Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Wysypka na buźce przy obfitym ślinieniu

Data utworzenia : 2013-01-21 13:25 | Ostatni komentarz 2021-06-16 13:57

monika_b

77289 Odsłony
56 Komentarze

Moja córeczka, wysypkę taką (drobne krosteczki) ma z małymi przerwami praktycznie od miesiąca. Wypływają z niej ogromne ilości śliny, do ust wkłada rączki roczki potem na buzie, i jest cała mokra i pojawiają się krostki. Śliniaków dziennie zużywamy około 13 :) Kilkanaście razy dziennie wycieram jej buziaka suchą pieluszka flanelową, nie pocieram a dotykam nią. Wycieram też szyjkę i pod brodą Regularnie zmieniam sliniaki, i używam tych z ceratką bo nie przeciekaja na ubranko. Natłuszczam buzkę kremem (johnson - ten pielęgnacyjny) i pamiętam o posmarowaniu buzi jak wychodzimy na dwór. gdy krostki znikaja, buzia robi się sucha, szczegolnie kolo noska. Jak Wy sobie z tym radzicie? Kiedy Maluszek zacznie się slinić mniej? [Zapraszamy także do zapoznania się z wpisami w wątku Wysypka na brodzie po ślinie http://lovi.pl/pl/forum/9/4499/1 Redakcja LOVI]

2014-01-15 08:02

Mojej coreczce pomogla nanobasa jest rewelacyjna warta zaopatrzyc sie w ten krem. Po niecalym tygodniu krostki na buzi malej zniknęły.

2013-10-06 21:30

U mojej córki, jakiś czas temu również pojawiła się wysypka i zaczerwienienie w okolicach ust. Wycierałam jej buźkę pieluchą terową i smarowałam kremem bephanten. Po kilku razach objawy zniknęły, co jakiś czas pojawiają się znowu nieliczne krosteczki, ale same znikają.

2013-09-16 14:30

U nas też to samo, ale samoczynnie zanika.

2013-09-16 11:40

Na szczęście mój synek nigdy się zbytnio nie ślinił przy ząbkowaniu. Ale krostki pojawiły się bo nieopatrznie przetarłam mu buzię wacikiem z wodą z kranu.Do kąpieli całego ciałka jak najbardziej, a buzia zawsze reaguje wysypem na kranówę. A podobno w Łodzi jest bardzo dobra woda.

2013-09-15 22:38

przy wyrastaniu ząbków każde dziecko się ślini trzeba często wycierać twarzyczkę dziecka

2013-03-19 11:21

U mojego synka również pojawiła się taka wysypka, z powodu większej produkcji śliny, która spowodowana jest ząbkowaniem. Zalecam częste stosowanie kremów z witaminą A i E. Ja smaruje małemu buzię przy każdym przewijaniu, a wieczorem przy kąpieli myje mu buzię rumiankiem. Policzki i bródka były bardzo zaczerwienione. Natomiast odkąd stosuje ten krem to może być Linomag, niemiecki krem BEBE lub maść z apteki o nazwie Dermosavit buzia wygląda lepiej, a skóra jest nawilżona, mniej wysuszona. Należy również często osuszać pieluszką tetrową, tylko nie pocierać. Obowiązkowo śliniaki, by ubranka nie były mokre pod szyjką.,

2013-03-17 11:52

ja też coś takiego zauważyłam u mojego synka, ale pediatra mówi, że to zwykłe zaskórniki tak jak u Nas. że to taka jego uroda. także nie martwię się tym :) tylko brzydko to wygląda i faktycznie stresuje rodziców heh

2013-03-02 00:15

mamuśka - no właśnie, moim drugim podejrzanym jest nabiał w postaci sera żółtego. Tylko na razie pryszczyki od ząbkowania i jako uczulenie od nabiału wydają mi się równie prawdopodobne, znaczy nie udaje mi się zaobserwować od czego na pewno. Na szczęście są duuużo słabsze