Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jajko w diecie malucha

Data utworzenia : 2016-07-05 10:43 | Ostatni komentarz 2022-10-22 12:51

Redakcja LOVI

7449 Odsłony
114 Komentarze

Jajko jest prawdziwą odżywczą bombą witaminową a do tego łatwo je przygotować i jest lekkostrawne. Jednakże, wprowadzając je maluchowi do diety, należy pamiętać o kilku kwestiach. Podpowiadamy, dlaczego, od kiedy i w jaki sposób wprowadzić jaja do diety dziecka.

2016-07-08 17:00

Emila1986, u nas też jest tylko przemycane. Tak to nie chce. Ale ma czas, nic na siłę. Mój obecnie ma 2,5 roku.

2016-07-08 15:20

Emila może jak Twój synek będzie starszy to będzie je lubił :) Nic na siłę się nie zrobi... Mój Oski też nie lubi, a ma prawie dwa latka... Tak jak i zwykłego mleka nie wypije

2016-07-07 09:25

Mój synek (14m)niestety nie lubi jajek w żadnej postaci ale przemycam je dodając do placków,pulpetow. Nie mam pomysłów jak przekonać go żeby chociaż spróbował jajko.Starsza córka je jajka w każdej postaci.

2016-07-06 15:49

mój urwis, po raz pierwszy żółtka skosztował jak miał prawie 5 miesięcy i od razu je "pokochał", a jak widzi że w miseczce jest jajecznica (żółtko robione na parze), to jak je to mruczy jak kicia :P, mamy jajeczka ze wsi :)

2016-07-05 23:03

Nam do jajek jeszcze baaardzo daleko jednak artykuł bardzo przydatny. Ja również nie miałam pojęcia o tym, że jajko przechowuje się spiczastą strona w dół. Zawsze robiłam to odwrotnie niestety. Jeśli chodzi o zakup jajek to ja dostaję od cioci ze wsi więc jak Magiczny mam je ekologiczne. :)

2016-07-05 15:01

My jeszcze jajka nie podajemy,ale będziemy stosować się do rad zawartych w artykule:) mam nadzieję, że Frano nie będzie miał alergii bo my uwielbiamy jajka pod wszelkimi postaciami:)

2016-07-05 14:22

Mój synek nie przepada za jajkami, jak na razie. Próbowałam go nauczyć, jak był mały, ale nie chciał. Jedynie w formie jajecznicy i to tylko troszkę. Teraz też nie za bardzo, chyba, że to jajka w jakiejś salatce, to jeszcze się skusi. Może jak będzie starszy, to polubi :) Mieszkamy na razie z moimi rodzicami, którzy chowają kury, więc jajka mamy ekologiczne hehe :) Zawsze jajka oglądam z każdej strony, żeby przypadkiem nie było popsute. Umycie i sparzenie to rzecz obowiązkowa. Dla siebie, czy męża tak robię, a co dopiero dla dziecka :)

2016-07-05 13:38

Dobrze jest poczytać, jak prawidłowo przechowywać jajka, bo wielu rzeczy nie wiedziałam. U mnie w domu używamy bardzo dużo jajek- do pieczenia, jako kluski do zupy, do naleśników, itp. Moja najmłodsza córka na początku nie przepadała za jajkami, a teraz bardzo je lubi - zwłaszcza w formie klusek lanych w zupie, bardzo lubi też jajecznicę. Mam to szczęście, że mogę kupić od znajomych jajka od kur "podwórkowych".