Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mrożonki w diecie dziecka

Data utworzenia : 2015-12-02 22:56 | Ostatni komentarz 2018-08-15 16:04

Redakcja LOVI

4595 Odsłony
26 Komentarze

Mrożonki nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród mam, dbających o jakość diety swoich pociech. Jednak w okresie zimowym oraz późnojesiennym stanowią o wiele lepsze uzupełnienie codziennego menu niż importowane warzywa i owoce. Wyjaśniamy dlaczego.

2015-12-29 19:53

Znam ta praktyke ze szuka sie tanich warzyw w marketach i sprzedaje w warzywniaku. Kiedys o 7 rano widzialam jak w markecie kobieta ktora jest wlascicielem warzywniaka kupuje skrzynki warzyw i owocow jakies brokuly itp. Wiec wiadomo gdzie to da bo tego bylo pelno a o 8 otwierala swoj sklep :) ludzie chca zarobić a jak chca to juz ich wola. A te kupne mrożonki ogolem sa ponoc lepsze niz warzywa kupowane w sklepach zima ;) bo sa zbierane w najlepszym okresie i mrozone a tu nie trzeba ich utrwalac aby przezyly transport bo zamrożone wytrzymają jesli beda odpowiednio przechowywane

2015-12-29 11:06

Roxi ja też jak ide na targ to nie wybieram tych ładnych warzyw bo wiem ze jak sobie sama zasadziłam to były brzydkie, krzywe i malutkie :) stoi na targu taki staruszek, ma niewiele towaru widać że ze swojej uprawy i o dziwo ma tanio, zawsze u niego biore :) a kiedyś pracowałam w warzywniaku - zaraz po skonczeniu 18 lat na stażu i potem na umowę i wiem jakiej jakości mogą być warzywa.. na dodatek ojciec szefowej jechał do marketu jak coś było w dużej promocji, brał tego pełno i wtedy szefowa dawała wyższą cenę i wystawiała jako swojskie.. a tak to marchewka czy inne były z hurtowni. a najdziwniejsze w tym wszystkim było to że mogły te warzywa i owoce leżeć po kilka dni czy nawet tygodni i się nie zepsuły! przecież to dopiero musi być chemia. jedynie co to ziemniaki kupowali skrzynkami od faceta ze wsi ale nie wiadomo czym nawoził ;) moja pediatra mówiła że w tym okresie zimowym jesli nie mamy skąd wziąć swoiskich warzyw i owoców to lepiej słoik podać, moim zdaniem lepiej zamrozić sobie w sezonie i wyciągać sobie warzywa i owoce :) ale i może te kupne mrożonki byłyby lepsze od tych pryskanych warzyw ?

2015-12-26 14:52

oo zgadzam się. ja w warzywniaku nie kupuję już bo prawie w każdym mają warzywa z hurtowni pryskane i idealnie czyste :) kupuję na ryneczku gdzie te marchewki są brudne,krzywe w jabłku czasem znajdzie się robak a to jest znak że owoce czy warzywa nie są pryskane niczym :) może i nie są tak do końca zdrowe bo czymś na pewno nawożone były ale sprzedają je ludzie ze wsi i widać że tacy prości starsi ludzie którzy stoją od lat na tym rynku a żeby warzywa mogły dojechac do warzywniaka z hurtowni to muszą być czymś zabezpieczone aby nie gniły itp. i widze róznicę w wyglądzie między tymi z rynku które wyglądaja jak od mojej babci z ogródka a między tymi z warzywniaka które sa identyczne do tych z marketu :)

2015-12-26 14:10

marta ale mozna zamrozić swieże owoce lub warzywa a o tej porze roku nawet w warzywniaku są pryskane warzywa i owoce więc lepiej mrożonkę kupić ( mrożą w sezonie kiedy to jest najtaniej i są najlepszej jakości)

2015-12-19 13:19

Nie jestem zwolennikiem mrożonek. Na szczęście jeszcze w warzywniaku widać brokuły, brukselkę itp.

2015-12-12 01:29

mój kacper jadł kiedyś szpinak ze słoiczka i mu zasmakował, szkoda że nie wychodowałam i nie zamroziłam swojego, ale nie pomyslałam o tym,,

2015-12-06 20:54

Ja dodaję czasami mrożone warzywka do zupek i obiadków dziecka, wlaśnie szczególnie zimą, brokuła, kalafiora. Tak samo szpinak, którego mam całe mnóstwo z domowego ogródka :)

2015-12-06 00:42

ja kiedyś miałam bardzo dużą lodówko zamrażarkę i miałam pełno pomrożonych rzeczy a jak się zepsuła to kupiliśmy mniejszą i niestety muszę jakoś to tak rozdzielić żeby wszystko się zmieściło.