r. ż. można robić, a ja i tak musiałam iśc do innej lekarki w przychodni. No a pani alergolog powiedziała, że to nie prawda, że dopiero po ukończeniu przez dziecko 3 lat robi się testy (wtedy są takie z odczynnikami na skórze), ale mniejszym dzieciom z krwi się robi badania na alergię. Mojej znajomej córeczka ma 3 miesiące i też cały czas płacz, wysypka. Mama do pediatry, a on nic. W końcu pojechali prywatnie, ta lekarka zaleciła badania (nie wiem jakie dokładnie, ale to były na pewno badania z krwi) i okazało się, że mała ma uczulenie. Zmiana mleka i wszystko wróciło do normy. I jeszcze jeden przypadek: dziecko kilkumiesięczne cały czas płakało, dosłownie i pediatra też to bagatelizował, rodzice pojechali z dzieckiem do lekarza prywatnie i też badania z krwi i okazało się, że alergia. Co więcej lekarka powiedziała, że jeszcze kilka tyg a "dziecko by się wykończyło" Więc może po prostu idź do przychodni po skierowanie do przychodni alergologicznej, zrobią badania i będziesz wtedy wiedzieć na co dokładnie jest uczulony.