Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Blizna po cc

Data utworzenia : 2019-02-27 15:35 | Ostatni komentarz 2023-01-17 16:02

Konto usunięte

5527 Odsłony
77 Komentarze

Witam, moja pierwsza ciąża zakonczona cc, po jakims czasie na bliznie robi sie bliznowiec (caly czas smarowalam blizne linomagiem, tak polecila położna).. No cóż.. Szybko zachodze w drugą ciąże, ze wzgledu na krótki odstęp czasu, stety-niestety, robią mi drugą cesarke. Stara blizna zostaje wycieta, nowa jest ok, ale lekarz mówi że mam skłonność do bliznowcow. Czym pielęgnujecie blizne po cc? Może ktos tez ma ten problem co ja. Obecnie smaruje jakąś maścia z apteki, minęło juz prawie 5 miesiecy od cc. Bliznowca nie mam, ale boje się że jak tylko zaniedbam tę sprawe to problem wróci.

2020-05-19 20:03

Na blizny dobry krem to palmers słyszałam opinie że działa cuda. 

2020-05-14 10:23

Contratubex od dawna nie jest polecany przez lekarzy medycyny estetycznej i dermatologów. Jest to jakiś wyciąg z cebuli, który tak na prawdę nie ma żadnych rzetelnych badań naukowych potwierdzających skutecznośc i zapach też ma nieciekawy. Najnowsze zalecenia to żele i plastry silikonowe i zabiegi laserowe praktycznie od samego początku jak tylko się zdejmie szwy i blizna przestanie podkrwawiać. 

2020-05-14 09:18

Contractubex https://www.apo-discounter.pl/contractubex-zel-na-blizny-100g-pzn-03239724  jest dobry na blizny, również pooperacyjne i również po cesarskim cięciu

2019-05-29 20:35

Ja smaruję maścią na blizny z apteki.Bliznasil.ladnie się wchłania i blizna staje się bledsza.

2019-03-07 02:11

Ja nie smarowałam niczym, bo blizna ładnie sie spaszczyła i wyjaśniała. Ja używałam do mycia szarego mydła. Ktore super działa na wszelkie tego typu rany. Lekarz mi nie zalecił maści bo super sie wygoiło. Moje znajome były zadowolone z preparatow takich jak sutricon- większość jes stosowała i są bardzo zadowolone. Moje 3 znajome stosowały masci na bazie cebuli w tym contactubex i cepan i też mowią że super. Także to wszystko zależy tez od organizmu i zdolnosci do samoregeneracji. A bliznowce to jednak trzeba uważac bo to nie przelewki. Mam kolezanke z bliznowcami. Gdzie blizna jej sie robi po większych zacięciach a nawet po trądziku miała - ma dowc ostrą forme schorzenia. Także to ciężka sprawa. Trzeba bardzo uważac i skonsultowac z lekarzem preparaty aby sobie nie zaszkodzic bardziej.

2019-03-06 01:10

Marta jestem po dwóch cesarkach i ja zawsze smarowałam blizny właśnie maścią Cepan. Ona tak jak napisałaś jest na bazie cebuli.

2019-03-04 21:05

Jak miałam 14 lat miałam operację na kręgosłup . Mam na plecach 30 cm bliznę , którą smarowałam zaraz po zagojeniu CEPANEM jest to maść na bazie cebuli bodajże . Za około 2 miesiące czeka mnie cesarskie ciecie i tez sprobuje tym smarować . Położna poleciła mi również plastry na blizne medyczne AntiScarin .Kupie i spróbuje . Podejrzewam że działanie takie jaki silikonowe plastry Sutricon.

2019-02-28 22:20

Myślę że na starsze blizny też pomoże jednakże z dłuższym czasem stosowania trzeba się liczyc. Na ich stronie jest wszystko opisane.Link poniżej: https://sutricon.pl/sutricon-plastry?gclid=EAIaIQobChMI4PbV7Krf4AIVQuaaCh0rpQy3EAAYASAAEgLPifD_BwE Opinie też są dobre warto poczytać w necie. Ja stosowałam plastry mc po zabiegu i w przeciągu 3 mc blizna zrobiła się płaska i różowa, po około roku czasu nawet mniej była już blada i prawie nie widoczna.