Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Inka

Data utworzenia : 2013-05-23 12:43 | Ostatni komentarz 2021-05-07 14:53

konto usunięte

7041 Odsłony
45 Komentarze

Kiedy mogę podać córce kawę inke?Bo wśród znajomych zdania są podzielone. Ostatnio wygrałam zestaw inkii i chciałabym podać córce,no ale sama nie wiem....Córka ma 33 miesiące

2013-05-27 20:25

Anitko, mój synek jak skonczyl roczek to mu zaczelam podswac kakao puchatek do mleka modyfikowanego :) zwykłego mleka nie chce zbytnio pic, jedynie jogurty wcina jak najęty ;) ale kakao tez bardzo lubi :) a co do inki, w ciazy pije czasem kawe anatola bo inka mi nie smakuje a Sebastian ciagle ode mnie wola wiec mu daje troche ;) nic mu nie jest, zawsze dodaje przegotowane mleko do tej kawy i bardzo mu smakuje :) w koncu to jest kawa zbozowa ;) a on uczulenia na zboże nie ma, wiec zastrzeżenia jak dla mnie bylyby tylko alergiczne ;)

2013-05-27 14:46

Anita mi znajoma farmaceutka poleciła żebym dodała kakao "Nesquik" do mleka modyfikowanego jak młody nie chciał pić mleka miał wtedy ok. 10 miesięcy.

2013-05-27 14:13

własnie jak z kakaem jakie pierwsze podać i kiedy ? Ja jescze samego kakaa nie podawałam małej oczywiscie trafiały sie śladowe ilosci w ciastach lub innych produktach ale samego kakaa jeszcze nie piła jakie jest najlepsze? rozpuszczanle czy lepsze typu wawel czy dekomoreno ? jak je przyżądzić jeśli na mleku modyfikowanym czy normalnym? mała ma obecnie 17 miesięcy

2013-05-27 12:00

Kawa Inka z prawdziwą kawą ma niewiele wspólnego (aromat, kolor). Nie zawiera kofeiny, bo jest to kawa zbożowa (Skład produktu: jęczmień, żyto, cykoria, buraki cukrowe, a rzadziej także z: głogu, tarniny, podróżnika i wiesiołka dwuletniego i żołędzi. – prażone (zboża - 72 %)). Jeśli więc córka nie ma problemu z przyswajaniem glutenu, to myślę, że śmiało możesz jej podać, ale uważaj by nie za dużo porcji. Kawa zbożowa nie tylko pomaga niwelować braki magnezu i witamin, ale polecana jest właśnie osobom cierpiącym na dolegliwości żołądkowe, zaburzenia trawienia, a przede wszystkim – odchudzające się. Moja bratowa też podaje córce Inkę, albo Anatola i nic jej nie jest.

2013-05-23 14:16

Niby od 3 r.ż- ale to głównie dlatego, że produkty dla dzieci mniejszych muszą mieć specjalne atesty, certyfikaty itp, a wyrobienie ich to bajońskie sumy. Ja synkowi, za zgodą pediatry, podawałam już od 1 roku. Ot tak, dla smaku, czasem kakao, czasem mleko z miodem a czasem właśnie inka. Bardzo ja lubił i lubi. Dziecku 33 miesięcznemu spokojnie możesz podać. Przecież to tylko zboża, nie ma kofeiny itp