Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Owoce w diecie dziecka

Data utworzenia : 2013-06-06 09:48 | Ostatni komentarz 2021-06-05 20:03

Redakcja LOVI

15474 Odsłony
290 Komentarze

Dietetycy i pediatrzy biją na alarm - dzieci jedzą za mało owoców, mają za mało zróżnicowaną dietę, co wpływa na ryzyko wielu chorób, w tym nadmiernej otyłości. Dlatego, jeśli chcesz, by Twoje dziecko było zdrowe i szczupłe, podawaj mu owoce zamiast słodyczy. Od małego - wiadomo - czym skorupka za młodu nasiąknie… Jak to zrobić, od czego zacząć i dlaczego owoce w diecie dziecka są tak ważne, przeczytasz w naszym artykule.

2021-04-27 22:38

Mazia moja często odmawiała sałatę a przyszedł czas kiedy sama wyrwała mi talerz i zaczęła ją jeść 

2021-04-27 10:56

A to moja z warzyw tylko sałat nie ruszy. Tzn podaje może w końcu zje i raz zjadła jakimś cudem,ale ogólnie to wybierze to co lubi a sałata, roszponka, rukolą itp. zostanie 

2021-04-27 09:30

Jak je kapuste kiszona to najważniejsze ☺ więcej nie trzeba to najlepsze i najzdrowsze co może być ☺

2021-04-26 23:10

Mój syn też na owoce aż się trzęsie. Ale jabłka, banany i kiwi ma na codzień więc zauważyłam, że teraz różnie z tym jedzeniem. Czasem stoi i wszystkie wymienia a jak mu obiorę jabłko to pogryzie i wypluje. Chyba mu się przejadły, skoro dostawał dziennie. Za to jak przyniesiemy borówki, maliny to łooo szał. Ostatnio mąż kupił borówki bodajże 250g to na jednym posiedzeniu całe zjedzone. W ogóle ciemne wszystkie zje, miałam porzeczkę czarną liofilizowaną i mu dałam do kaszki to mówił, że jagody zjada. :D Owoce zje każde, surowe, w musie, z kompotu, no cokolwiek. A z warzywami bywa gorzej. Ostatnio ma fazę na ziemniaki i z drugiego dania tylko ziemniaki zje. Ewentualnie kiszoną kapustę, nic więcej. Czasem ogórka ze słoika swojskiego, konserwowy, kiszony, w przyprawach, ale to musi mieć dzień...

2021-04-26 22:57

Mazia to super że tak lubi owoce i nie musimy kombinować jak podać 

2021-04-26 22:25

Aneczka o to banany u nas też ostatnio są często jedzone. Kurcze no w zasadzie każde lubi,ale borówki i truskawki to zjada w największych ilościach no i maliny 

2021-04-26 17:21

Ja w sobote zrobiłam deserek owocowy

-jablko 

-maliny

-truskawki

-banan

  • -arbuz
  • -borowki
  • Wszystko zjedzone. 

2021-04-25 21:22

Mazią moja tak samo borówki na pierwszym miejscu, później jabłka banany