Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Proste pasty do chleba dla roczniaka

Data utworzenia : 2016-01-04 23:44 | Ostatni komentarz 2016-05-11 12:21

Redakcja LOVI

4214 Odsłony
17 Komentarze

Pasty do chleba to świetny sposób na urozmaicenie dziecięcego jadłospisu. Są smakowicie kolorowe a także pozwalają wpleść do diety malucha zdrowe składniki, za którymi nie przepada.

2016-01-07 21:39

Jajeczko : dorsz ! :)

2016-01-07 21:30

Ja pamiętam jak babcia robiła mi pasty najczęściej z sera białego z dodatkiem ; ryby lub pastę z papryką lub z jajkami. Nie tak dawno pomyślałam że zamiast kupować dla nas gotowe pasty do smarowania pieczywa można zrobić samemu w domu smaczną i zdrową pastę. Kilka lat temu robiłam też sama pasztet w domu : wątróbka, jajka, natka pietruszki, cebula, sól, pieprz i był rewelacyjny a do tego bez dodatków chemicznych itp. Jeżeli Wasze dzieci lubią natomiast nutellę to ja polecam ją zrobić samemu z masła, cukru, kakao i zmielonych orzechów lub w wersji bardziej owocowej ze śliwek, cukru, kakao, laski wanilii. :) - pycha

2016-01-07 21:19

Jajeczko, ja osobiście bardzo lubię ryby i staram się je często podawać w moim domu. Makrelę podawałam córkom kiedy były już w wieku szkolnym. Jeżeli chodzi o młodsze dzieci to kiedyś przeczytałam, że dobrze jest zacząć od ryb o białym mięsie, mniej tłustych, takich jak dorsz, mintaj, czy pstrąg, bo mają one delikatniejsze mięso i mniej intensywny zapach, więc jest duża szansa, że dziecko zaakceptuje ich smak. Potem można spróbować wprowadzać ryby bardziej tłuste, o bardziej intensywnym smaku i zapachu, jak łosoś, halibut. Ryby tłuste są bardzo zdrowe, bo zawierają dużo kwasów omega-3, które jak wiadomo korzystnie oddziałują na układ nerwowy, wpływają na rozwój umysłowy niemowląt i dzieci, poprawiają pamięć i koncentrację oraz rozwój siatkówki oka. Natomiast rybami, które zdecydowanie nie są polecane w diecie dziecka, ale też i dorosłego człowieka są tilapia i panga. Należy ich unikać przede wszystkim ze względu na sposób hodowli i jakość spożywanego pokarmu. Często do ich hodowli używa się antybiotyków, środków bakteriobójczych i hormonów. Są to ryby, które także często pływają w zanieczyszczonych akwenach, a tilapia oprócz tego zawiera niekorzystne połączenia kwasów omega-6 i omega-3, które może wywoływać atak astmy. Myślę, że spośród tych "dobrych" ryb w rozsądnych cenach można kupić dorsza lub mintaja.

2016-01-07 17:24

To jakie ryby z tych tańszych mogę podać w dziecku ? Chciałam zrobić pastę rybna ale nie wiem z jakiej ryby . O makreli też czytałam że nie powinno się.

2016-01-07 16:44

Spróbuję z chęcią pasty z warzyw strączkowych. Synek w ogóle ma bardzo negatywne podejście jak kromeczka chleba jest czymś posmarowana - z dżemem nie zje. Ale spróbuję. Lubię tego typu rzeczy, głównie sobie pasztety warzywne robię, sobie, bo mój mąż tego jeść nie chce.

2016-01-05 23:24

Jajeczko tuńczyk pochłania duże ilości zanieczyszczeń więc nie jest polecany.A po za tym zawiera rtęć. Więc dziecko powinno jeść go bardzo rzadko albo wcale.

2016-01-05 20:12

Też do tej pory robiłam pastę z makreli i z twarożku :) a teraz zrobię coś nowego :)

2016-01-05 19:40

Po przeczytaniu tych przepisów mam straszną ochotę na pastę rybna. A czy można dac dziecku pastę z tuńczyka? Chyba nie jest to najgorsza ryba , na pewno lepsza niż makrela .