Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-04-05 16:49

Guasia

72430 Odsłony
940 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2014-12-22 23:57

Po kilku dniach mogę powiedzieć, że na dłuższą metę chyba bym nie polecała otulaczy. Jak mala jest spokojna to jeszcze jakoś idzie ale jak zaczyna się ruszać to wszystko się przezuwa, bo wkład jest tylko położony na otulaczy, a na to jeszcze bibułka, bo bez niej mała miała by w tyłek mokro. Trzeba po zapięciu sprawdzić czy wkład za gumkę otulacza nie wyłazi bo jeśli wyjdzie to cała wilgoć wyjdzie też:/ Ogólnie da się przyzwyczaić ale po pierwszym dniu i ciagle zasikanych ubraniach miałam dosyć, teraz się przyzwyczaiłam i jest ok ale na noc nie założę tego bo nawet jak dzisiaj w dzień dłużej pospała to przeleciało. Trzeba bardziej pilnować niż kieszonkę i częściej zmieniać wklady, natomiast otulacz starcza praktycznie na cały dzień chyba że zabrudzi sie grubszą sprawą lub gumki mocno przesiąkną. Schnie blyskawicznie i to jest duży plus.

2014-12-22 10:20

My używamy pampersy z firmy pampers są bardzo chłonne i nie przemakają.Z Dady też są dobre,ale jak dziecko jest już widzę to przemakają..dlatego najlepsze są z pampersa i naprawdę polecam,do nich mam największe zaufanie :-)

2014-12-18 22:10

Powodzenia!!! bo mi przy kieszonkach się celulozki przesuwają, czasem pstryczki zapinam dwa razy jak Tobiś fika...

2014-12-18 02:17

Ja też nie smaruje tyłka i wcześniej też nie moczyłam w płynie ale teraz zrobiłam to po miesiącu no i faktycznie plamy z kupek ładnie pochodziły. Zobaczę jak z otulaczem mi pójdzie. Ma w sumie wycięcie na pępek więc może będę mogła je zakładać coreczce. W sumie filozofii wiekszej nie ma, wystarczy wklad położyć na wierzch i bibułkę. Dużym minusem jest brak zakładek czy czegokolwiek co przytrzyma wkład. Zobaczymy jak to się będzie zakładało wierzgajacemu dziecku, bo mam obawy, ze się wszystko poprzesuwa zanim skończę zapinać.

2014-12-17 20:38

Płynem to tylko raz prałam gdy wyprałam pieluchy w płatkach mydlanych.. a że smarowideł do pupci nie używamy to w sumie nie namaczałam. ale spróbuję :) Mam tylko kieszonki, tamte to zbyt skomplikowane jak dla mnie jak trzeba dzidzię migusiem przewinąć, bo robi raban że głodny ;p

2014-12-17 20:27

Ale w płynie do naczyń co jakiś czas namaczasz? Mi wtedy plamy po kupkach z polarku schodzą. Na pulu trochę zostają:/ a Ty uzywasz kieszonek czy innych wielorazów też. Bo kupilam dwa małe otulacze i nie wiem jak się sprawdzą.

2014-12-17 20:11

no tak, nadwęglan, i 2 rodzaje sody. namaczać nie namaczam :)

2014-12-17 20:09

Mi się wydawało , że Kinga do proszku dodaje sodę oczyszczoną i kalcydowaną do samych pieluch a do ubranek jeszcze mydło. Ja tK przynajmniej piorę. W nadwęglanie moczę białe rzeczy i świetnie wywabia plamy i wybiela, pozniej do prania też trochę dokładam.