Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Owoce w diecie dziecka

Data utworzenia : 2013-06-06 09:48 | Ostatni komentarz 2021-06-05 20:03

Redakcja LOVI

15443 Odsłony
290 Komentarze

Dietetycy i pediatrzy biją na alarm - dzieci jedzą za mało owoców, mają za mało zróżnicowaną dietę, co wpływa na ryzyko wielu chorób, w tym nadmiernej otyłości. Dlatego, jeśli chcesz, by Twoje dziecko było zdrowe i szczupłe, podawaj mu owoce zamiast słodyczy. Od małego - wiadomo - czym skorupka za młodu nasiąknie… Jak to zrobić, od czego zacząć i dlaczego owoce w diecie dziecka są tak ważne, przeczytasz w naszym artykule.

2013-06-06 14:37

Bardzo bym chciała żeby moja córka była taka chętna do owoców.U nas to było tak,że na początku córka uwielbiała owoce.Jadła jabłka, gruszki.truskawki,winogrona,kiwi.Potem nadszedł etap że zaczęła selekcję do tego stopnia że jadła tylko jabłka,kiwi.A teraz to już nic mi nie chce jeść.Jabłko to z wielkim trudem ugryzie z dwa razy i koniec. Podawałam je w postaci sałatek owocowych,musów,z jogurtem i było dobrze a teraz od paru tygodni nie chce ich jeść. I troszkę się tym niepokoję.Nie wiem co już mam zrobić żeby ją zachęcić do jedzenia owoców.

2013-06-06 09:57

W tym roku postanowiłam że sobie pozamrażam owoce sezonowe, u teściowej już rosną truskaweczki:-) Mój syn na szczęście nie ma problemu z jedzeniem owoców co bardzo mnie cieszy bo to żródło wielu witamin i składników odżywczych. Na stole zaś zamiast chrupek królują suszone owoce zwłaszcza jabłka w plasterkach, więc już od samego początku wprowadzamy zasadę zdrowych przekąsek - w końcu również chrupią jak chipsy:-)