Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Alergie pokarmowe u dzieci – objawy, diagnoza, leczenie

Data utworzenia : 2016-04-07 14:36 | Ostatni komentarz 2017-12-31 08:04

Redakcja LOVI

4020 Odsłony
26 Komentarze

Zdarza się, że dzieci już od pierwszych miesięcy życia cierpią na alergie pokarmowe. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje, jak rozpoznać uczulenie u malca i co robić, żeby objawy ustąpiły.

2017-12-31 08:04

U moje córy niestety ciezko pobrać krew bo żył nie widać a z palca to chyba z 15 minut ratownik jej pobierał, ciekawe ile muszą miec tej krwi do tych testów...

2017-12-30 23:26

Anna, szczerze powiem że nigdy nie zwróciłam uwagi na te groupony. Z ciekawości musze zerknąć.

Konto usunięte

2017-12-30 11:06

Mi pediatra mówiła, że z krwi wyszło by tylko bardzo silne uczulenie i to też nie zawsze dlatego odradzla mi te badania

2017-12-30 10:55

Sporo mam na forum robiło testy z krwi nawet przed 2 urodzinami. Jakiś ogólny obraz chociaż może dać. A dla dziecka nie są tak inwazyjne jak skórne. U nas wyszła tylko skaza białkowa i dość szybko okazało się, że to to, po eliminacji objawy minęły.

2017-12-29 18:53

Anna to o takim czymś jeszcze nie słyszałam, ciekawe jak jest z wiarygodnością

Konto usunięte

2017-12-29 12:46

Na grouponie są czasami testy alergologiczne w bardzo atrakcyjnych cenach :) Ja właśnie rozważam kupienie kuponu do kliniki w Katowicach, 60 zł za wykonanie 90 prób. Testy dobre dla dzieci bo bez inwazyjne, bez nakłuwania igłą, czy poboru krwi. Tylko taką maszynę przykłada się do rączki, nic nie boli :)

2017-12-28 14:51

Ewcia no to wspolczuje to jest najgorsze jak dziecko ma alergie i jest na cos uczulone bo trzeba też uważać i pilnować diety. I jak tam po wizycie u dermatologa wiadomo skąd te plamy i od czego? Kika dokładnie lepiej jest wiedzieć jesli dziecko jest uczulone to na co dokładnie żeby wiedzieć co może jesc a czego lepiej unikać

2017-12-28 13:45

No moja dermatolog tez powiedziała, ze to nie ma sensu, ale przez to, ze wynik jest po 20 minutach a, ze jesli małą coś uczula to jak zje, to reakcja bedzie dopiero na drugi dzien. Wiec dermatolog podała liste produktów, ktore najbardziej uczulają, tylko przez to ciagle jej musze czegos zakazywać, a wolałabym wiedzieć co moze jesc, zeby nie pozbawiać jej tych wszystkich produktów :(