Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1084 Wątki)

Rozszerzanie diety

Data utworzenia : 2013-05-18 13:53 | Ostatni komentarz 2014-03-24 23:47

Beata.Gorska

3754 Odsłony
4 Komentarze

Witam, mam problem z rozszerzaniem diety mojemu dziecku. Córka ma pięć miesięcy i jest alergiczką. Jeszcze karmię mlekiem z piersi ale już niedługo przejdziemy na bebilon pepti, gdyż ma straszne kolki. Córcia zjada po dwie łyżeczki wprowadzanego pokarmu i to przy oszustwie!! (zabawianie) Z butelki zupek też nie chce, czasem jej się zdarzy, że wypije sok. Wczoraj ugotowałam zupkę z kurczaka, marchewki i ziemniaka i od tamtej pory znów przestała jeść. Dzisiaj zjadła łącznie 150 mll mleka a jest godzina 14.00. Podaję jej żelazo, bo ma anemię, proszę o pomoc, już nie wiem co mam robić i jak ją karmić.

2014-03-24 23:47

Z jedzeniem to na początku normalne .U nas od pierwszej łyżeczki do całego słoiczka zjedzonego z chęcią było około 40 dni . Myśle że powinnaś zmienić dietę co do karmienia piersią wtedy mała na pewno nie będzie miała kolek . Nie jedz ciężkostrawnych potraw ,tłustych i nie pij gazowanego.

2013-05-23 13:55

Bardzo dziękuję za pomocne wypowiedzi. Zaczęłam podawać gluten od poniedziałku. Mam taką kaszkę bez mleczną ze Szwecji, którą daje się od czwartego miesiąca. Nie widzę żeby działo się coś niepokojącego. Kolki cudem się skończyły. Może dopiero z mojego mleka znikło mleko krowie? Nie piję od tygodnia i oczywiście wyeliminowałam wszystkie produkty mleczne z diety. Od niedzieli córka jadła tyle co trzeba ale nie dostaje nowości. Jest tylko na marchewkach, ziemniaczkach i jabłuszku, bo to jej nie szkodziło. Wczoraj podałam jej zupkę z Gerbera z królikiem, głowny składnik tej zupki to marchewka a mięska tylko 7 procent, córcia zachowuje się normalnie ale znów je mniej, jednak nie sądzę, że to po tej zupce, gdyż zjadła tylko dwie łyżeczki tego produktu. Poczekamy do wieczora.

2013-05-19 22:19

Zgadzam się z Panią Moniką_b proszę wprowadzać produkty pojedynczo, stopniowo. Na początek marchewka i ziemniak. Jeżeli córka jest alergikiem i ma kolki to pytanie czy nie szkodzi jej to co Pani je. Na początku jeśli dziecko zje 2-3 łyżeczki to jest normalne. Czasem dzieci po 10 razie spróbowania np. marchewki zaczynają ją akceptować i chętnie zjadać, także proszę uzbroić się w cierpliwość. Z glutenem bym poczekała (można go wprowadzić również w 6 miesiącu) jest alergikiem i wprowadzanie z byt wielu nowości jednocześnie może jej zaszkodzić. Zamiast kurczaka proszę podawać indyka lub cielęcinę (niestety wiele dzieci jest uczulone na mięso kurczaka). Najlepiej jeśli mięso ugotuje Pani osobno, wywar przygotuje z warzyw. Mięso po ugotowaniu doda do wywaru i zmiksuje.

2013-05-19 10:46

Beata.Gorska, wprowadzanie nowych pokarmów może być procesem długotrwałym. Rozumiem, że wcześniejsze wprowadzanie pokarmów jest spowodowane powrotem do pracy, tak? Jeśli Twoja córka jest alergikiem, to proponowałabym wprowadzać Ci po jednym produkcie i obserwować jej reakcje przez kilka dni. Jeśli mogę Ci coś doradzić, to proponuje po karmieniu podać córci ziemniaka lub marchew łyżeczką. Nie dziw się, że zje max dwie łyżeczki. Jeśli usilnie będzie odmawiać jedzenia to zmieszaj tą łyżeczkę marchewki z Twoim mlekiem i spróbuj znów podać. Nie zniechęcaj się. Po kilku dniach tej marchewki spróbuj to samo z ziemniakiem. Jak zacznie jeśc chętnie nie dodawaj swojego mleka. Na początku proponuje to co napisałam, po karmieniu nowy produkt by popróbowała bo i tak się nim nie naje a jeśli będzie głodna a Ty zaczniesz ją karmić czymś nowym to będzie zła i nic nie zje. Później jak juz zacznie jeść więcej niż to kilka łyżeczek to proponuje podać nowy pokarm przed karmieniem a potem podać pierś, tak by Maluch sam zadecydował ile tej piersi będzie mu potrzeba po stałym posiłku. Pamiętaj, że podstawą żywienia dziecka do roku czasu jest mleko matki, które po pół roku życia Maluszka dostarcza 70% składników odżywczych. Jeśli Maluszek nie zje nowego pokarmu nie martw się, nie będzie głodny bo dopije cycem tyle ile bedzie trzeba. A i pamiętaj, że w piątym miesiącu wprowadzasz dziecku do diety gluten. W razie pytań pisz. :)