Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Rozszerzenie diety malucha

Data utworzenia : 2017-07-18 14:34 | Ostatni komentarz 2022-10-16 22:29

[email protected]

1655 Odsłony
22 Komentarze

Witam , jestem mamą 3,5 miesięcznego chlopca. Powoli szykuje się do rozszerzania diety. Czy któraś bardziej doswiadczona mama mogła by mi pomóc? Jak zacząć ? Jak powinien wyglądać taki dzień krok po kroku, jak w kolejnych dniach? ile posiłków i jakich ?

2022-10-06 14:07

U nas była dieta mieszana chciałam spróbować co najbardziej małej podejdzie to nie jest ściśle określone że trzeba rozszerzać blw chodz jest to bardzo modne teraz 

2022-10-05 17:07

Myślę że wiele mam to stosuje bo teraz to dość popularna metoda ;)

2022-10-04 23:34

A czy ktoś rozszerzał dietę metodą blw ?

2017-07-22 23:56

[email protected] nie ma co się śpieszyć z rozszerzaniem diety.....Karmisz piersią? To moim zdaniem powinnaś poczekać do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia.Owszem możesz chłonąć wiedzę już teraz.Robić notatki jak potrzebujesz i planować jak coś podać czy przyrządzić.To nic złego. A ja sama zaczęłam od podawania marchewki a potem jabłka synkowi jak miał skończone 4 miesiące....a teraz wiem że to był błąd....Po podaniu jabłka była taka wysypka że pojawiły mu się plamy na całym ciele a miejscami nawet rany.Strasznego uczulenia dostał....skórę też ma po mnie bo choruję na AZS więc był skłonny jak widać.... Słoiczki możesz kupować jak masz okazję i są w promocyjnej cenie.To super sprawa mieć zapas bo one datę do spożycia mają dość długą.Sama tak robiłam....A później tylko otwierałam i nie musiałam się martwić.A to zużywałam nawet 2-3 dziennie więc szło dość dużo. Mój syn wychował się na słoiczkach i nie kryję się z tym....każdy robi jak uważa ale mi się nie chciało bawić z robieniem obiadu tylko dla syna....A z warzywami jest różnie.Jak pisze Kasia.S można iść na targ albo od rolnika kupić.U nas to nie możliwe bo my mamy targ 15km od nas a warzywa od rolnika to nikt nie sprzedaje tutaj,pozostaje mi sklep osiedlowy,nic więcej ;)

2017-07-21 21:26

Princess i bardzo dobrze, że chcesz poczekać. Nie ma sensu się śpieszyć ale to wszystko dla dobra dziecka. Na słoiczkach jest napisane po 4 miesiącu ale no właśnie to są po pierwsze stare zalecenia a poza tym dla producenta lepiej jest jak mama kupić słoiczek 4 miesięcznemu dziecku niż 6 bo to zawsze dwa miesiące sprzedaży a co za tym idzie zysków więcej. A pediatrzy no cóż niestety mała ich ilość szkoli się samodzielnie sprawdza nowe wytyczne itd. Nauczyli się, że słoik można po 4 miesiącu i tak radzą a że teraz są nowe wytyczne no cóż może i wiedzą ale z nich nei korzystają. Paty powiem szczerze, że ja na początku kupowałam słoiczki. Mój mały nie chciał jeść "normalnego" ugotowanego przeze mnie i zblendowanego obiadku a wolał konsystencje papki. Jednak co jakiś czas gotowałam na próbę. Po jakimś czasie załapał i je moje. Ja też mam swoje warzywa więc dla mnie nie ma różnicy czy obiadek ze słoiczka czy moje. A nawet jestem bardziej pewna swojego jedzenia bo wiem, że tam to już na pewno nic nie znajdę. Ale czy znowu takie warzywa z marketu da się całkowicie wyeliminować? Nie no kiedyś zaczniesz gotować sama chociaż jak dla mnie o wiele lepiej pójść na targ i kupić warzywka od rolnika niż tak w markecie. Samo porównanie ile postoi marchew z działki a ile z marketu?? Można łatwo sprawdzić jak będą się zachowywać takie warzywa.

2017-07-21 21:03

skoro już mowa o rozszerzaniu diety to powiedzcie mamy co podajecie dzieciom słoiczki czy same robicie obiadki i deserki? Moja pediatra ostatnio mi powiedziała że poleca słoiczki bo to jest bardziej sprawdzona żywność dla dzieci ( bardziej kontrolowana, starannie dobierani dostawcy itp) niż żywność ekologiczna (warzywa i owoce ekologiczne) czy wasi pediatrzy tez maja takie poglądy?

2017-07-21 15:47

Wydaje mi się, że 3,5 miesięczne dziecko jeszcze ma trochę czasu na poznawanie nowych smakołyków :) Maluszki przyzwyczajone są tylko do ssania i jeszcze nie siedzą a niektóre nawet z ledwością utrzymują główkę więc jeżeli właściwie przybiera na wadzę i nic się nie dzieje tzn nie ma żadnych wskazań od pediatry wydaje mi się, że warto jeszcze poczekać do 6 miesiąca :)

2017-07-21 09:45

Brawo, to dobre podejscie. Niestety to, co napisane na sloiczkach to informacje, ktore maja spowodowac, ze kupisz ten produkt, ze zdrowiem i zaleceniami ma to niewiele wspolnego. A i lekarze niestety dysponuja bardzo czesto przestarzala lub tylko czesciowa wiedza, a szkolenia na ktore sie udaja sa sponsorowane przez konkretne firmy (np te produkujace zywnosc dla dzieci) Warto poczekac, poczytaj np na stronie dietetyczki Malgorzaty Jackowskiej, poczytaj o BLW... Trzymam kciuki i zycze duzo radosci :)