Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kalendarz warzyw i owoców sezonowych w diecie malucha

Data utworzenia : 2016-11-15 20:57 | Ostatni komentarz 2017-06-01 19:21

Redakcja LOVI

4881 Odsłony
44 Komentarze

Do tego, że warzywa i owoce powinny mieć swoje stałe miejsce w diecie dziecka, nikogo przekonywać nie trzeba. Warto jednak używać ich w zgodzie z naturalnym rytmem przyrody tak, by zawsze skorzystać z tego, co w nich najlepsze.

2017-03-10 22:56

Sezonowe warzywka z własnego ogródka są najlepszym rozwiązaniem. Ja mam to szczęście, że moi teściowie mają działkę i z niej mam wszystkie warzywka. Są one zdrowe i mamy pewność, że nie mają w swoim składzie tej chemii, którą niestety możemy zastać w warzywach z marketów. Jednak jeśli nie mamy możliwości swoich warzyw warto jest wtedy pójść na targ i kupić warzywa. Jabłuszka uwielbiam i wspomagają metabolizm. Najlepiej jeść je ze skórką bo tam witamin jest najwięcej.

2017-03-07 23:12

Angel bo jabłka wspomagają nasz metabolizm i mają dużo witamin, zwłaszcza w skórce. Maliny również bym zjadła, najchętniej w cieście;)

2017-03-07 15:36

o rany malinki z krzaczka :D zajadalam sie nimi bedąc w ciazy :)

2017-03-06 23:50

Czytając ten artykuł od razu zgłodniałam i narobiłam sobie ochoty na maliny. Muszę powiedzieć,że codziennie ja osobiście jem jedno jabłko i moim dzieciom też staram się jak najwięcej go serwować.Ktoś mi kiedyś powiedział,że właśnie dla zdrowia codziennie należy zjeść jedno jabłko i w artykule też tak jest napisane. Warzywa z domowego ogródka są najlepsze a owoce z naszego sadu najsmaczniejsze i to wszystko mam to szczęście mieć obok domu.Całą rodziną korzystamy z sezonowych warzy i owoców,bo są najzdrowsze.

2017-03-06 23:26

Sezonowe owoce i warzywa na pewno będą i u nas:) najlepsze są wiadomo ze sprawdzonego źródła a ja mam takie u rodziców, dla maluszków jest to bardzo ważne. Niestety te ze sklepów są nafaszerowane chemią:/

2017-03-06 13:56

super artykul! kolejny do zapisania i korzystania przy rozszerzeniu diety

2017-03-04 21:10

Ja również korzystam z sezonowych owoców i warzyw:) Córka uwielbia gdy jedziemy na wieś , bo tam zrywa zdrowe z krzaka ocowe i warzywa:) pomidory, ogórki, marchewki, aronie , maliny i porzeczki:) Staramy się wszyscy zdrowo odżywiać

2017-03-04 12:37

My korzystamy z warzyw sezonowych z ogródka babci cały rok ;) Mamy zamrożone w porcjach, więc wystarczy wyjąć paczuszkę i zrobić np. pyszną zupkę z dyni. Niestety maliny w sezonie spowodowały wysypkę, więc musimy poczekać na tegoroczne lato i spróbować znów.