Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jak odróżnić prawdziwą ekożywność od podróbek

Data utworzenia : 2013-06-06 14:16 | Ostatni komentarz 2015-03-13 21:28

Redakcja LOVI

9005 Odsłony
26 Komentarze

Ekologiczne jedzenie to powrót do natury. To prawda. Ale ten powrót jest dokładnie pilnowany przez naukowców i Unię Europejską. Niech nas nie zmylą bajania o „wsi spokojnej, wsi wesołej”. Żeby nie dać się oszukać trzeba wiedzieć, jak oznaczona jest żywność ekologiczna. Oto skrócony poradnik, jak bezbłędnie kupić ekosmakołyki.

2015-03-04 13:37

Włąsnie sama sie zastanawiam nad tym. Ja probowalam kiedyś jedzonka ze słoiczków i nie nalezały do smacznych , jałowe. I koleżanka moja ma ten sam problem gotuje synkowi zupki , to mały nie chce ich jeść , a ze słoiczków wcina jak nie wiem. My jak na razie jeszcze nie rozszerzamy diety dopiero za ok.3tyg . Podamy pierwszą marchewkę. I dostałam właśnie przesyłkę z HIPP marchewke z ziemniaczkiem. I zastanawiam sie czy nie lepiej podac moja zwykła niżeli ze słoiczka. Bo każdy ma inny smak

2014-07-12 12:41

a ja poniżej pisałam, że wzięłam się za gotowanie i zrobiłam rozmaite zupki na zapas, ale mały jest przyzwyczjony do słoiczkowych Hipp i jakoś mu coś nie pasuje, choć naszej całej rodzinie te moje zupki lepiej smakują niż jego. Wiem chyba jednak gdzie jest problem. Muszę dodawać więcej marchewki, bo słoiczkowe dania mają jej dużo więcej niż moje. Marchewka jest słodka :) Póki co radzę sobie sokiem jabłkowym dla dzieci, który dolewam do każdej mojej zupki, żeby nieco zmienić smak na słodszy:)

2014-07-12 12:26

Moje dziecko jakos nie lubi Hippa, najbardziej lubi moje obiadki z warzyw z naszego ogrodka

2014-07-12 08:06

Kupuję HIPP BIO ale mam swój ogródek drzewka owocowe i sama przygotowuję posiłki :) nawet arbuzy mi rosną :)

2014-06-29 23:19

Ja właśnie podjęłam decyzję o samodzielnym gtowaniu. Do tej pory kupuję słoiczki. Najczęściej HiPP BIO. Przyznam, że im apetyt mojego dziecka większy, tym bardziej cenowo odczuwam :) Jeden słoiczek ok 6 zł, deserek podobnie... Kupiłam w Lidlu ziemniaki, marchew i nektaryny BIO, w Auchan kupiłam kaszkę amarantus bio, soczewicę bio i pastę pomidorową 100%bio. Dokupię jeszcze kilka innych produktów i ruszę z produkcją. Miałam problem ze słoikami 200 ml ale teraz w promocji Biedronki są musztardy. Kupiłam 20 szt za 1zł :D (sezon grillowy to pomału zużyję:)). Tak jak w artykule pisze, problem może być jedynie ze zdrowym mięskiem i będę musiała coś pokombinować. Myślę, że kupię pare warzywek do obiadków Antosia z tej stronki, albo coś podobnego poszukam. http://www.ekonisza.pl/page/praktyczny

2014-04-12 17:58

Cytryny maja znak eko ale jeszcze znak Bio. I powiem szczerze że jednak różnica w smaku jest zauważalna jak dla mnie mojego męża. Tak samo marchew bo taka kupuje na zupki dla Jasia , czasem uda mi się kupic też pietruszkę . Faktycznie różnica w cenie jest ale wiem że moje dziecko je produkty zdrowe

2014-04-05 12:03

mraczek masz racje wzielam do domu siatke cytryn i eko , faktycznie sa eko :P

2014-04-05 11:50

JA kupując zwracam uwagę na znak jakości eko czyli zielony listek z białymi gwaizdkami. A na mące owsianej wypiekam dla jasia ciasteczka do chrupania, wiem co w nich jest. Co do lidla to ich artykuły ekologiczne maja znak jakości czyli pochodzą ze sprawdzonego źródła.