Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jak odróżnić prawdziwą ekożywność od podróbek

Data utworzenia : 2013-06-06 14:16 | Ostatni komentarz 2015-03-13 21:28

Redakcja LOVI

9000 Odsłony
26 Komentarze

Ekologiczne jedzenie to powrót do natury. To prawda. Ale ten powrót jest dokładnie pilnowany przez naukowców i Unię Europejską. Niech nas nie zmylą bajania o „wsi spokojnej, wsi wesołej”. Żeby nie dać się oszukać trzeba wiedzieć, jak oznaczona jest żywność ekologiczna. Oto skrócony poradnik, jak bezbłędnie kupić ekosmakołyki.

2015-03-13 21:28

warto poczytac zanim cos sie kupi

2015-03-13 21:28

jak odroznic ekozywnosc od podrobek? od ceny , od skladu, od firmy - raz wpisalam firme herbatki w google i od razu wyswietlila mi sie informacja od forumowiczow, ze sa podrobką

2015-03-09 14:53

Czasem Eko to tylko dobry chwyt :) Są bazary z Eko żywnością ale czasem średnio wierzę czy oni na prawdę takie Eko wszystko mają.. Ceny nieziemskie ale bałabym się od kogoś kogo nie znam kupić mięso dla dziecka :/

2015-03-09 12:30

Można też postawić na własną eko żywność gdy ma się do tego warunki. Wtedy chyba jest to najpewniejsza alternatywa. Wystarczy kawałek wygospodarowanego ogródka i trochę chęci. Eko produkty łatwo znaleźć na sklepowych półkach, gorzej jednak z mięskiem. Co do eko produktów trzeba też zwracać uwagę w jakim otoczeniu rosną dane warzywa, owoce czy zboże. Bo można nie używać chemii , a plantacje mogą znajdować się blisko różnych źródeł zanieczyszczeń i wtedy ta żywność już nie jest taka eko.

2015-03-05 10:32

Tak jak napisała redakcja ...Nie wierzmy wszystkim rolnikom ..są cwani no niestety ...trudno teraz o EKO :) Ja mam sytuację świetna bo i jaja i mięsko mam po znajomosci ...warzywa i owoce kupuje na rynku od kobiety ktorej ufam :)

2015-03-05 09:23

W niektórych supermarketach są oznaczone specjalne półki z ekologiczną żywnością, w tym również produktami dla dzieci. Oczywiście lepiej mieć rodzinę na wsi i od niej zdobywać ekologiczne produkty żywnościowe ;)

2015-03-05 06:13

Ciekawy artykuł można wiele rzeczy dowiedzieć piękna temat zdrowej żywności i wiedzieć co się kupuje.

2015-03-05 00:42

U mnie za to jest tak,że mój głodomor zje wszystko ale o wiele chętniej je moje niż słoiczki :) Ze słoiczków nie znosi mięska a ja mu zrobiłam jarzynową z kurczakiem i całkiem inny smak i zapach :) dziewczyna na blogu dała wpis o słoiczkach właśnie,wydaje mi się,że to fajny artykuł : http://www.bakusiowo.pl/czym-karmic-dziecko/