Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Tłuszcze w diecie dziecka

Data utworzenia : 2016-02-15 21:39 | Ostatni komentarz 2017-02-05 10:11

Redakcja LOVI

3711 Odsłony
18 Komentarze

W diecie Twojego dziecka nie powinno zabraknąć zdrowych tłuszczy niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Jak odróżnić dobry tłuszcz od złego? Po co sięgać, a czego unikać? Podpowiadamy.

2017-02-05 10:11

Można też podawać łyżkę oleju przy zaparciach, podobno pomaga ale dziecku w obawie przed gwałtowną reakcją podałabym raczej dicopeg junior. Ogólnie te zdrowe oleje powinny się znaleźć w jadłospisie dziecka.

2017-01-27 09:24

Olej rzepakowy jest bardzo zdrowy , olej lniany podobno ma wiecej omega 6 i 3 . oleje te sa zdrowe pod warunkiem ze je sie podaje na zimno i jesli sa tłoczone na zimno :) Nie powinno sie na nich smażyc lub podgrzewac ich w wysokich temperaturach . Ja dodaje rzepakowy na zimno tłoczony do gotowego , ostudzonego obiadku :)

2017-01-26 10:46

Ja mojemu dziecku podaje Vita D Express, dzięki czemu ma witaminę D na odpowiednim poziomie. Teraz są takie tabletki, że nie trzeba nic gryźć ani popijać.

2016-05-19 16:10

Olej rzepakowy jest chyba najzdrowszy, my z masełkiem musimy uważać, tzn ja uważam, bo córci to boje się tak bezpośrednio dać.

2016-05-17 16:00

My teraz używamy oleju rzepakowego i czasami masełka. Jak synek był malutki to właśnie dodawałam odrobinę masełka lub oleju i było dobrze :) Teraz jak gotuję zupkę na mięsie to nie dodaję oleju. Ale czasami zdarza się, że synek zje coś smażonego , to wtedy olej rzepakowy :)

2016-05-17 13:28

Justyna ja również polecam zapytać w tym temacie pediatrę. Nie robiłabym nic na własną rękę tzn nie podawałabym magnezu wg uznania tylko po konsultacji. I zgadzam się, że jeśli mama karmi swojego malucha naturalnie to daje mu wszystko co najlepsze dla jego rozwoju. Musi faktycznie uważać i pamiętać o jedzeniu ryb czy też suplementacji ale pokarm też się zmienia w zależności od wieku dziecka. Organizm kobiety wie co w danej chwili najbardziej potrzebne jest naszemu maluchowi i nasze mleko ma taki skład, że jest najlepsze dla malca.

2016-05-17 12:44

Ja dodaję mojej córce olej rzepakowy do zupki, od niedawna podaję Jej też odrobinę chleba z masłem. Pomimo, że ma 11 miesięcy nie dostała jeszcze ryby, bo starsza ma alergię właśnie na ryby i postanowiłam poczekać aż młodsza skończy rok i wtedy spróbować. Ja osobiście uwielbiam ryby pod każdą postacią, olej kupuje najczęściej rzepakowy, czasem również lniany i z orzechów włoskich, który dodaję głównie do sałatek. Nie mogę się natomiast przemóc do stosowania oliwy z oliwek. Pomimo, że jest zdrowa, jakoś nie odpowiada mi jej smak. Warto pamiętać, że naturalny pokarm mamy zawiera najkorzystniejsze z punktu widzenia rozwoju dziecka tłuszcze, właśnie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) oraz długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe (LCPUFA), o. Dlatego karmiąca mama nie powinna sobie odmawiać jedzenia ryb morskich, najlepiej pieczonych lub jeżeli nie je, to dobrze by było, aby stosowała suplementy dostarczające kwasy DHA (oczywiście po konsultacji z lekarzem). To zaprocentuje jeszcze bardziej wartościowym pokarmem dla maleństwa. Mamy, które karmią mm, powinny wybrać mieszankę wzbogaconą o NNTK i LCPUFA. Justynka, przy niedokrwistości lekarz zazwyczaj przepisuje żelazo. O niedoborze magnezu świadczą: rozdrażnienie, nerwowość, kołatanie serca, bezsenność, zmęczenie oraz powtarzające się skurcze mięśni lub drganie powieki . Jeżeli Twój synek ma jakieś niepokojące objawy, to lekarz zleci badania i przepisze odpowiedni lek.

2016-05-17 09:53

Justyna ja poradzilabym sie lekarza w tej kwestii.