Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Płacz przy myciu główki

Data utworzenia : 2019-03-17 20:49 | Ostatni komentarz 2019-08-16 13:57

konciarw

1428 Odsłony
14 Komentarze

Drogie mamy mam problem..Otóż moja 7-mio miesięczna córka właściwie od początku uwielbiała kąpiele, zawsze po i w trakcie była szczęśliwa i zazwyczaj dopiero przy ubieraniu czasem pojawiał się płacz. Natomiast przez ostatnie kilka kąpieli jest dobrze do momentu mycia główki..Wtedy pojawia się płacz..Próbowałam lać cieplejszą wodę niż zwykle, przy następnej kąpieli trochę chłodniejszą i nadal nic nie pomogło..Dodam tylko, że płyn do mycia ciała i główki niuni używamy ten sam, który już wcześniej używałam i był ok- z hippa. Wcześniej było wszystko dobrze...Może któraś z Was tak miała ze swoim bobasem? Jak sobie z tym poradzi Jakieś rady? A może to minie z czasem? Proszę o pomoc.

2019-03-25 18:31

U nas był ten sam problem. Jak syn był ciut starszy to stosowaliśmy ręcznik na oczka, żeby uniknąć zalania wodą, bo twierdził że szampon nie szczypie, tylko po prostu nie lubił wody na oczkach i twarzy. Dobrą metodą była też....nauka nurkowania, bo przywykł do tego uczucia. Ale u dziecka 7 miesięcznego to chyba tylko kwestia przyzwyczajenia, najpewniej musicie przeczekać ten trudny dla córki okres.

2019-03-20 16:12

My mamy taki problem z synkiem ale to przez to że nie lubi mieć wody na twarzy . Ogólnie uwielbia się kąpać ale kiedy czas umyć głowę to płacz paniczny . Zawsze obok jest tatuś i bierze taki malutki ręcznik, przytrzymuje go na czole i oczkach , odchyla główkę A ja szybko splukuje . Chwila moment i po płaczu, a zabawa trwa dalej . Po prostu są dzieci które tego nie lubią i raczej nic z tym nie zrobisz . Możesz spróbować kupić taką plastikową nakładkę na główkę specjalnie do mycia , może akurat u was rozwiąże sprawę .

2019-03-18 07:48

Może nalecialo jej wody do oczu i się przestraszyła

2019-03-17 23:07

Właśnie staram się to robić delikatnie, tak żeby woda nie napłynęła do oczu ani uszu..No dlatego już sama nie wiem co może być przyczyną..Dorota ja też pamiętam jak w dzieciństwie, oczywiście jak już byłam większą dziewczynką (ok. 6 lat), razem z siostrą bliźniaczką też miałyśmy taki problem, że panicznie bałyśmy się mycia głowy i mama musiała się nieźle natrudzić, żeby nam obu wymyć włoski :D Ale moja córka jest myślę jeszcze za mała, żeby urządzać taki "protest"..

2019-03-17 22:50

Może chodzi o to że woda leci córce do oczu i przestał jej się podobać ten moment kąpieli? Są takie specjalne ronda do mycia główki.Pamietam że ja będąc dzieckiem gdy mama mi myła głowę to krzyczałam na cały głos "Utopisz"i pewnie wszyscy w bloku wiedzieli że moja pora kąpieli nastała :D

2019-03-17 21:46

Julek ma. Prawie 2 lata a jak słyszy myjemy głowę to ucieka z wanny. Już wszystko próbowałam i dalej to samo. Więc mąż trzyma go ja myje szybko głowę a Julek wyje